MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Szachy do wypożyczenia w "Edwardzie"

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 3 lipca 2014, 15:44
Aktualizacja: 15:49
Autor: Angela
Fot. Ernest Grzeszczakowski, Tomasz Taf
Na wniosek Rady Cieplic zakupione zostały stoły szachowe, które stanęły w zrewitalizowanym Parku Zdrojowym. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem, ale graczom brakowało figur. Zamiast nich grali kamieniami i liśćmi, które jednak nie mogły się równać oryginalnym bierkom. Dlatego w ostatnich dniach ciepliccy radni dokupili dwa komplety szachów, które bezpłatnie można wypożyczyć w recepcji pawilonu „Edward” Uzdrowiska Cieplice.

- Po wielu naszych prośbach udało się doposażyć park w stoły szachowe, które od początku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – mówi Anna Bałkowska, przewodnicząca Jednostki Pomocniczej Miasta Jeleniej Góry "Uzdrowisko Cieplice". – Kiedy przechodziłam obok widziałam jednak, że ludzie grają układając na szachownicy liście i kamienie. Stąd pomysł by kupić dwa komplety figur. Wypożyczyć je może każdy po zostawieniu dowodu tożsamości lub legitymacji. Są one przeznaczone zarówno dla mieszkańców, jak i turystów czy kuracjuszy – dodaje A. Bałkowska.

Informacja o możliwości wypożyczenia figur w recepcji pawilonu Edward zarówno w języku polskim, jak i niemieckim, została zamieszczona we wszystkich budynkach Uzdrowiska, a ponadto na tablicy ogłoszeniowej w Parku i na stołach szachowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mały Strażak dla jednostek OSP

PSZOK tylko bez zaległości

Mobilizacja przed II turą

Komentarze (8) Dodaj komentarz

rymcycymcy 3-07-2014 18:29
A wystarczyło przymocować figurki przy pomocy łańcuszków ..! :)
~ 4-07-2014 9:48
We wszystkich normalnych krajach figury szachowe stoja na zewnatrz i nikomu nie przeszkadzaja, tudziez nie dostaja nog. W Polsce jest wszystko inne.
~szachista 4-07-2014 11:54
Kamieniami i liśćmi to chyba bardziej w warcaby grali na szachownicy a nie w szachy.
~ 4-07-2014 14:58
To duza inwestycja jak na tak małe miasto. Czy zakup figur sfinansowała unijia europejska ?
~rafajel 4-07-2014 17:05
NIe wolno zostawiać dokumentów tożsamości !!!
~do 14:58 4-07-2014 17:34
unia nie finansuje tylko współfinansuje a to jest olbrzymia różnica
~aaa 4-07-2014 20:01
jak zwykle można liczyć na komentujących etatowych malkontentów, to też tylko w Polsce .... Figury szachowe są małe i gdyby zostawić je na stolikach to już nawet nie o kradzież chodzi - nawet wiatr mógłby je porozrzucać. Nigdy , nic nie dogodzi :/
~do aaa 7-07-2014 14:22
Nie chodzi tu o wiatr. Chodzi o Polaszki-zlodziejaszki. Gdyby chodzilo o kataklizmy naturalne, ktore porwaly by wam figurki w sina dal, mozna by je umiescic w jakiejs metalowej skrzyneczce, ktora spokojnie stala by sobie przy szachownicy. Ale w tym kraju sie nie da. W 5 minut dostalaby nog. TY piszesz farmazony, jakbys nie znal Polakow.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mina na Zabobrzu

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Podgórna zarośnięta!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
127
Tak
45%
Nie
44%
Nie wiem
11%