MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Szeroko otwarte drzwi w Gimnazjum nr 3 i ZSE

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 12 kwietnia 2015, 8:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 7:48
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Dla uczniów, którzy zdecydowali się wczoraj (11.04) odwiedzić szkołę przy ul. Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze przygotowano ćwiczenia z fizyki, matematyki, języków obcych, a także zajęcia ruchowe. Popularna „Dwunastka” słynie z sukcesów w lekkiej atletyce i właśnie o takim profilu funkcjonuje w gimnazjum klasa sportowa.

- W tym roku planujemy utworzyć klasę łączoną: lekkoatletyczno-pływacką – powiedział dyrektor Mirosław Ciesielski. Zajęcia z pływania mają się odbywać na pobliskim basenie przy Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej.

Gimnazjum nr 3 i Zespół Szkół Elektronicznych nie stawia tylko na sport. Po przeniesieniu „Elektronika” w 2010 roku na Grunwaldzką cały czas rozwija się pracownia, w której uczniowie nabywają praktycznych umiejętności.

- Od 2010 r. praktycznie budujemy bazę dokształcenia uczniów w zawodach od początku. Zbiegło się to również ze zmianą podstawy programowej, która w znacznym stopniu kładzie nacisk na kształcenie praktyczne. W budowie tej bazy wykorzystywaliśmy umiejętności uczniów. Wszystko zostało tu wykonane przy współpracy uczniów pod nadzorem nauczycieli zawodu – mówił dyrektor.

W technikum elektronicznym zajmujemy się głównie trzema obszarami, to: telewizja (naziemna i satelitarna), a więc odbiór i dystrybucja sygnałów telewizyjnych a także wszelkiego rodzaju systemy alarmowe – systemu nadzoru, monitoringu, kamery przemysłowe oraz eksploatacja wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych – wymienia nauczyciel przedmiotów informatycznych Andrzej Wojciechowski.

Na zajęciach można więc zdobyć umiejętności związane z elektroniką użytkową, w tym nawet z odbiornikami radiowymi czy analogowymi. Podsłuchy też? - padło pytanie z sali. – O tym właśnie mówimy – powiedział z uśmiechem Andrzej Wojciechowski. - Podsłuchy i łamanie szyfrów – dodaje Zbigniew Czyż. Łamanie zabezpieczeń i wprowadzanie swoich to jest taki konik pasjonatów elektroniki. Mieliśmy kiedyś ucznia, który ściągał wszelkiego rodzaju wirusy. Wyłapywał je i natychmiast przez sieć w pracowni próbował je rozpuszczać po wszystkich komputerach. Namierzyliśmy go dość szybko i dał sobie z tym spokój, ale był w tym dobry – opowiada nauczyciel przedmiotów elektronicznych.

Dyrektor Mirosław Ciesielski zdradza, że na najbliższy rok szkolny planuje otworzyć cztery klasy w technikum. - W gimnazjum planujemy otworzyć trzy klasy, ale liczymy po cichu na cztery – mówi.

Do kolejnego etapu edukacji po podstawówce zgłaszają się rodzice z dziećmi z terenu całego powiatu, a szkołą ponadgimnazjalną dyrekcja stara się zainteresować również osoby z Gryfowa Śląskiego, Chełmską Śląskiego czy Bolesławca. Duży nacisk kładzie się tu przede wszystkim na odpowiednie przygotowanie do matury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~zdegustowany 12-04-2015 11:54
To reklama technikum,czy gimnazjum? dlaczego autor tak tendencyjnie pokazał na zdjęciach tylko technikum. W tej szkole tez jest dobre gimnazjum nauczyciele gimnazjum też promowali szkołę!
~Kajka 12-04-2015 12:25
Mam pytanie - dlaczego "drzwi" są otwarte do gimnazjum po naborze do klasy sportowej (23.03) - nie powinno być raczej na odwrót?
~ 12-04-2015 13:01
Gratuluję i doceniam zaangażowanie Samorządu Uczniowskiego. Przyszli gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach z projektu „Naukowy zawrót głowy”. Byłam, widziałam!
~swiatynia_207 12-04-2015 13:23
Kierownik AW jak zwykle w formie, pozdro dla AW, ZP i WŁ (ŁŁ)
~Przesieckie_77 12-04-2015 20:10
Oby tak dalej, okejjj
~adek_sloneczny5 12-04-2015 22:37
bardzo dobrze sie tam krecilo tutki, ale niedlugo kupie maszynke elektryczna na gieldzie i na lekcjach japonskiego bede krecil...
~KochanekMarii 13-04-2015 1:42
Aby pracowac w Jeleniej Gorze za 1.00 Euro na godzine to nawet ukonczona podstawowka nie jest potrzebna .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Przetarg na kolejną stację

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Czyżby Andrzej Duda?

Cieplickie place

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
607
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%