MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Szansa na przebudowę stadionu w Karpaczu

Wiadomości: Karpacz
Czwartek, 30 lipca 2015, 13:39
Aktualizacja: 13:42
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum
– Z dniem 28.07.2015 r., za porozumieniem stron, nastąpiło rozwiązanie umowy dzierżawy Stadionu Miejskiego ze spółką CORTINA di KARPACZ. Strony zgodnie oświadczyły, że nie zgłaszają względem siebie żadnych roszczeń – poinformował na portalu społecznościowym burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

W ciągu kilku dni stadion zostanie doprowadzony do stanu, gdzie będzie można bezpiecznie uprawiać aktywność sportową – zapowiada R. Jęcek. - Jednocześnie przystępujemy do działań zmierzających do wybudowania na terenie naszego miasta nowoczesnego, ogólnodostępnego stadionu lekkoatletycznego – dodał włodarz miasta pod Śnieżką.

Z chwilą ogłoszenia decyzji ruszyła lawina komentarzy – samych pozytywnych – co w dobie powszechnego dostępu do internetu należy do rzadkości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknięte szlaki w Michałowicach

Wesoły festiwal kolorów

Wandale kontra naukowcy

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~baca. 30-07-2015 14:21
A tradycyjne Karkonoskie łoscypki z krowiego mlika bedo sprzedawać ?
~ 30-07-2015 20:03
brawo Panie burmistrzu! bardzo dobry krok. oby tak dalej!
~bbbb 30-07-2015 20:18
a kiedy Karpacz będzie miał własny amfiteatr. wspaniałe miejsce obok muzeum lalek Amfiteatr na torach czekam od wielu Lat.podsuwałem ten pomysł były Burmistrzom i nic może obecny p.Burmistrz to poprze.oby takie inwestycje dalej. pozdrawiam. Robson
~abc 30-07-2015 20:56
A będzie tak ładnie jak na zdjęciach za Facebooku ? zadaszone trybuny itp. Brawa za skuteczność z rozwiązaniem umowy ze Sp Cortina bo faktycznie nic się nie działo i zapewne nie miało się dziać.Jeszcze trzeba by popracować nad wyprowadzeniem tego Podhalańskiego folkloru z Karpacza i własnie tych nieszczęsnych oscypków bo wprowadza się turystów w bład i pytają o drogę na Kasprowy.
~karpi 31-07-2015 8:41
super bardzo fajnie czekamy na piękny stadion,tylko z tego co mi wiadomo to firma sama się wycofała a nie od razu brawo Panie burmistrzu! ludzie poczekajmy wierze że trochę czasu jak powstanie piękny stadion.
~do abc 31-07-2015 11:09
wtedy należy odpowiedzeć-na kasprowy w lewo i caaały czas prosto niecałe 500km panocku;)
~Wyklęci 31-07-2015 11:12
Gratulacje!. A największe gratulacje za to, że 1 sierpnia o godz 17 będzie nie jak co roku w Karpaczu tylko sprawdzian syren alarmowych. Po raz pierwszy wywieszono flagi i będzie to uczczenie wybuchu Powstania Warszawskiego. WALKI POLAKÓW O HONOR. Tak, dopiero z dniem Pana wyboru na stanowisko Burmistrza skończyła się w Karpaczu komuna i PRL.
~z innejbajki 31-07-2015 13:12
Hurrraaaa S T A D I O N !!!!!!!!!!!!!! Pięknie i godnie z flagami 1 sierpnia !!!!!!!!!!! Co do amfiteatru - piękne miejsce jest na spadzistej łące powyżej skoczni a poniżej hotelu Orlinek. O odpowiedniej wielkości. Proszę sobie znaleźć w necie hasło "amfiteatr Ostróda" i spojrzeć jak teraz wyglądają amfiteatry. W tamtym amfiteatrze dokładnie 2 tygodnie temu zagrał nasz znany w Polsce jeleniogórski zespół Spare Bricks - A Pink Floyd Tribute Band. Taki amfiteatr przyciąga producentów-organizatorów- managerów którzy szukają takich nowoczesnych obiektów (zadaszonych !!) w atrakcyjnej lokalizacji, żeby "postawić" duży koncert na minimum 2 tysiące widzów (bo wtedy z biletów można opłacić wszystkie koszty techniczne i zapłacić wykonawcom). Czas amfiteatrzyków "się minął" razem z XX wiekiem.
~z innejbajki 31-07-2015 13:23
A --- wspaniałe miejsce na torach --- pozostanie wspaniałym miejscem dla wysiadających z nowoczesnych szynobusów pasażerów. Natomiast teren, który jawił się pewnym osobom, w pewnej wizji, jako stroma, cienista widownia - czyli głęboki jar, zalewany przez wodę ściekającą z niemalże pionowych zboczy, nadal na dnie będzie wyposażony w tory; używane do tego do czego je stworzono.
~hgw 31-07-2015 19:13
pożyjemy zobaczymy, na razie widzę tylko facebookową propagandę sukcesu i nic więcej, zero inwestycji, zero nowych imprez, żadnych zmian a rok mija
~gośc 31-07-2015 19:36
to firma ,z którą podpisał umowę były burmistrz, żadna nowość,tyle tylko ,że jęcek i jego ekipa ,blokowała budowę ,widocznie zrozumieli ,że nikt wto nie zainwestuje i jest to najlepsza opcja. niestety jak dotad ,to jęcek jeszcze nie może się niczym pochwalić,bo nic nie zrobił dla Karpacza
~jjjjj 31-07-2015 19:48
szkoda tylko ,,,,,,ze wszystko kręci się wokół sportu i nic więcej
~Miś 31-07-2015 21:05
Do hgw i gościa. Chłopcy poczekajcie jeszcze 3 lata. Potem wystartujecie i będziemy mieć krainę mlekiem i miodem płynącą.
~hgw 31-07-2015 21:29
Nie zamierzam wchodzić w to g...o. nie podoba mi się tylko że wszystko co teraz się dzieje w Karpaczu dzieje się tylko na facebooku, żadnych innych działań tylko mlaskanie toma i jemu podobnych. Niech burmistrz się pochwali ile środków z UE zdobył, bo narazie wszystkie inwestycje które się dzieją w Karpaczu są rozpoczęte przez poprzedniego burmistrza, śmiać mi się też chce jak chwali się nagrodami za poprzedni rok w Karpaczu;(
~zombi 1-08-2015 8:59
szkoda tylko ,że jęczek nie myśli głową ,stadion wybudować za nasze i go utrzymywać ,to tylko głupi może cos takiego wymyśleć ,roztrwoni kase za podatki,zato nic nie robi ,aby były większe wpływy ,te kilka milionów naco zapracował poprzednik ,pójdzie w błoto takie rządy ....ŻAŁOSNE
~z innejbajki 1-08-2015 23:25
Wszystkie sesje Rady Miasta są otwarte. Można było tam osobiście dowiedzieć się jaki jest budżet Karpacza (i wpływy z podatków) oraz z jakimi długami i dlaczego został Karpacz dla następcy poprzedniej władzy. Środki unijne będą dostępne jak ruszy nowe rozdanie (ostatnie tym razem) funduszy europejskich. W tej chwili nikt w Polsce nie ma dostępu do kasy z UE. Najwcześniej pojawi się w IV kwartale. To dobrze że Karpacz zaczyna się "kręcić wokół sportu", bo do tej pory byłe władze kręciły się wokół hoteli molochów, sieciowych marketów, inwestycji z tunelem której koszty rosły coraz bardziej, budowy nowej remizy której koszty całkowicie wymknęły się spod kontroli. A Karpacz to miasto które słynęło kiedyś ze sportu i turystyki a nie noclegownia dla szlifujących deptak i uzależnionych od biedry.
~x 2-08-2015 18:34
nie każdy lubi lub może uprawiać sport Papu ci nie da sport W sumie po co policja straż pożarna straż miejska itp

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie taniej za wodę i ścieki

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Nurkowe Demo Days

Budują chodnik do TCTA

Trwa "Davos" w Karpaczu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
587
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%