MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szansa dla Rady Cieplic

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 10 stycznia 2019, 13:08
Aktualizacja: Piątek, 11 stycznia 2019, 10:51
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W środę (9.01) w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 odbyło się jedno z ostatnich posiedzeń drugiej kadencji Rady Jednostki Pomocniczej Uzdrowiska Cieplice. Rozmawiano głównie o kompetencjach społecznej rady i pojawiła się nadzieja na poprawę warunków funkcjonowania.

Podczas II kadencji RJPUC Komisja Statutowo-Organizacyjna Rady Miejskiej rozpoczęła pracę nad zmianą statutu jednostki pomocniczej. Wiele niejasności pojawiło się, gdy powołano Komisję Uzdrowiskową Rady Miejskiej, a co za tym idzie - powstał spór kompetencyjny. Wraz z nową kadencją samorządu, zmieniły się składy osobowe i podczas wczorajszego posiedzenia cieplickiej rady można było zauważyć chęć współpracy ze strony miejskich radnych. Na posiedzeniu zjawił się przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Chadży oraz nowy szef Komisji Uzdrowiskowej Justyn Bilski, a więc daje to nadzieję na dialog i współpracę.

Jestem do waszej dyspozycji - mówił do zgromadzonych W. Chadży.

Kwestia współpracy pomiędzy społeczną radą a Komisją Uzdrowiskową jest niezwykle ważna w kontekście zbliżających się wyborów do RJPUC.

Jeśli to się nie zmieni na lepsze, to zabraknie chętnych do kandydowania na kolejną kadencję - przestrzegał Leszek Malinowski, przewodniczący cieplickiej rady, który za dobry przykład podał Statut Rady Jednostki Pomocniczej w Toruniu, gdzie społecznicy mają więcej kompetencji.

Przypomnijmy. W wyborach na II kadencję na 15 miejsc było jedynie 17 kandydatów. Aby sytuacja się nie pogorszyła, należy pokazać społeczności lokalnej, że mają wpływ na podejmowane przez władze miasta decyzje.

Podczas zebrania przedstawiono również Justyna Bilskiego, który objął w Radzie Miejskiej mandat po Konradzie Sikorze i jednocześnie został szefem Komisji Uzdrowiskowej. Nauczyciel z "Norwida" zapewnił o woli współpracy, więc atmosfera w RJPUC poprawia się.

W porządku obrad znalazła się też kwestia przyznania corocznej nagrody - Miecza Schaffgotscha. Decyzją społecznej rady trafi on w tym roku do Stanisława Firszta - dyrektora Muzeum Przyrodniczego. Uroczyste wręczenie odbędzie się 27 stycznia w Zdrojowym Teatrze Animacji podczas imprezy pod hasłem "Nasze Cieplickie Kolędowanie".

Twoja reakcja na artykuł?

9
35%
Cieszy
2
8%
Dziwi
6
23%
Nudzi
1
4%
Smuci
7
27%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Tu jest niebezpiecznie!

Pożegnanie księdza Kubka

Niebezpieczne wyzwania

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Marcin Kaflik 10-01-2019 16:28
czy ja dobrze rozumiem że współpraca z p.Sikorą układała się źle?
~Nie 10-01-2019 16:41
do: ~Marcin Kaflik (16:28)
Nie. Źle rozumiesz.
~Tomek34 10-01-2019 18:47
Rada bez sensu. Nic nie może i wszyscy ją mają głęboko...
~Gość 10-01-2019 21:44
Zróbcie coś ze Zdrojem bo to wstyd, żeby tak piękna i kultowa restauracja przedstawiała tak żenujący widok.Jak można było dopuścić aby dostała się w ręce tych właścicieli.Przykro patrzeć na ten upadek.
~ 10-01-2019 22:07
Wprowadzić trzeba diety to i chętni będą
~Cerber 10-01-2019 22:51
Potwierdzam opinię o Zdrojowej byłem tam ostatnio po wielu latach po prostu tragedia w porównaniu do ubiegłych lat.Opuściliśmy lokal po godzinie.A zaprosiłem znajomych jako do najlepszego lokalu Cieplicach.
~Marysieńka 12-01-2019 23:17
W ciągu lat, ani widu, ani słychu tej rady. Można powiedzieć, jaki przewodniczący, taka rada. No, ale są wyjątki - Pan Bilski senior - całe szczęście. Rada jest niepotrzebna. Stowarzyszenia miłośników tej częci miasta lepiej działają i bezinteresownie, bez trampoliny.
~optymista 14-01-2019 7:44
do: ~Marysieńka (23:17)
A to Stowarzyszenie nie może podjąć współpracy z Radą Cieplic i wspólnie działać. Panie Justynie to niepowtarzalna dla Pana okazja aby wspólnie ze swoimi uczniami zacząć działać na serio. Jest Pan wzorem dla swoich uczniów.Trzeba wykorzystać ich pomysły na Cieplice a na pewno Pana wesprą we wszystkich inicjatywach. Trzeba młodzież zainteresować i wciągnąć do współpracy a na pewno pozostaną w tej pięknej części Polski. Powodzenia.
~optymista 14-01-2019 7:45
Panie Justynie. Pomysł nr 1 : stworzyć młodzieżową Radę Cieplic. To młodzież podpowie Panu co jest dla nich ważne w tej dzielnicy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O jeleniogórskim rynku

Mikołaj nie zawiódł

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

To grozi tragedią  

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
793
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%