MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Sylwia Bogacka otrzyma tytuł Zasłużonya dla Miasta Jeleniej Góry

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 4 grudnia 2012, 7:41
Aktualizacja: 8:22
Autor: Angela
Fot. Tomasz Raczyński
Taką decyzję na wczorajszej sesji podjęli radni Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. O uhonorowanie Sylwii Bogackiej, tegorocznej wicemistrzyni Igrzysk Olimpijskich w strzelaniu z karabinka pneumatycznego, wniosek złożył radny Wiesław Tomera. Pod nim podpisało się 22 z 23 rajców.

Sylwia Bogacka, trenuje w klubie Gwardia w Zielonej Górze, jednak jest rodowitą jeleniogórzanką. W uzasadnieniu wniosku czytamy: „jest czołową zawodniczką w strzelectwie sportowym. Wielokrotnie zdobywała medale na mistrzostwach kraju i Europy. W 2006 roku zdobyła indywidualne wicemistrzostwo świata w karabinie sportowym, ale jej największym sukcesem jest zdobycie srebrnego medalu na XXX Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w konkurencji karabinka pneumatycznego. Sylwia Bogacka urodziła się 3 października 1981 roku w Jeleniej Górze. Tutaj w Wojskowym Klubie Sportowym „polonia” pod kierunkiem Henryka Ciechanowskiego rozpoczęła strzeleckie treningi. Brak w mieście obiektu do całorocznych treningów zmusił ją do zmiany barw klubowych, ale ciągle pozostaje mieszkanką Jeleniej Góry i jest sportowym ambasadorem miasta. Wspaniały występ jeleniogórzanki na igrzyskach zasługuje na jej uhonorowanie przez rodzinne miasto w kończącym się roku olimpijskim (…).

Sylwia Bogacka jest honorowym członkiem Bractwa Kurkowego Ziemi Jeleniogórskiej z numerem 1.

- Jestem pasjonatem sportu, kibicem o wielu lat i dla mnie przyznanie tego tytułu takiej sportsmence z Jeleniej Góry było rzeczą naturalną – mówił radny Wiesław Tomera, inicjator wniosku. – Ta dziewczyna zrobiła dużo dla Jeleniej Góry, nie mniej niż uhonorowana Maja Włoszczowska. Uważam też, że należało tego odznaczenia dokonać w roku olimpijskim stąd inicjatywa i taki termin. Mam nadzieję, że uroczyste uhonorowanie i wręczenie tytułu Zasłużonej dla Miasta Jeleniej Góry odbędzie się na uroczystej sesji grudniowej – dodał Wiesław Tomera.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Konkurs dla seniorów

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 4-12-2012 8:14
Naprawdę tak ciężko pisać bez błędów???
~madona 4-12-2012 9:08
Niewiele jest sportów, do uprawiania, których Jelenia Góra ma warunki.
~Patka 4-12-2012 9:09
przecież to Angela pisała, więc bez błędów się nie da
~ 4-12-2012 13:00
co jest zabawne radni odznaczaja tytułami a maja gdzies rozwoj mlodych talentow w jeleniej.... jak ktoś sie wybije sam to chetnie chca sie pokazywac z takimi zawodnikami. To jest obłuda. w jeleniej buduja stadion ktory nie ma konca dziwne inwestycje nie ma obiektow sportowych albo są do remonty. Taki wałbrzych bije nas na głowe w infrastrukturze.
~fe 4-12-2012 13:22
Głosowali ci ,którzy talenty mieli w du. jak mieli ,wladzę .Dlatego musiala uciekac od nas.
~@ 4-12-2012 13:35
A czy nie wszystlo jedno - Zielona czy Jelenia - najważniejsze, że Góra! Ale dla Pani Sylwii - wyrazy uznania. Nie liczyłem - ilu medalistów olimpijskich pochodzilo z Jelonki?
~Jędruś 4-12-2012 16:40
A co na to radni Piechowic?!Nawet nie wiedzą gdzie naprawdę mieszkała?!Serce się kraje!!!
~Kubuś 4-12-2012 17:36
Do redakcji, Poprawcie wreszcie błąd w tytule ! Sylwia Bogacka otrzymała tytuł honorowy \"Zasłużony dla Miasta Jeleniej Góry\"
~Andrew 4-12-2012 19:25
Radni Piechowic zapomnieli gdzie mieszkała w/w w związku z tym radni Jeleniej "adoptowali" Sylwie i próbują zmienić fakty i z uporem manika twierdza ze ona jest z Jeleniej.Fajnie ze sie dziewczyna wybiła z malutkiego Pakoszowa :)
~Kubuś 4-12-2012 21:44
Nie kłoćmy się , czy jest z Jelonki , Piechowic , czy Pakoszowa !! Ważne ,że jest stąd !!!!
rymcycymcy 5-12-2012 9:17
Nie ważne, czy z Jelonki, czy z Piechowic ! ...baba z karabinem wszędzie jest niebezpieczna ! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Weekend w Bukowcu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

W KSON–ie dzieje się

Skatepark za frekwencję?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
623
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%