MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Szalona sztafeta gwiazd na biegówkach

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Niedziela, 9 lutego 2014, 6:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 lutego 2014, 7:36
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Polana Jakuszycka gościła w minioną sobotę znanych i lubianych aktorów, piosenkarzy i dziennikarzy. Gwiazdy polskiego ekranu spotkały się na stadionie, gdzie w połowie stycznia triumfowała Justyna Kowalczyk

W poprzednich edycjach "Gwiazd na śniegu" celebryci rywalizowali na deskach snowboardowych i nartach zjazdowych. W tym roku, z powodu deficytu śniegu, jedynym miejscem, gdzie można było posmakować białego szaleństwa była Polana Jakuszycka, a co za tym idzie rywalizacja toczyła się na biegówkach. Imprezę organizowaną przez Urząd Miasta Szklarska Poręba oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie poprzedziło zaklinanie śniegu tańcem retro. Pokaz na drewnianych nartach w tradycyjnych strojach narciarskich i towarzysząca im świetna zabawa były rozgrzewką przed rywalizacją w sztafecie.

Dla wielu uczestników była to pierwsza styczność z biegówkami, ale mimo braku doświadczenia z ogromnym zaangażowaniem i radością pokonywali krótką rundkę na jakuszyckim stadionie, by dać kolejną zmianę. Nie złamały ich liczne upadki i coraz większy chłód, który z każdą minutą nasilał się przy porywistym wietrze. Wśród gwiazd zobaczyliśmy Tomasza Zubilewicza, którego pogoda ducha nie opuszczała, wiecznie uśmiechniętego Tomasza Jachimka, czy Czesława Mozila. Formą imponował Piotr Świerczewski, który ze swoją drużyną dotarł do finału ustępując jedynie ekipie Term Cieplickich, w której składzie wystąpili m.in. Zbigniew Kubiela i burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński.

- To był mój pierwszy raz po 20 latach na biegówkach. W zasadzie nie biegłem, więcej rękami pracowałem - to był taki mój sposób na zwycięstwo: na początku pod górę "łyżwą", a z góry rękami - wyjawił nam tajemnicę sukcesu Piotr Świerczewski, były piłkarz reprezentacji Polski, który w sztafecie na Polanie Jakuszyckiej uplasował się ze swoją ekipą na drugiej pozycji, a w dodatkowym biegu dla ochotników na kilometrowej rundzie okazał się bezkonkurencyjny.

Wśród zaproszonych "Gwiazd na śniegu" zobaczyliśmy także: Krystynę Czubównę, Anię Rusowicz, Marysię Sadowską, Przemka Cypriańskiego, Magdę Steczkowską, Martę Kielczyk, Ilonę Felicjańską, Marcina Nowakowskiego, Martynę Jakubowicz, Cezarego Harasimowicza, Piotra Bukartyka, Jacka Łapotę, Tomka Iwana, Antka Królikowskiego, Bogdana Kalusa, Mirosława Oczkosia, Waldemara Błaszczyka, Michała Chorosińskiego, Martę Wierzbicką, Grzegorza Brzozowicza, Rafała Maseraka, Jana Kuronia, Marię Niklińska, Wigana Papina, Marcina Piętowskiego, Kasię Pruchnicką, Mariusza Owczarka, Laurę Breszkę, Pawła Homę, Dariusza Pieróga, Dorotę Wardyńską, Bartka Gila, Martę Wardyńską, Krystiana Hankę, Michała Olszańskiego, Roberta Kanteraita, Elżbietę Walendzik, Gabryielę Darmetko, Sylwię Hejj, Michała Nogasia, Katarzynę Borowiecką, Piotra Stelmacha, Joannę Mielewczyk, Varius Manx, Grzegorza Halamę, Izę Kopeć, Roberta Kurpisza, Michalinę Furtak, Anię Brachaczek, Marka Piekarczyka, Elę Romanowską i Joannę Majstrak.

Imprezę na wesoło podsumował jeden z uczestników: daliśmy wygrać burmistrzowi, więc za rok impreza również się odbędzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zatrzymano nielegalny transport opon

KSWiK bez Podgórzyna?  

Ktoś znów zastawił cały chodnik

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~okoń 9-02-2014 7:54
łe tam nie było braci Mroczków nie było nikogo.
~Bobo 9-02-2014 8:41
Specjalnie tam pojechałem... Uczestnicy, jak uczestnicy, ale organizacyjnie dawno takiej wiochy nie widziałem! Amatorszczyzna i to na kiepskim poziomie ! Wstyd ! Czy nikt z organizatorów tego nie widzi?
~Nnina 9-02-2014 9:13
DO | ~łe tam |, zamilcz prostaku, jeśli nie wiesz co ona przeszła, szanuj ludzi. Co ona Ci zrobiła?
~Rico 9-02-2014 9:58
Bravo organizatorzy, bravo władze miasta ! Tylko zróbcie coś jeszcze dla przyszłości regionu i doprowadźcie proszę do otwarcia(połączenia) dla nart '''Śrenicy, Łabskiego Szczyku''w jeden komplex nacriarski jak było do niedawna.Zobaczcie jak zrobili to Czesi w Szpindlu ( w samym centrum Karkonoskiego Parku Narodowego) gdzie rozgrywane są już zawody z cyklu Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.Dlaczego my musimy być zawsze za innymi 30 lat ??????????? Panie Burmistrzu ! Niektóre konkurencje narciarskie na 1-szej zimowej olimpiadzie w Garmisch miały być rozgrywane w Karkonoszach,nawet na Równi pod Śnieżką stała siłownia wiatrowa ,która zasilała w elektrykę wszystkie okoliczne schroniska,które też zostały wybudowane w tym czasie.Panie Burmistrzu,mówimy o 1928 roku !!!!!!Zróbcie coś proszę !
~Yacek 9-02-2014 11:30
Kasi Cichopek nie było - ale lipa !!!!!!!!!!
~Góral 9-02-2014 11:57
"Osoby znane z tego, że są znane"... żenka :)
~jan 9-02-2014 13:08
a co to za gwiazdy? nie przesadzajcie
~zawiedziony 9-02-2014 14:54
termy cieplickie jeszcze nie otwarte, już zadłużone,ale ekipa z prezesem dobrze się bawi (ciekawe za czyje pieniądze?)
~oli 9-02-2014 15:52
fajnie.. tylko gwiazd jakby brak:(
~izerka 9-02-2014 18:49
Jak zwykle odezwali się hejterzy i malkontenci, którym nigdy nic nie pasuje. A impreza fajna, przede wszystkim wspaniała promocja naszego regionu. Brawa dla burmistrza Szklarskiej Poręby! A wy ruszcie d... i sami kiedyś pojedźcie zobaczyć, tacy mondrale popisujący się zza ekranu komputera.
~żul z Chromca 9-02-2014 18:59
Byłem, widziałem i też się nieźle bawiłem. Wystarczyło, że założyłem ciemne okulary przeciwsłoneczne i momentalnie nie mogłem się opędzić od ludzi, którzy prosili mnie o autograf. Myślę sobie: "po co komu autograf od spawacza z Chromca?" Ale ja tam cham nie jestem - proszą, to dostali. W życiu nie rozdałem tylu autografów co wczoraj, a ostatni raz podpisywałem papier pół roku temu, gdy kupowałem używaną wiertarkę w komisie na raty.
~jeleniogór 9-02-2014 20:31
Ta ekipa Term Cieplickich, to w realu ma więcej wspólnego ze Szklarską niż z Jelenią. Burmistrz w drużynie to mało, spora grupa z zatrudnionych to też locoboys z miasta pod Szrenicą. Przechowalnia by nie powiedzieć eksodus i to nie wirtualny tak jak wirtualne strony spółki. Piszę specjalnie w liczbie mnogiej bo niechcący natrafiłem na dwie i pół strony tego samego - i sam nie wiem, która bardziej zwala z nóg. Dlaczego i pół zobaczcie sami.... Szał to mocno powiedziane, ale za to bogato. Taaka spółka, że no sorry tak mamy - taki klimat. Polecam ku dobremu nastrojowi www.termycieplickie.jeleniagora.pl www.termycieplickie.pl www.termy-cieplickie.pl
~aaaaaaaaaaaa 9-02-2014 21:13
Aaaaaaaa termy są w takim samym stanie jak Szklarska,ciekawe dzięki komu???????
~cityzen 9-02-2014 22:00
do "żul z Chromca" hehe dobre!!! ubawiłem się!! jesteś dla mnie większą gwiazdą niż tamci...heheh
~obserwatorr 10-02-2014 7:02
Jestem zrozpaczony ponieważ nie bylo okolicznej Mega Gwiazgy Szaniewskiej :(
~ 10-02-2014 12:59
NAJWIĘKSZĄ GWIAZDĄ BYŁ cZESIO mOZIL "dzien dobry",............. zaliczał dzwony na nartach:)
~promocja 10-02-2014 20:45
Celem imprezy miała być promocja Szklarskiej Poręby,miasto ponosiło też koszty.Rewelacyjnie wyglądał burmistrz Szklarskiej G.Sokoliński z napisem na piersiach Termy Cieplickie zdj.55 podobnie przew,RM Zb.Kubiela.Najlepiej by wyglądali na tle hotelu Las w Piechowicach.Dlatego też min.przez takie nieodpowiedzialne zachowania Szklarska ma tak wielki problem z brakiem turystów.Na stanowiskach są osoby nie mąjące podstawowej wiedzy o promocji,reklamie itd.
~kici kici 10-02-2014 22:08
Kotecki, to ty?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Akcja w Górach Izerskich

Porozumienie dla rozwoju turystyki w regionie  

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Nie ma rady na wandali?

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
670
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%