MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Szansa na kolejnego partnera dla „Mechanika”

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 19 kwietnia 2018, 7:03
Aktualizacja: 8:39
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Współpraca z firmami różnych branży wpływa pozytywnie na rozwój szkolnictwa w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik”. Do grona partnerów może dołączyć jeleniogórska firma Kurowski Group, która działa w branży numizmatycznej.

Podczas dnia otwartego w placówce przy ul. Obrońców Pokoju z ofertą firmy mającej na jeleniogórskim rynku długie tradycje, mogli zapoznać się zarówno gimnazjaliści szukający dla siebie miejsca do edukacji w kolejnym etapie rozwoju, a także uczniowie "Mechanika", którzy byli również zainteresowani nowinkami technologicznymi prezentowanymi przez przedstawicielki Kurowski Group.

Dyrekcja szkoły liczy na nawiązanie współpracy. - Liczba naszych partnerów rośnie w postępie geometrycznym. Bardzo się cieszymy, bo to oni wybierają naszą szkołę do współpracy - powiedział Piotr Iwaniec, dyrektor ZST "Machanik", który liczy na objęcie przez Kurowski Group, patronatu nad klasą o profilu grafiki i poligrafii cyfrowej. Do tej pory udało się pozyskać patronat nad budowlańcami i mechanikami.

- Na razie współpraca jest w fazie dogadywania, ale pierwsze kroki już wykonujemy, bo szukamy pracowników - powiedziała Małgorzata Bączek, kierownik działu graficznego Kurowski Group. Firma zajmuje się produkcją okołonumizmatyczną, czyli głównie opakowaniami do monet i uszlachetnianiem monet. - Robimy również innowacje. Wprowadziliśmy nową aplikację mobilną QVision, która jest skorelowana z naszymi produktami i pokazuje rozszerzoną rzeczywistość - dodała przedstawicielka jeleniogórskiej firmy, która współpracuje z mennicami z całego świata. Podobne plany współpracy Kurowski Group ma również z Zespołem Szkół Rzemiosł Artystycznych i jak podkreślają nasi rozmówcy, może to przynieść mnóstwo korzyści dla obu stron.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Maturalny maraton wystartował

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~meri 19-04-2018 10:29
Brawo Mechanik,jesteście najlepsi,powodzenia
~fozy 19-04-2018 11:20
Brawo ,tak dalej
~dramat 20-04-2018 10:22
Były radny - dyrektor i wszystko jasne #TAK. Czy szkoła dostała już tą swoją toyote, którą osoba się tak wychwalała prywatnie ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Czas na egzamin ósmoklasisty

Spotkali się z Beatą Kempą

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Wsparcie dla zdalnej nauki

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1332
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%