MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szaleniec chciał się zabić

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 8 listopada 2007, 18:16
Aktualizacja: Piątek, 9 listopada 2007, 7:17
Autor: Angela
Fot. Angela
Przez wiele lat groził mieszkańcom budynku i zastraszał ich biegając zakrwawiony z siekiera w dłoni. W czwartek upił się i wszedł na dach kamienicy. Zabrał nóż i groził samobójstwem. Negocjacje odwiodły czterdziestolatka od tego zamiaru.

Na miejscu pojawiła się policja, pogotowie i straż pożarna. Po półgodzinnej rozmowie niedoszły samobójca oddał się w ręce funkcjonariuszy. Mężczyzna był leczony psychiatrycznie.

Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Wolności, naprzeciwko strażnicy PSP. Mężczyzna podczas nieudanej próby samobójczej był kompletnie pijany. Strażaków o zajściu zawiadomiła kobieta, która mieszkała z niedoszłym samobójcą. Po wejściu na dach desperat nie mógł zdecydować się, w jaki sposób pozbawi się życia.

– Wszedł na dach, uwiązał sobie linę wokół szyi, do tego wymachiwał dużym nożem i krzyczał, że się powiesi – powiedział kap. Jan Dalidowicz, zastępca dowódcy jednostki ratowniczo–gaśniczej nr 1.
– Po około pół godzinie udało nam się wraz z sąsiadem, o którego obecność zabiegał desperat, przekonać mężczyznę, żeby zszedł z dachu. W ostatnim czasie to już druga próba samobójcza, przy której interweniowałem, w obydwu przypadkach na szczęście wszystko dobrze się skończyło – dodał.

Z zabrania mężczyzny, który najprawdopodobniej zostanie umieszczony w Zakładzie dla Psychicznie chorych w Bolesławcu cieszą się również lokatorzy budynku. Jak mówią, od wielu lat przeżywali przez niego prawdziwy koszmar, bali się jednak zgłaszać sprawy na policję.

– Któregoś dnia braliśmy drzewo z komórki, a ten człowiek podciął sobie żyły i biegał po budynku zakrwawiony – mówią mieszkańcy. – Co mieliśmy zrobić? Kilka razy zgłaszaliśmy na policję, ale później mieszkańcy zaczęli się bać. Policja nie zawsze przyjeżdżała, a za każdym razem dla kogoś mogło się to skończyć nożem w plecach – dodają.

Desperat wprowadził się do kamienicy po odsiadce w więzieniu. Upijał się notorycznie i tylko w takim stanie wychodził z mieszkania. Terroryzował ludzi, kradł, wybijał szyby w oknach
– Prosimy Boga, żeby go z tego zakładu nie wypuścili, bo jak on wróci, to któregoś razu dojdzie tu do tragedii – obawiają się sąsiedzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Co z tym SOR–em?

Zamknięty szlak przez Czeską Kładkę

Szlakiem kowarskich sanatoriów

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ulyssenardin 8-11-2007 18:40
No i znowu widać jak Policja świetnie sobie radzi z takimi elementami ....” nie zawsze przyjeżdżała”.... Brak słów.....
~ja 8-11-2007 19:47
Ggyby policja go wczesniej zneutralizowala to nie bylo by takiej akcji.................
~aleks 8-11-2007 21:47
po co sie spieszyli, moze wreszcie spelnil by swoja obietnice.
~mmbox 8-11-2007 22:55
jaka szkoda że negocjacje się powiodły......
~Stanleyowsky 8-11-2007 23:07
(Ironia mode on) mimo wyczerpującej środowej akcji zatrzymania niebezpiecznego rozpijacza nieletnich w barze - funkcjonariusze byli czujni jak ważka i prężni jak sprężynka. A tak na serio - jak długo i jak często - osoby z rozchwianą psychiką i osobowością - będą terroryzować normalnych ludzi? Czy procedura ubezwłasnowolnienia - nie wymaga liberalizacji?
~ 9-11-2007 3:41
wielkie brawa i poklony,dla naszej dzielnej policij!!!!!
~ 9-11-2007 3:44
ciekawe ze wogole przyjechali,bo przewznie paliwa im brakuje:))
~zenek2 9-11-2007 8:33
w obydwu przypadkach na szczęście wszystko dobrze się skończyło – dodał. czy tu na szczescie to bym sie sprzeczal
~Patol 9-11-2007 9:06
Mogli mu pozwolić na samobójstwo. Jednego oszołoma mniej by było. Po co taki margines ratować? Szkoda pieniędzy podatników. Pewnie zasiłek też dostaje:/ Pasożyt społeczny jeden :/
~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 9-11-2007 11:05
Co za bzdura ja mieszkałam w tym domu, siekiera zakrwawiona, noże? Bez jaj, prawdziwy koszmar to był jak disco polo na cały regulator puszczał a takich bzdur nie piszcie...
~PRZECZYTAJ! 9-11-2007 13:21
Tak narzekacie na ta policję, to sami idźcie i zobaczcie jak to fajnie użerać się z jakimiś pijakami i menelami! Zawsze w takich sytuacjach wszyscy narzekaja na policjantow, wiec moze ci co narzekaja niech sami ida do policji, przeciez jest duzo wolnych wakatow. Ciekawe co wtedy powiedza ci co sie tak wymadrzaja i narzekaja!
~Do Przeczytaj ! 9-11-2007 14:18
Pewnie jesteś policjantem ! Policja ma być skuteczna, bo żyje z naszych podatków. A gdyby Ciebie jakiś czub całe lata teroryzował i ktoś taki jak Ty twoją tagedię by nazwał wmądrzaniem- jakbyś się czuł ? Myślę, że czas skonczyć z rządami wszelkiego rodzaju meneli, chuliganów , alkohol itp. W Jeleniej Górze odnosi się wrażenie , że Władze z Policją na czele zamiast chronić uczciwych- chronią tych nieuczciwych Pozdrawiam: EBE
~do PRZECZYTAJ! 9-11-2007 14:38
"Od tego są oni, od tego są, są oni!"
~xxx 13-11-2007 20:20
mamy wolność i swobody obywatelskie za komuny przyjechała by milicja i tak mu pałami wpie....... ,że przez najbliższy miesiąc nie mógłby się nawet ruszyć i jestem pewny że by się uspokoił a dzisiaj policja straż negocjator dla KOGO?jakiegoś śmiecia zapitego,kto za to zapłaci ????
~hele 13-11-2007 20:38
a moze to dawid .....tez troszke jest nie po0wany

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS apeluje do mieszkańców

Dużo drożej za śmieci

Giną woreczki na psie odchody

Kabaretki na Lodowcu

Wystartował Art–Skwer

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
763
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%