Sześć medali w Wieliczce!

Wiadomości: Wieliczka
Wtorek, 22 października 2019, 23:02
Aktualizacja: 23:04
W dniach od 19 do 20 października w reprezentacyjnym Centrum Edukacyjno–Rekreacyjnym "Solne Miasto" w Wieliczce odbył się Puchar Polski Oyama Polskiej Federacji Karate w konkurencji Knockdown oraz zawody Otwartego Pucharu Polski Oyama PFK w konkurencjach: semi–knockdown i lekki kontakt.

W zawodach wystartowało blisko 300 zawodniczek i zawodników z 34 klubów karate, w tym z trzech stowarzyszeń Kyokushin (Wałbrzych- Tezuka Group, Limanowa- IKO Nakamura i Józefów- WKB). Zawodnicy Jeleniogórskiego Klubu Oyama w liczbie 9 osób łącznie zdobyli 6 medali - 3 złote i 3 srebrne.

W sobotę do południa część młodsza naszego teamu wywalczyła w swoich kategoriach następujące miejsca:
1. Agata Leonarska
1. Dawid Mizera
2. Olgierd Banasiak
2. Adam Lebioda
5-8. Arkadiusz Jeremenko

Od godziny 16.00 w najbardziej prestiżowej konkurencji seniorów knockdown startowali Damian Galuba i Dawid Gościniak. Nie zdobyli medali, ale kolejne doświadczenia... Po ładnych i twardych walkach nasi zawodnicy kończą rywalizację w eliminacjach.
W niedzielę natomiast rywalizowali nasi utytułowani juniorzy, którzy jak zawsze nie zawiedli. Natalia Grześ zdobyła pierwsze miejsce, a Kacper Omelko drugie. Niestety Kacper musiał oddać finał bez walki ze względu na poważną kontuzję kolana...

W sobotę, 9 listopada w hali przy ulicy Złotniczej 12 w naszym mieście odbędzie się Otwarty Puchar Makroregionu Zachodniego w kata i kumite, którego organizatorem jest JK Oyama.