MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Szansa dla niepełnosprawnych na aktywizację!

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 24 lipca 2013, 7:43
Aktualizacja: 7:44
Autor: Org
Bezpłatne kursy językowe i warsztaty rozwoju osobistego dla jeleniogórzan z orzeczeniem o niepełnosprawności organizuje Fundacja AKTYWNI XXI. Udział w projekcie jest bezpłatny, szkolenia są finansowane z budżetu Miasta Jelenia Góra. Rekrutacja potrwa do 29 lipca.

Projekt Aktywizacja, Motywacja, Integracja ma na celu podwyższenie aktywności zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych poprzez ułatwienie dostępu do edukacji i wdrażanie w uczenie się przez całe życie.
Obejmuje kursy języków obcych (angielskiego lub niemieckiego) oraz warsztaty rozwoju osobistego. W projekcie będzie uczestniczyło 15 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Pierwszym etapem realizacji będzie rekrutacja uczestników. Kandydaci wypełnią dokumenty rekrutacyjne, dostępne w sekretariacie Fundacji ul. Mickiewicza 10 lub na stronie www.pckk.pl.
Na etapie rekrutacji będzie przeprowadzona diagnoza umiejętności językowych – testy językowe (dla osób, które już uczyły się języka).

Zostanie wybrana 15 osobowa grupa, z uwzględnieniem możliwości utworzenia 2 grup językowych o zbliżonym poziomie zaawansowania. Zostanie też utworzona lista rezerwowa. Do 5.08.2013 r. zostanie ustalona lista uczestników oraz lista rezerwowa.

Warsztaty rozwoju osobistego umożliwiają samopoznanie, odszukanie własnych mocnych stron, naukę stawiania celów, planowania ich realizacji, pokazują jak się komunikować w domu i pracy aby budować właściwe relacje oraz jak radzić sobie ze stresem. Warsztaty będą trwały 16 godzin (4 spotkania), w okresie 19.08 – 30.09.2013 r.
Każdy z uczestników otrzyma komplet materiałów piśmiennych, e-booki i audiobooki na płycie CD i materiały przygotowane przez trenerów.

Kurs językowy będzie obejmował 40 godzin zajęć dydaktycznych w każdej grupie. Będzie realizowany od 2.09 do 24.11.2013 r.
Uczestnicy otrzymają podręczniki do języków obcych. W czasie kursu będą uczestniczyli w testach sprawdzających przyrost wiedzy. Na koniec otrzymają zaświadczenia.

Organizator zaprasza osoby w wieku aktywności zawodowej i młodzież, mieszkańców Jeleniej Góry, z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 24-07-2013 12:12
DOLNOŚLĄZAK. Czy magistracki dialog społeczny wytypował Fundację Aktywni XXI do otrzymania z ratusza pieniędzy na ten szczytny cel? Czy fundacja będzie samodzielnie realizować to przedsięwzięcie? Czy fundacja, która formalnie i merytorycznie jest nieprzygotowana do realizacji zadania opisanego w publikacji, pośredniczyć jedynie będzie w przekazaniu pieniędzy innemu podmiotowi, który szkolenie będzie prowadził? Cdn
~ 24-07-2013 13:05
Cd. z 12:12. Czy otrzymane z magistratu pieniądze wpłyną na konto Fundacji a następnie będą przekazane na konto Prywatnego Centrum Kształcenia Kadr, które przeprowadzi szkolenie? Szefa Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Jelenia Góra - K.Gajewskiego oraz przewodniczących klubów radnych: K.Mroza, W.Chadży oraz M.Sajnoga, oraz radnych z tych klubów proszę o monitorowanie sprawy. Moim zdaniem - magistracki dialog przegiął - dał ciała. I to strasznie !!! DOLNOŚLĄZAK
~ 24-07-2013 20:37
Bravo
~& 24-07-2013 21:00
jakiego języka można się nauczyć w ciągu 2 miesięcy? Polska to chory kraj, tak marnotrawione są właśnie pieniądze, nasze podatników pieniądze
~ 24-07-2013 21:31
Jakiego języka można nauczyć się w 2 miesiące i jakie zdolności trzeba przy tym mieć? To przecież są jakieś działania pozorowane. We Wrocławiu Uniwersytet Ekonomiczny miał projekt, który uwzględnia dofinansowanie do studiów wyższych, trwających kilka lat, normalnym trybem, spełniających wszelkie wymogi programowe. To była rzeczywista pomoc dla ludzi, bo podwyższało poziom wykształcenia - dawało tytuł magistra. Czy w Jeleniej Górze nie można czegoś takiego zorganizować? Lub dofinansujcie za te pieniądze jakieś kursy zawodowe, dające zawód którego posiadanie jest opłacalne, na których zapłacenie nie stać takich niepełnosprawnych albo dofinansujcie studia - w zależności od poziomu wykształcenia beneficjentów. Czy to musi być zawsze dofinansowanie jakiej prywatnej firmy bez efektów?
~ 24-07-2013 21:33
cd. z 21:31. Jaki poziom wykształcenia będzie tych przyszłych kursantów po dwóch miesiącach kursu? Czy to cokolwiek zmieni dla nich - pomoże w znalezieniu pracy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Parking na... przejściu

Czytelniczka: drogo i brudno

Klasyki zjechały do Kowar

Opieka nad seniorem – darmowe szkolenie

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
562
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%