MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Symbole Światowego Dnia Młodzieży w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 5 marca 2016, 9:10
Aktualizacja: 9:13
Autor: Jel
Fot. Archiwum
Już za 5 miesięcy rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży, do których od 2013 roku trwają przygotowania w całej Polsce, także w Jeleniej Górze. – Jednym z sygnałów o bezpośrednim przygotowaniu jest rozpoczynająca się jutro (6.03) peregrynacja (pielgrzymka/wędrówka) Krzyża Światowych Dni Młodzieży i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani – informuje ks. Robert Bielawski, koordynator ŚDM w Jeleniej Górze.

Tego dnia symbole ŚDM, które od 30 lat nieustanne krążą po różnych miejscach: szkołach, więzieniach, kościołach itd. przyjadą do Jeleniej Góry, by do 8 marca przebywać wśród młodych ludzi z campusu jeleniogórskiego.

Uroczyste rozpoczęcie nastąpi na mszy św. o godz. 18:00 w Bazylice św. Erazma i Pankracego, której będzie przewodniczył biskup Marek Mendyk, przewodniczący komisji wychowania katolickiego w Episkopacie Polski. Po Eucharystii będzie adoracja i czuwanie przy symbolach ŚDM do godz. 22:00.

Następnego dnia o godz. 9:30 w Sobieszowie przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpocznie się „Ekstremalna Droga Krzyżowa na Chojnik” w której wezmą udział przedstawiciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Jeleniej Góry i okolic.

Ogłoszenia

Czytaj również

To już jutro!  

Śledztwo ws. KPR–u umorzone

Udany Piknik Strzelecki

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~atheo 5-03-2016 10:37
Jako ateista uprzejmie proszę o odpowiedź, ile KK przytuli moich podatków za tę szopkę?
~ 5-03-2016 11:25
ręce i cycki opadają
~Rozrzutne szaleństwo? 5-03-2016 11:56
Koszta tej zabawy dla 2.5 miliona młodzieży sa ogromne. Wg szacunkowych obliczeń Polska na ta kościelna imprezę wyłoży 2 do 2,5 miliarda PLN! Przy założeniu, że ŚDM będzie trwało przez 4 dni i szacunkowych kosztach za jednego pątnika 800 PLN/4 dni. Te wędrujące symbole mają pewnie szerzej otworzyć portfele Polaków. Zastanówmy się nad tą bezmyślną rozrzutnością. W Polsce brakuje pieniędzy na leczenie, na zadłużone szpitale, są zamykane szkoły,...
~inge 5-03-2016 12:36
Skąd się biorą tacy zatroskani o pieniądze podatników?Jak się marnotrawi miliony w różnych przekrętach,nie płaci VATu w miliardach to wam nie przeszkadza?
~stjsyj 5-03-2016 13:38
Wszyscy kradną pieniądze na różnych przekrętach więc dlaczego kościół ma być gorszy?! Kościołowi też się nalezy i z podatków wszystkich Polaków trzeba mu dawać na świątynie, na uroczystości, na emerytury księży, na pensje katechetów, na katolickie uniwersytety, na badania teologiczne, na delegacje zagraniczne, na promocję wiary itp. itd. Przynajmniej ileś ludzi się za te pieniądze nawróci i pójdą do nieba a nie do piekła! Będzie też mniej nienawiści w narodzie bo wszyscy będą się kochać i szanować. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło! Kasa na kościół musi iść i basta!
~ 5-03-2016 13:39
Klechy już się ślinią z radości....tyle młodych jąder i fredów do wymiętolenia a ile odbytów do zaliczenia.....
~starzec 5-03-2016 16:38
Nie myślalem ze doczekam brunatnej wyznaniowej Polski, szczescie źe dzieci nie mieszkaja juź w tym katolandzie.
~Le1k 5-03-2016 16:52
To sie batman teofil ucieszy.
~Bambo 5-03-2016 17:42
I to jest jeżyk miłości?.... Odpowiedzcie sobie sami, co niektórzy z komentującej tu lojalnej opozycji wobec Boga... Czy wy potraficie być dobrymi ateistami?... Ja myślę że nie... Z Panem Bogiem również dla Was.
~1-2-3 5-03-2016 20:44
Tolerancja!!! Kto domaga się tolerancji powinien zacząć od siebie! Nie brukajcie pięknej idei Światowych Dni Młodzieży!
~ministrant 5-03-2016 22:13
A będą zawody w zlizywaniu śmietany z kolan klechy? Jak tak to muszę zacząć ćwiczyć.
~ 5-03-2016 22:41
Ale po co na Chójnik? Katolicy z campusu jeleniogórskiego idźcie ekstremalnie do Watykanu i już tu nie wracajcie, a na miejscu i zapytajcie pana Bernarda Law co tam słychać w diecezji bostońskiej, z której tak pospiesznie się ewakuował, podobnie jak rodzimy Wesołowski z Dominikany.
~nie, bo niebo 5-03-2016 22:49
~inge~stjsyj >>> Każdy kto kradnie jest potępiany.W tym przypadku nie ma co prawda mowy o kradzieży,ale o oszukańczym wyłudzeniu.Według kodeksu karnego jest to równoznaczne z kradzieżą.Niby że co?Że nie? Owszem,sami zaślepieni katolicy niech płacą,ale ze swoich. My o innym spojrzeniu-jesteśmy oszukiwani.Czym?Ano głupimi obietnicami czegoś,co jest bzdurą nastawioną na naiwniaków i idiotów.I nie mamy siły wyrwać się,płacąc z idiotami solidarnie na to,żeby kilka milionów cwaniaczków sobie pojeździło po świecie i podoiło naiwnych.Kto wierzy w obiecane cuda-niech daje.Ale czemu rząd daje z mojej części? Cała ta ekipa łącznie z prezydentem jest beznadziejna i utrzymuje się z głosów garstki przygłupów.Zwińmy się, pogońmy to wszystko w diabły.Razem ze swoim niebem,którym ogłupiają frajerów.
~heretyk 5-03-2016 23:00
Po prostu trzeba się wypisać .Teraz jest łatwiej dokonać apostazji.istyrukcja w ostatnich Faktach i Mitach.
~hvc 6-03-2016 8:45
Te SDM to główny cel zamachów. Lepiej tam nie jechać i bawić się w całą tą szopkę
Kamila 6-03-2016 19:06
Ech, ludzie, a może tak z większym spokojem? :) Po pierwsze najnowsze informacje o dofinansowaniu do jakich dotarłam podają, że jest ono brane pod uwagę, ale czy będzie przyznane i ile będzie wynosiło - nie wiadomo. Więc nikt nikomu jeszcze nic nie zabrał. Po drugie - żyjemy w kraju, gdzie każda grupa ludzi ma pewne prawa. Np. "parady równości" są zabezpieczane policyjnie czy medycznie, czyli idą na to "nasze" pieniądze. Nie popieram tych parad, ale trochę wbrew logice jest uważanie, że jestem pępkiem świata i "moje pieniądze" tam idą, ale już "ich pieniądze" nie. Mamy równe prawa - część pieniędzy idzie dla wierzących, część dla niewierzących itd. Dajcie dzieciakom z całego świata prawo do wspólnych spotkań, tak jak choćby kibicom piłkarskim się je daje :) kamila_lukasiewicz@vp.pl
~danek 6-03-2016 23:16
Wstyd, że Jelonka pozwala na tak chamskie komentarze ze strony - a jakże - gorących obrońców tolerancji. To powinno automatem iść do prokuratury. A 'nowocześni' jeszcze zatęsknią za tradycją. Kiedy w przyjacielskim uścisku zamkną ich śniadzi z pasami trotylu zawiązanymi na brzuchu...
~Le1k 7-03-2016 8:56
Do danek.. Lecz sie na ksiedza juz za późno

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O rozpadających się górach

Promowali się w stolicy

Wypadek przy baniakach  

Apel córki tragicznie zmarłego mężczyzny  

Marcin Wyrostek patriotycznie

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
826
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%