MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szczęśliwy piątek Trzynastki

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 6:44
Aktualizacja: 10:06
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 13 w Jeleniej Górze doskonale wiedzą, że piątek 13 wcale nie musi być pechowy, a to jaki będzie, zależy w dużej mierze od nich. Z pomocą przyszli też nauczyciele, którzy zorganizowali swoim podopiecznym wspaniałą zabawę z elementami edukacyjnymi.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 13 w Jeleniej Górze nie pierwszy raz pokazali, że piątek 13 nie jest pechowy. Tym razem, pomimo niesprzyjającej aury, zaskoczyli mieszkańców miasta wiosennymi transparentami i z kotylionami na piersi oraz uśmiechem na ustach zdobywali wiedzę poza ławką szkolną. Wiosenne podchody rozpoczęły się od odebrania map i zestawów zadań do wykonania.

- Każda klasa zgodnie z mapą miała odwiedzić 13 miejsc w naszym mieście, a były to oprócz placu szkolnego przy ul. Piotra Skargi 19 - Skwer Wołyński, Park przy ul. Wolności, Książnica Karkonoska, ul. Bankowa, Brama Wojanowska, Kościół Łaski, symbol miasta – Jelonek, Porwanie Europy (byk), Plac Ratuszowy, skwer Orląt Lwowskich i parking przy targowisku „Flora”. Ostatnim miejscem był teren rekreacyjny szkoły, gdzie po wykonaniu zadań dydaktycznych czekała nagroda przygotowana we współpracy z Radą Rodziców - wspólne ognisko - informują nauczyciele SP 13.

Jak opowiadały dzieci, przy każdym z punktów miały zadanie do wykonania. - Na przykład musieliśmy wykonywać ćwiczenia, które nam Krystian pokazywał, a teraz śpiewaliśmy piosenkę "Trzynasta szczęście przynosi" - powiedziała Wiktoria Szlosek, która z kolegami i koleżankami zgodnie potwierdzała, że świetnie się bawią, a 13 to szczęśliwa liczba!

Zadania ze szczyptą humoru obejmowały wiedzę z zakresu wielu przedmiotów: quiz przyrodniczy, zadania z matematyki, języka angielskiego, historii. Trzynastkowicze musieli też pokazać swoje umiejętności sportowe i wokalne, jak również wcielić się w postaci z reprodukcji obrazów znanych malarzy - dodają. Śpiewając szkolną piosenkę „Trzynastka szczęście przynosi” i życząc napotkanym osobom miłego dnia, udowodnili jeleniogórzanom, że „Piątek Trzynastego” może być radosnym i szczęśliwym dniem.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Pasowanie pierwszoklasistów  

Świętują Niepodległość

Radni KO przeciw kupcom?

Uczniowie Mechanika społecznie

Apel Pamięci w SP 15

Strajk w oświacie  

Dzień Patrona w Lemie

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
783
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%