MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Szaleństwo w rekwizytorni

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 20 lipca 2010, 15:06
Aktualizacja: Środa, 21 lipca 2010, 7:38
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Gromkie meczenie koziołków zagłuszyło dziś hałas maszyn pracujących przy rewitalizacji Parku Zdrojowego. To Teatrzyk Jelonka Górskiego ćwiczył odgłosy, jakie wydaje zwierzę, bohater ich spektaklu powstającego w ramach warsztatów „Lato w teatrze”.

Kolejny dzień przygody ze sceną pod okiem aktorów Zdrojowego Teatru Animacji upłynął dziś dziewczętom i chłopcom pod znakiem zabawy umiejętnie przeplatanej pracą na sztuką „W 45 minut dookoła Parku Zdrojowego z Koziołkiem Matołkiem”.

Najpierw rozgrzewka, później – bajka na ekranie. A potem – próby pierwszych scen. – Na razie wszystko jest w fazie technicznej, próbujemy, szukamy rozwiązań, pracujemy z dziećmi nad scenariuszem – mówi Lidia Lisowicz, która z Dorotą Fluder i Dianą Jonkisz opiekują się „artystycznie” ponad dwadzieściorgiem dzieci.

Podczas prób bardzo młodzi adepci sceny wczuwali się w rolę kóz i koziołka. Meczeli, skakali, podrygiwali. Wielkie emocje wywołało olbrzymie pudło, które przytaszczył koordynator artystyczny wydarzenia: Bogdan Nauka, dyrektor ZTA. W środku – mnóstwo rekwizytów, pamiętających lata 90 XX wieku i premierę ówczesnego Państwowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze „Koziołek Matołek”. W sztuce w reżyserii Zdzisława Reja główną rolę grała wówczas właśnie Lidia Lisowicz. Część przedmiotów z tamtego spektaklu zostanie wykorzystana także podczas „dziecięcej” produkcji.

Pierwsza próba już z rekwizytami wywołała wśród dzieci sporo emocji. Wszystkie dziewczęta chciały zostać księżniczkami, a chłopcom marzyła się rola króla z berłem. Najmłodsi są już coraz bardziej oswojeni z teatrem. Wczorajsza nieśmiałość została za kulisami i Teatrzyk Jelonka Górskiego coraz odważniej poczyna sobie na scenie. Widać to było zwłaszcza wtedy, kiedy panie instruktorki dały dzieciom wolną rękę. Przyszli aktorzy dorwali się do rekwizytów i otworzyli do granic możliwości wyobraźnię. Zabawa była przednia!

Prócz przygotowań scenicznych dziś rozpoczęły się także zajęcia w pracowni muzycznej. W sztuce sporo będzie partii wokalnych. Anna Skóra, znana wielu melomanom mezzosopranistka z zespołu Vocalis, dba, aby piosenki wybrzmiały jak najlepiej. Dzięki talentowi pedagogicznemu pani Anny, dzieci poznają też możliwości głosowe i technikę poprawnego śpiewania.

Kolejny dzień LWT w Zdrojowym Teatrze Animacji – jutro.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Zajrzyj na blog LWT 2010

tutaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Koderzy ze Ścięgien

Komentarze (3) Dodaj komentarz

ρiiρi 20-07-2010 15:53
~OJEJ ! ..to cudownie *fajnie pobeczec jak *koziolek ..i poskakac na dwoch *kopytkach ! ~GRATULUJE ..*piipi
ρiiρi 20-07-2010 16:16
~C.d ..*meee, ..*meeee !
~ 21-07-2010 7:32
"meczenie"? Jest takie słowo?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Pszczeli projekt KPN

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Wakacje czas zacząć!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
241
Tak
45%
Nie
42%
Nie wiem
13%