MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Szanujmy trasy narciarskie w Sobieszowie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 1 lutego 2017, 7:39
Aktualizacja: Czwartek, 2 lutego 2017, 8:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie odbyła się wczoraj (31.01) kolejna edycja zmagań w ramach Karkonoskiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty (relacja w dziale sportowym), jednak wcześniej organizatorzy musieli uporać się ze zniszczeniami, spowodowanymi przez bezmyślnego kierowcę.

Przygotowanie trasy narciarskiej to mozolna praca wielu osób, które dla dobra dzieci i młodzieży wytyczają szlaki oraz budują specjalne tory dla nart biegowych, które bardzo często są rozdeptywane przez spacerowiczów. Dodatkowo, w minioną niedzielę, jeden z kierowców wpadł na pomysł urządzenia sobie zimowego driftu nie szanując pracy innych ludzi. Organizatorzy ważnych zawodów musieli naprawić trasy, w kilku miejscach nawieźć śnieg, którego nie ma tak wiele jak chociażby na Polanie Jakuszyckiej, więc każdy ubytek powoduje problemy dla miłośników biegówek.

Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa oraz działacze i biegacze narciarscy apelują do wszystkich o poszanowanie ich pracy. - Bardzo nas martwi to, że ludzie wjeżdżają na trasy narciarstwa biegowego autami. Cały czas musimy to poprawiać, ale jednocześnie niszczona jest nasza infrastruktura – powiedział Zbigniew Stępień, dyrektor pobliskiej Szkoły Podstawowej Nr 15/ Gimnazjum Nr 5 w Sobieszowie. - Proszę mieszkańców i gości, aby zwracali uwagę na to i nie wjeżdżali tam, gdzie już są znaki zakazu – dodał.

Bardzo ważnym elementem tras są specjalne tory, które są rozdeptywane przez spacerowiczów z pieskami, wózkami - stąd również apel o szanowanie pracy innych ludzi, którzy przecież nie robią tego dla zysków (głównie społecznie), a dla dobra dzieci i młodzieży – aby mogły rozwijać się sportowo.

- Marzy nam się, aby w okresie zimowym ludzie spacerowali tutaj na nartach, bo po to ta trasa jest. Oczywiście w okresie letnim można spacerować, biegać na nartorolkach, więc dbajmy o to, żeby szanować tę trasę. Proszę, żeby zimą ograniczać spacery z wózkami, pieskami, aby szanować tory do techniki klasycznej – apeluje prezes klubu MKS Karkonosze Sporty Zimowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Potrącenie rowerzysty

Międzynarodowe warsztaty w JCK

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~ja 1-02-2017 9:03
Pani Ania juz naprawdę nie wie czego się czepić
~ja 1-02-2017 9:08
http://nartorolki.pl/images/stories/articles/items/491/08.tablica-regulamin.jpg
~hahaha 1-02-2017 11:07
Jazda gulfem na łapie to nie drift ;D
~czesio 1-02-2017 11:32
Szanujmy również trasy w Jakuszycach. Niszczą je piesi, saneczkarze, a nawet panowie ratownicy ,którzy ciągną za skuterem ciężkie sanie na cieniutkich płozach, ryjąc nimi 4 głębokie bruzdy w dobrze przygotowanej przez ratrak trasie. Panowie, jak znajdziecie na trasie rannego, to wtedy można zadzwonić po te sanie. Do patrolowania trasy wystarczy sam skuter, który i tak trochę niszczy trasę, ale nie masakruje jej tak, jak te cholerne sanie.
~;-( 1-02-2017 12:00
Swoją drogą szkoda, że ten ośrodek jest tak słabo wykorzystywany przez mieszkańców. Przydałoby się go jakoś wypromować w mediach. Mało osób wie, że coś takiego w ogóle istnieje. Poza tym, jest to fajny budynek, ale organizacyjnie nieogarnięty. Trzeba latać za kluczami, szatnią i wypożyczalnią w trzy różne miejsca. Rozumiem, że toalety są z drugiej strony budynku, ale informacja, wypożyczalnia, jakaś namiastka baru z ciepłą herbatą i przekąskami oraz przebieralnia powinny być obok siebie w jednym miejscu.
~.................... 1-02-2017 12:19
Zabrali drogi dojazdowe do lasu i teraz krzyczą że ludzie spacerują a gdzie mają chodzic jak zrobili beton dla biegaczy a my któredy do lasu? Odbudujcie drogi tak jak kiedyś były do lasu i bedzie spokój. A teraz to pocałujcie nas w du...i bedziemy spacerowac z dziecmi i z psami
~do 9:03 1-02-2017 12:40
Pani Ania prosi.Te trasy zostały wykonane z myślą o mieszkańcach i ich dzieci, mile widziani są turyści i mieszkańcy okolicznych miejscowości. Prosimy o troszkę tolerancji, poszanowania i przysłowiowej uprzejmości. Dziś widać, że przydałyby się jeszcze nowe ścieżki. Oczywiście nie wszystkich da się zadowolić. Budżet miasta niestety nie jest wielki i trzeba szukać innych rozwiązań. Mieszkańcy Sobieszowa są super i można na nich liczyć. Wielokrotnie społecznie wykonują wiele rzeczy. Choćby pomoc w usypywaniu śniegu, aby zawody mogły się odbyć (robimy to dla dobra dzieci ). Możemy im tylko za to podziękować. Niestety znalazł się ktoś, kto dla zabawy lub złośliwie postanowił sobie samochodem mimo zakazów pojeździć i to jest smutne.
~Le1k 1-02-2017 12:54
Dzieci i psy na zime wyslac do ciepłych krajów wtedy bedzie pan zadowolony? A podobno to dla dzieci!? Co to za lesny dziadek? Zaraz pakuje psa w auto i lecim tam na spacer.
~do 12:19 1-02-2017 13:02
Piszesz, że chodzisz z psem do lasu w tym miejscu! Jest to teren KPN i wchodzenie z psem bez smyczy i kagańca narażasz się na mandat. Niestety wiele osób prowadzi tam psy bez smyczy, kagańca i paradoksalnie naraża nie spacerowiczów, tylko swoich pupilów. To jest zwierzę wyczuję inne pobiegnie w las za sarną lub jeleniem . Ale może tam napotkać na inne groźniejsze zwierze jak wilka, czy rysia.(ostatnio się pojawiły). Już KPN ogranicza wędrowanie z psami po szlakach właśnie z tego powodu i przede wszystkim bezpieczeństwa, bo właściciel w takiej sytuacji broniłby swojego pupila. Efektu takiego spotkania możemy się domyślać.
~oko 1-02-2017 13:46
kaganiec to ludzie niech zakładają,co za perfidny pomysł.Smycz tak ,ale nie kaganiec.Co za bestialstwo.
~Miłośnik 1-02-2017 16:07
A może dla miłośników jazdy golfami by zrobić jakiś plac.. Zabezpieczyć zużytymi oponami i jakoś by to funkcjonowało?
~Grażkaa 1-02-2017 16:09
Do wienzienia z tym co rozjechał trasy sfoim samochodem a i ukarac mandatem spacerowicza z psem , som inne tereny w Sobieszowie gdzie morzna chodzić na spacery !!!
~do 16:07 1-02-2017 18:57
Dobry pomysł i możliwy do realizacji. Niech miłośnicy takiej jazdy - napiszą projekt, zgłoszą go np. w budżecie obywatelskim, zagłosują i wygrają . Są w Sobieszowie tereny, gdzie można takie coś zbudować. Powodzenia !
~Lord 1-02-2017 21:15
Szkoda źe od powstania tego ośrodka nie ma źadnej informaci ani reklamy źe jest tam darmowa wypoźyczalnia sprzętu źe są szatnie darmowe, prysznice a minęło juź kilka lat a przecieź sport to zdrowie
~ed 1-02-2017 22:05
byłem widziałem, dużo żółtego śniegu wszędzie :(, pan od razu informuje że narty za darmo ale jakiś drobny datek warto zostawić (czy dostanę paragon na drobny datek?), trasy przygotowane fatalnie - ślad głęboki na 2-3 cm, trasa niecałe 1,5 km, wąska, dużo pieszych, może z dzieckiem małym wato się wybrać ale na poważniejszy trening to szkoda czasu
~ejkot 1-02-2017 22:43
Rozumiem, że autem nie wolno i nie powinno się niszczyć ale że z dzieckiem nie można spacerować to już gruba przesada bo państwo narciarze jeżdżą
~ejkot 1-02-2017 22:46
a kobieta z wózkiem ze zdjęcia ma zasuwać środkiem śmierdzącej ulicy bo jej nie wolno do lasu pojsc na spacer z maluchem?
~ 2-02-2017 6:09
Ale ta Jelonka schodzi na psy jeden artykul napisany na caly dzien, lenistwo i brak profesjonalizmu
~do 22:46 2-02-2017 21:20
Przy trasach w górnym odcinku pozostawono odcinek specjalnie dla spacerów z wózkami , pieskami i sankami jest systematycznie utwardzany,. A sportowcom , skrócona trasę. To powinno wystarczyć , nie ma potrzeby narażać się na zderzenie z narciarzem. Nie ma tu złośliwości , tylko dbałość o bezpieczne korzystanie z tych tras.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Tydzień Zrównoważonego Transportu – od wczoraj  

Wkrótce święto kolorów

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Nietypowy finał Ligi Rocka

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
632
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%