Jelenia Góra: Szczęście było blisko

Sobota, 16 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 16 grudnia 2006, 21:54
Autor: Joanna Kawalec
W sobotę AZS Kolegium Karkonoskie po bardzo dobrej grze uległ liderowi ekstraklasy kobiet Wiśle Karków 67:69.

W pierwszej kwarcie jakby niepewne na boisku, aczkolwiek nie dawały łatwo skóry. Wynik oscylował wokół remisu, ale ten obraz się zmienił w momencie kiedy na parkiecie pojawiła się Elżbieta Trześniewska - rodem z Jeleniej Góry. Dziewczęta z Grodu Jelenia zbyt długo rozgrywały akcje, doprowadzająca niejednokrotnie do błędu 24 sekund. Dlatego też ta część spotkania zakończyła się nieznaczną, a jednak przewaga wiślaczek 13:16. W drugiej odsłonie gospodynie przyspieszyły swoja grę, ich atak był bardziej konstruktywny, a co za tym idzie bardziej efektywny. Tym razem to one były górą wygrywając kwartę 28:22.

Po piętnastominutowej przerwie obie zawodniczki nie spuszczały z tonu. Jednak to zawodniczki Kolegium pierwsze pokazały pazurki. Nie dość, że odrobiły trzypunktową stratę, to jeszcze wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Niestety wtedy przyjezdne pokazały jak skuteczne potrafią być w rzutach "za 3". I znów szala przechyliła się na ich stronę. W ostatniej partii kibice wciąż mieli nadzieję, że to właśnie ich kochane Gwiazdeczki zwycięsko wyjdą z tego pojedynku, bo grały naprawdę na wysokim poziomie. Wyrobiły sobie kilkupunktową przewagę i bardzo długo nie oddawały jej przeciwniczkom. Jeszcze 30 sekund do końca, wciąż wielka szansa przed Kolegium i...Scott popełniła dziecinny błąd tracąc piłkę. Mecz zakończył się wynikiem 67:69 dla Wisły Can Pac Kraków.

<b>AZS Jelenia G. - Wisła Kraków 67:69</b> (13:16, 28:22, 13:19, 13:12)