MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Szczęśliwe pożegnanie z A–klasą

Wiadomości: Jelenia Góra/Dolny Śląsk
Wtorek, 16 czerwca 2009, 16:12
Aktualizacja: 18:38
Autor: ahawer
Olsza Olszyna Lubańska
Fot. olsza.one.pl
Rozgrywki trzech jeleniogórskich A–klas przyniosły nie lada emocje. Jedni pechowo się z nią pożegnali, inni z wielką ulgą ją opuszczają ...

Z pierwszej grupy jeleniogórskiej A-klasy do ligi okręgowej awansował Orzeł Wojcieszów. Tuż za nim uplasował się Woskar Wojcieszyce-Szklarska – Poręba i Pub Gol Jelenia Góra.
Jest to swego rodzaju niespodzianka, bo większość lokalnych kibiców stawiała na jeleniogórski zespół, który przez większą część sezonu utrzymywał fotel lidera. Podopieczni Leszka Walczaka nie zdołali jednak wygrać w żadnej z trzech ostatnich kolejek, co zaskutkowało zajęciem dopiero trzeciej lokaty.

Awans ten jest sukcesem dla wszystkich osób w jakikolwiek sposób związanych z klubem. Pozytywne działania prezesa Franciszka Łazarewicza, członków zarządu klubu, trenera Jacka Englera, a przede wszystkim samych piłkarzy sprawiły, że Orzeł wyróżniał się w minionym sezonie swoją postawą na boisku i poza nim. Najlepszym strzelcem w tej drużynie jest niewątpliwie Mariusz Kaniewski (21 goli), przed Przemysławem Wydrychem (16 goli) i Robertem Łużnym (13 goli).

Z drugiej jeleniogórskiej grupy, z A-klasą żegna się Olsza Olszyna Lubańska. Awansowała zasłużenie, w 26 spotkaniach zdobyła 67 punktów, 22 razy sięgając po zwycięstwo. Olsza tylko raz podzieliła się punktami, a trzy razy zeszła z boiska pokonana.
Do awansu do klasy okręgowej na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Olsza potrzebowała jednego punktu i zdobyła go w meczu przeciwko Cosmosowi Milików (2:2).
Druga w tej grupie jest Pogoń Markocice, a trzeci Włókniarz Leśna. Oba zespoły mają od Olszy odpowiednio 9 i 10 punktów mniej. Sukces drużyny Jana Banaszaka jest więc w pełni zasłużony. Do V ligi powracają po czterech latach.

Inaczej sytuacja ma się w trzeciej, ostatniej grupie. Pierwszy, historyczny ( od 58 lat) awans do ligi okręgowej odniosła KS Victoria Ruszów. Zielono - niebiescy w 26 meczach zdobyli 65 punktów, o dwa punkty więcej niż Jawa Otok i 4 więcej niż GKS Warta Bolesławiecka. Szczęśliwi ruszowianie musieli czekać, aż do niedzieli by przypieczętować awans. W ostatnim, niedzielnym meczu pokonali Błękitnych Studniska Dolne 1:0. Tydzień wcześniej w meczu dwóch rywalizujących z Victorią zespołów padł remis, co miało olbrzymi wpływ na końcowy sukces Ruszowa.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pub Gol pokonał Chmielankę

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Po przerwie znaleźli drogę do bramki

Sprawdzian z beniaminkiem

Terminarz jeleniogórskiej A–klasy

Derby Jeleniej Góry w Pucharze Polski

Rezerwy Miedzi pokonane!

Przetarg na kolejną stację

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
625
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%