MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Symulator strachu” w Teatrze Norwida

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 28 stycznia 2016, 7:59
Aktualizacja: Piątek, 29 stycznia 2016, 19:45
Autor: T–N
Fot. Archiwum Teatru
W związku z nadchodzącą premierą “Roku Ryszarda” Angéliki Liddell w reżyserii Joanny Zdrady, która będzie miała miejsce 30 stycznia br., Teatr im. Cypriana Kamila Norwida zaprasza widzów do holu teatralnego do obejrzenia przejmującej pracy graficznej autorstwa czeskiego artysty Jiřígo Surůvki pt. „Symulator strachu”.

Sztuka „Rok Ryszarda” jest trzecią częścią trylogii pt. „Akty opory przeciwko śmierci”, w której Angélica Liddell analizuje mechanizmy władzy w odniesieniu do jej ofiar. Praca Surůvki znakomicie wkomponowuje się w powyższy kontekst spektaklu – artysta nie tylko konfrontuje widza ze strachem, ale zmuszając jego wyobraźnię do wyboru pozycji ofiary lub kata stawia go w sytuacji dyskomfortu, gdyż narzucona przez niego forma instalacji jest nieadekwatna do ukazanej przez pracę sytuacji. Wpisując okrucieństwo w obszar popkultury Surůvka trywializuje je, przez co obnaża jego najbardziej niebezpieczne oblicze.

Praca będzie prezentowana w Teatrze Norwida do 7 lutego. Artysta przyjedzie na spektakl 3 lutego – będzie to okazja do rozmowy z autorem instalacji.

Spektakl „Rok Ryszarda” to esencjonalny monodram Roberta Dudzika wokół zjawiska przewartościowania znaczeń i symboli uchodzących za filar współczesnej nam rzeczywistości. To spektakl o czasie przełomu – czym się przejawia i jakie procesy temu towarzyszą. Premierę przedstawienia planujemy na najbliższą sobotę 30 stycznia 2016 r. na Scenie Studyjnej Teatru.

Teatr Norwida pragnie jednocześnie zaprosić na spotkanie pospektaklowe, które odbędzie się na Scenie Studyjnej w niedzielę, 31 stycznia o godz. 19.00, czyli zaraz po spektaklu. Wraz z zaproszonymi gośćmi będzie rozmowa o poruszanej w przedstawieniu problematyce, ale też będzie okazja, by podzielić się wrażeniami z seansu. Spotkanie poprowadzi Mariusz Cisowski – pracownik Teatru Norwida. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jezioro Łabędzie z owacjami na stojąco!  

O początkach hutnictwa szkła

Wystawa wzornika szklarskiego oraz starodruków

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 28-01-2016 9:03
Rysiek będzie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jubileuszowy trening

Zaczytaj się z Jelonką.com

Genius loci – Salon Biznesu i Kultury

Studium na początek

O rozpadających się górach

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
219
Tak
61%
Nie
35%
Nie wiem
4%