Szachiści walczyli o Puchar Bramy Lubawskiej

Wiadomości: Lubawka
Wtorek, 5 października 2010, 18:37
Aktualizacja: 18:38
Autor: red
W ubiegły weekend został rozegrany V Turniej Szachowy o Puchar Bramy Lubawskiej.

Zwycięzcą zawodów OPEN został Bogdan Żminda z MGLKS Parnas Oława, który z dziewięciu rozegranych partii przegrał tylko jedną.

Pogromcą Żmindy został Wojciech Kmiecik z UKS Debiut Przedwojów i z siedmioma punktami zajął drugą lokatę. Trzeci był Paweł Gulik z UKS El-Tur SP3 Bogatynia – który wywalczył 6,5 pkt.

W kategorii do rankingu 1900 najlepszy okazał się Łukasz Przybylak z MUKSz-W Komandoria Poznań- 4,5 pkt. Drugi był Waldemar Kowalik z WKSz DACH BUD Hetman Wrocław- 4 pkt, a trzecia lokata przypadła Leszkowi Dusiowi z Krosna Odrzańskiego- 3,5.

W Turnieju Juniorów triumfował Karol Czoch przed Damianem Wiatrowskim - obaj UKS Zadrna Kamienna Góra, którzy uzyskali po 6,5 punkta. Dwa punkty mniej zdobył Fabian Święs z Lubawki.

Wszyscy juniorzy otrzymali nagrody rzeczowe, a w Turnieju Głównym zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne. Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie www.brama.przedwojow.pl.