MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Synoptycy: po południu burze i grad

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: KIS
IMGW–PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu informuje, że dzisiaj (28.04.) od godz. 13.00 do 21.00 mogą w naszym regionie wystąpić burze z opadami deszczu do 20 mm, a miejscami do 30 mm. Wiatr może osiągać prędkość do 50 km/h. Lokalnie spodziewane są opady gradu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uwaga na barszcz Sosnowskiego  

Mały Strażak dla jednostek OSP

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Meteorolog 28-04-2014 19:08
Proszę Państwa nie dajcie sobą manipulować jestem meteorologiem i wydawane są ostrzeżenia niepozornie nieprzemyślane. Dolnośląskie sami możecie kontrolować burze poprzez detektor wygodnie z domu. Dzięki Czeskiemu IMIH. http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/blesk/data_jsceldnview.html Powodzenia. Kolory wg tabeli świadczą o wyładowaniach albo zapraszam na Łowcy Burz oczywiście mój portal będzie dostępny po 12 Maja spróbuje was jakoś o tym poinformować w tym czasie.
~bomberos 28-04-2014 19:54
polecam też http://radar.bourky.cz/
~aktualny 28-04-2014 19:58
Domorosły Panie Meteorologu? a czy przewidział Pan 80 mm deszczu w rejonie Starej Kamienicy i Barcinku,bo IMGW podało ostrzeżenie o opadach na Dolnym Śląsku i ok. 50-70 mm na ten teren dorzecza Kamienicy. Wyładowaniom atmosferycznym Panie pasjonacie i tylko burz nie zawsze muszą towarzyszyć nawalne opady deszczu i odwrotnie. Ale Pan jest tylko pasjonatem a w meteorologii konieczna jest również wiedza,duża wiedza i doświadczenie zdobywane latami , ażeby prognozować na 24 godz. do przodu.Nie zgadywać ,co dla Pana wydaje się normalnością , ale właśnie prognozować. I nawet po 12 maja nie czekam na Pana sensacje i informacje.Są i będą niewiarygodne. Pozdrowienia.
~pkaz 28-04-2014 20:31
I znów nietrafiona prognoza.
~AntyAnonim 28-04-2014 21:38
i znowu jednak wyszło że to manipulacja. Jednak punkt dla Meteorologa
~meteo 28-04-2014 23:57
Ci meteorolodzy z Wrocka to d... wołowe a nie meteorolodzy. Wczoraj była ulewa to nic nie przewidzieli, dzisiaj miał być grad, to nawet kropla deszczu nie spadła. Po co drukujecie takie bzdury? To już nawet nie są losowe prognozy tylko zwykłe bujdy na resorach. Niech porządnie wykonują swoją robotę, a jak nie to wypad z baru. Poza tym często przedramatyzowują swoje "prognozy", bo dzięki temu sami mają sucho w gaciach, tzn. nikt nie przyczepi się do nich że czegoś nie przepowiedzieli. Nie ma to nic wspólnego z rzetelnością. Wszystkim zainteresowanym polecam meteo.pl - dużo lepsza prognoza pogody, bardzo duża sprawdzalność. Skoro w Warszawie są w stanie robić dobrą prognozę pogody dla naszego regionu, a we Wrocławiu już nie, to najwyraźniej pozatrudniali tam same miernoty.
~Meteorolog 29-04-2014 3:44
Odnośnie powyższego komentarza jestem młodym meteorologiem i mam bardzo duże doświadczenie jak również codziennie każdy z nas pogłębia swoją wiedzę w pracy. To doświadczenia kreują człowieka w tym co będzie dobry. Fakt faktem na razie nikogo nie ostrzegam nie wydaje prognoz dla prasy dla ludzi bo po 11 maja zostanie otwarta strona i wtenczas każdy z Państwa będzie mógł korzystać strona rewelacyjna ze wszystkim.
~Meteorolog 29-04-2014 3:51
Odpowiadam na komentarz odnośnie ~aktualn - Niech Pan Pan zachowa swoje proporcje w wyszczekaniu i głupich tekstach dla siebie dla mnie Pan Pani nie musi korzystać i czekać. Jak powyżej wspominałem miałem do radia zgłosić że idzie burza. Ta burza była punktowa i z pewnością nie frontowa - Punktowe charakteryzują się : 1 - wysoka wydajność opadów atmosferycznych - Są krótko trwałe. To właśnie ja siedzę i prognozuję i widzę co się dzieje na detektorach na zdj.satelitarnych samo wyliczenie z modeli synoptycznych nic nie daje bo one są błędne.
~Meteorolog 29-04-2014 4:00
Tutaj ktoś wspomniał o radarze opadów Czechy w tym Polska południowo zachodnia jest to bardzo dobry radar | ~bomberos polecam też http://radar.bourky.cz/
~Meteorolog 29-04-2014 4:10
Teraz szansa większa na burze istnieje w Czwartek i Piątek powinny wystąpić. Burze będą załamaniem pogody poprzedzą ochłodzenie które potrwa od Piątku do Niedzieli. Czwartek i Piątek najbardziej burzowy. Od Poniedziałku z każdym dniem coraz cieplej w przyszłym tygodniu w połowie powrócą burze a jaka będzie ich intensywność tego na razie nie jest w stanie nikt przewidzieć. Przez pierwszą część dekady maja będziemy odczuwać poranne przymrozki i tyle. W takim wypadku po 11 maja będę miał wszystko gotowe poznacie moją pracownię synoptyczną i wiele innych rzeczy prognozy ostrzeżenia itd..
~Meteorolog 29-04-2014 4:15
Czytając ten artykuł dlatego skomentowałem to co się dzieje wkurza mnie to że już 4 miesiąc nic nie wydaje tylko tak praktycznie prywatnie. Dlatego ja się za to biorę i całą odpowiedzialność na siebie biorę po 11 maja. Za każdym razem czytamy my wszyscy Burze z Gradem , Nawałnica , a czy ktoś przewidział burzę z 2009 - Tak zwany dla niektórych HURAGAN a to nie był Huragan tylko MCS - M.Układ Konwekcyjny BOW EHO Albo w Chrośnicy Trąba Powietrzna - Czy ktoś to przewidział nie więc dlatego to są wszystko bzdury albo się trafią albo i nie. - Taka z fusów wróżba a ludzie czytają i dobrze że to robią tylko po co mają tracić zaufanie. Ostatni komentarz dodaje co będzie na mojej stronie .
~Meteorolog 29-04-2014 4:18
Oferuje Państwu wiele usług pogodowych tj. * Najważniejsze Informacje z Kraju i ze Świata. * Ostrzeżenia Meteorologiczne i Hydrologiczne. * Prognozy na kolejne dni. * Prognozy długoterminowe. * Prognozy Sezonowe, Statystyczne. * Relacje na Żywo. * Ciekawostki * Prognozy na Życzenie (tylko email) * Waszym Okiem Zdjęcia i Filmy. * Encyklopedia i różnego typu ścieżki edukacyjne. * Wiadomości, Egzaminy, Ćwiczenia, Konkursy, Projekty z Ministerstwa Ochrony Środowiska, Państwowe Lasy. Ogólna Wiedza o Meteorologii Egzaminy zagadnienia na studiach Geografia meteorologia i klimatologia. Zadania z Fizyki Atmosfery. Pomoce w przedmiotowych olimpiadach z Geografii, Fizyki, Ekologii. * Raporty i Konferencje Klimatyczne.
~Meteorolog 29-04-2014 4:22
I dla tych co mają jakieś filmiki i nagrania zdjęcia bardzo proszę to trzymać z pewnością opublikujemy to na głównej stronie.Dziękuje i wszystkim dużo zdrowia.
~ 29-04-2014 13:17
Naucz się używać wielkich liter we właściwych miejscach, a na razie zrób wypad z tą reklamą, ... !
~Nǒstradamus 29-04-2014 14:47
Meteorolog - Ostrzegam Cię że w/g Polskiego Prawa nie możesz publicznie wydawać ostrzeżeń o niebezpiecznych zjawiskach pogodowych. Ja takie wydawałem przez około 2 lata. Ostrzegłem w zeszłym roku przed intensywnymi opadami w północnej części Jeleniej Góry... i o mało nie skończyło się zarzutami w prokuraturze, mimo że ostrzeżenia były zasadne (powódź lokalna w Maciejowej) Ostrzeżenie wydałem w czwartek ... opady zaczęły się w południe w sobotę. IMGW strasznie nie lubi konkurencji, z miejsca złożą donos na Ciebie na prokuraturę.
~arturrro 30-04-2014 0:01
Przypuszczam, że ostrzeżenia Meteorologa nawet jakby były losowe, byłyby bardziej trafne od prognoz IMGW z Wrocka. Tam jakieś kompletne nieuki siedzą, pewnie etaty po znajomościach (jak to zwykle we Wrocku bywa). Panie Meteorologu, takie pytanie: kiedy można liczyć na jakąś poprawę pogody? Teraz zdaje mamy niże i ciągle chmury i opady. Kiedy można się spodziewać pogodnego, bezchmurnego nieba? I jeszcze jedno: liczy pan na wiosenne opady śniegu w górach w maju albo czerwcu ("zimni ogrodnicy" i te sprawy)?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
753
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%