Szczęście było blisko

Sobota, 16 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 16 grudnia 2006, 21:54
Autor: Joanna Kawalec
W sobotę AZS Kolegium Karkonoskie po bardzo dobrej grze uległ liderowi ekstraklasy kobiet Wiśle Karków 67:69.

W pierwszej kwarcie jakby niepewne na boisku, aczkolwiek nie dawały łatwo skóry. Wynik oscylował wokół remisu, ale ten obraz się zmienił w momencie kiedy na parkiecie pojawiła się Elżbieta Trześniewska - rodem z Jeleniej Góry. Dziewczęta z Grodu Jelenia zbyt długo rozgrywały akcje, doprowadzająca niejednokrotnie do błędu 24 sekund. Dlatego też ta część spotkania zakończyła się nieznaczną, a jednak przewaga wiślaczek 13:16. W drugiej odsłonie gospodynie przyspieszyły swoja grę, ich atak był bardziej konstruktywny, a co za tym idzie bardziej efektywny. Tym razem to one były górą wygrywając kwartę 28:22.

Po piętnastominutowej przerwie obie zawodniczki nie spuszczały z tonu. Jednak to zawodniczki Kolegium pierwsze pokazały pazurki. Nie dość, że odrobiły trzypunktową stratę, to jeszcze wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Niestety wtedy przyjezdne pokazały jak skuteczne potrafią być w rzutach "za 3". I znów szala przechyliła się na ich stronę. W ostatniej partii kibice wciąż mieli nadzieję, że to właśnie ich kochane Gwiazdeczki zwycięsko wyjdą z tego pojedynku, bo grały naprawdę na wysokim poziomie. Wyrobiły sobie kilkupunktową przewagę i bardzo długo nie oddawały jej przeciwniczkom. Jeszcze 30 sekund do końca, wciąż wielka szansa przed Kolegium i...Scott popełniła dziecinny błąd tracąc piłkę. Mecz zakończył się wynikiem 67:69 dla Wisły Can Pac Kraków.

<b>AZS Jelenia G. - Wisła Kraków 67:69</b> (13:16, 28:22, 13:19, 13:12)

<b>AZS:</b>
Małaszewska 6, Myćka 10, Wójcik 6, Gawrońska 6, Beachem 16, Penn 14, Szczuraszek 0, Arodź 0, Scott 15, Dłutowska 0

<b>Wisła:</b>
Canty 4, Skerovic 16, Krawiec 10, Błaszczak 0, Suez-Karni 5, Wielebnowska 20, Fikiel 0, Trześniewska 4, Vilipic 0, Trafimava 6, Gburczyk 4

~MaTiShe " klub kibica " 16-12-2006 21:55
Mecz super, naprawde brak słow oczywiscie fajnie by było wygrac ale pamietacje ze WISŁA to Mistrz Polski i zapewnie kazdy z Was myslal ze przegramy z przewaga wisly 30 - 40 a moze wiecej pkt. a tu ponadto tylko 2pkt. :) Naprawde jest sie z czego cieszyc :D Gratuluje dziewczyna naprawde udany mecz :))) P.S Gosia Myćka ... :)))))))))
~kibic 16-12-2006 22:05
dziewczyny rozegraly naprawde bardzo dobry mecz choc w koncowce popelnily kilka glupich strat ktore zawalyly na tym ze stracily ta przewage...na duze brawa zasluguja dzisiaj obie nasze rozgrywajace, dobrze prowadzily gre ale w decydujacym momecie malaszewska nie mogla sie uwolnic i strata Scott...
~obserwator 16-12-2006 22:13
super wystepy zespołu FLESZ -, dobry pomysł, dobra muzyka i poziom..... fajni tancerze.
~DoMiNhO "klub kibica" 16-12-2006 22:19
szkoda meczu :D do konca trzymałem kciuki :D ale i tak swietnie bylo na meczu :P dzieki dziewczyny za gre jestescie najlepsze!!:D
~Aras 16-12-2006 22:24
Szkoda tej porażki (zresztą jak każdej) zespół zasłużył na zwycięstwo!! Niestety zabraklo zimnej krwi w koncówce:( pierwsza kwarta strasznie chaotyczna , dziewczyny nie wiedziały co grać!Totalny brak porozumienia na linii trener-&gt; rozgrywająca!!! Dziewczyny chciały grać jedno, co innego pokazywał trener!! nie wiem czemu w pierwszej połowie staliśmy strefą!! Może wynikało to z obawy że nasze dziewczyny nie poradzą sobie w obronie indiwidualnej z silniejszymi rywalkami ale druda połowa pokazała ze obrona "każdy swego" wychodziła nam bardzo dobrze!! Przez tą strefe Wisła narzucała nam troche trójek :(( Poza tym ze Sabrina Scott nie potrafiła się odnaleźć na boisku na początku meczu no i TEJ stracie na 22 sekundu przed końcem meczu to wszystkie nasze zawodniczki zagrały super!!! Pewnie połowa ludzi "zryje" Natalie ale moim zdaniem zagrala dobrze podobnie jak bardzo dobry mecz zaliczyła Magda, widać że ostatnie słabsze mecze zmobilizowały ją!!!! Świetny mecz Doroty w obronie, pare efektownych blokow i zbiórek!! NAd atakiem jeszcze musi duzo pracowac i przede wszystkim nie ściągać piłki pod koszem poniżej linii barków bo to są straty, Gośka świetnie zaczeła póżniej też dobrze grała:) Amerykanki waleczne i skuteczne (z wyjątkiem Scott) Oprawa meczu jak na nasze warunki to rewelka:) FAjnie wyszły te pokazy taneczne no i oczywiście wielkie brawa dla chłopaków za doping!!:) Atmosferka super:&gt; POzdrowienia dla zespołu i kibiców
~ktoś tam 16-12-2006 22:38
a moglibyście wrzucić wiecej fotek z występu tanecznego?? albo mi wysłać??:D
~^^ mrrrr 16-12-2006 23:30
Fajnie sie tanczylo,symaptyczne przyjecie... Szkoda tylko ze nie wygraly...
~BaMaX 16-12-2006 23:36
ha ... pita tanczyla :P
~wiślak 17-12-2006 2:01
haha myśleliście że wygracie z WIELKĄ WISŁA BUHAHAHA Patałachy!!!
~nieznajomy 17-12-2006 9:20
boze jakis azs nadaje sie jak to mozna oglodac:D:D hahahahahahahahahaha nie nadajo sie
~kibic 17-12-2006 10:14
do Wiślaka: Twoja druzyna to patalachy!!!i tak to mozesz mowic do swojej starej...przyjedz to zobaczysz kto sie okaze patalachem Śmieciu!!!NASZE DZIEWCZYNY SA NAJLEPSZE!!!
~kibic 1 17-12-2006 10:45
Brawo dziewczyny.....było tak blisko....BraWO
~ołówek 17-12-2006 10:46
a dlaczego Kasia w ostatnim rzędzie tańczy? ;(
~paulu$$$ 17-12-2006 11:08
Wcale nie jest tak ciezko wygrac z wasza marna Wisłą buraku!!!!!
~^^ 17-12-2006 11:32
No noo. Fajnie sie tanczyylo;] ogolnie fajnyy meczyk, tylko wlasnie szkoda, ze przegraly :( ale coo tam i tak sa swietne.!! ;] pozdr. dlaa wszsytkiich : Na$ki , Pity, Hadzi, Eve i pozostaalych .;] no i brawa dla Lukasza.! ;)
~Dobry Trener pilnie poszukiwany... 17-12-2006 11:46
Dobry Trener pilnie poszukiwany do Jeleniaj Gory... niestety nie ma na to szans bo sroka sroce oka nie wykole
~pita 17-12-2006 12:14
pewnie że tańczyłam:D jak mnie tam mogło zabraknąc?? haha:D fajni ludzie...fajna atmosferka:D ja chce jeszcze raz!:)i dzięki za miłe słówka o Fleszu:) :*
~kami 17-12-2006 14:20
to sie nazywa przegrac w wielkim stylu.wielkie brawa!!!!!!!!!wisla do domu!
~wiślak 17-12-2006 14:23
buhaha patałachy!!!
~Kibic Wisły 17-12-2006 14:25
Nie rozumiem "wiślaka". Dzieczyny z AZS KK pokazały kawał dobrej koszykówki. Ale chamstwo jest wszędzie. Jeden kibic AZS-u krzyczał na meczu "Je..ć Wisłę, je..ć!". Mecz był klasy światowej w ostatnich 3 minutach trzymał w napięciu jak mecz o MŚ. Myślę, że KK będzie pod koniec sezonu na trzecim miejscu. POZDRAWIAM!!!
~Kasia ;D^^ 17-12-2006 14:32
Jaa nie tanczyylam w ostatniim ;P po prostuu tak bylyysmy ustawioone.^^ pozdrr.;*
~Do Arrasa 17-12-2006 16:06
Bardzo bobry komentarz. Nie można popełnić takiej straty własnej jak Scott 22 sek przed końcem.Scott miała oddać piłkę rozgrywającej Natalii!!! Jedna uwaga, spytaj dziewcząt , od początku do końca była taka szma obrona, ani strefa. ani swego. To nietypowa obrona produkcji jeleniogórskiej. Zgadzam się, ze dobrze
~bez nazwisk 17-12-2006 18:32
Przepraszam za moją zazdrość i mściwość wobec zawodnicek i trenerów .Ten wynik to SZLAGIER !!! O jeleniej Górze mówi cała Polska. Wspaniała taktyka i wyłącznie Canty ale przede wszystkim SUPER CZAPY DOROTKI WOJCIK Brawo dla Rafała Sroki i jego dzielnych i pięknych lasek !!!!!
~OKO 20-12-2006 11:31
Słyszałem wywiad z trenerem. Tragedią jest to że myślą o ściągnięciu gracza na pozycji 1, gdy nie mamy centra. Obwód mamy b.dobry bark centra, który swoją siłą spowodowałby rozluźnienie obwodu. Ale obserwuje to jest odwieczny problem. Nie rozumiem dlaczego nikt tego nie widzi, bo niestety amerykanki poza zbiórką, nie zastąpią centra.
~manager z Polski do OKO 20-12-2006 15:21
wszytsko pewnie rozbija sie o kasę !!!!! wiesz powiem tyle dzis tej samej klasy gracz center kosztuje 2 razy wiecej niz gracz obdwodowy, wiem bo handluje graczami wiec nie jest to obce mi. a tak patrze na te zadania i zahcowania graczy i powiem ze procenty zawodniczek obwodowych zwlaszcza polek sa niestety bardzo niziutkie , taka goła statystyka plkk mi to podpowiada , wiec dlatego pewnie szukaja uzupelnien na obwodzie , pozdrowienie oko dla Ciebie ze stolicy kosza czyli z .....
~mapet 20-12-2006 23:43
&gt;Bylo blisko
~Vanish 21-12-2006 22:17
Mecz BYł Zaczepity mogły wygrac...lecz pech...Fajne Fotki na niektórych duzo fajnych znajomych można spotkac!!:P
~Aras 22-12-2006 0:09
Klub kibica Azs KK Jelenia Góra organizuje zapisy na kupno szalików w barwach klubowych .Koszt to 20 zł. Szczegółowe informacje dostępne są pod nr GG 3246679!! Gorąco polecam :&gt;