MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Sylwia Bogacka gościła w Ratuszu

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 7 lipca 2016, 8:51
Aktualizacja: 8:53
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich z Londynu (2012 r.) Sylwia Bogacka odwiedziła wczoraj (6.07) jeleniogórski Ratusz, gdzie spotkała się z wiceprezydentem Piotrem Paczóskim oraz dziennikarzami. Pochodząca ze stolicy Karkonoszy utytułowana strzelczyni opowiadała o przygotowaniach do Igrzysk w Rio de Janeiro oraz specyfice strzelectwa sportowego.

Cztery lata temu pochodząca z Jeleniej Góry (obecnie mieszkająca w Zielonej Górze) Sylwia Bogacka zdobyła srebrny medal w konkurencji z karabinem pneumatycznym, a z karabinem sportowym w trzech postawach zajęła najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce czwarte.

Sukcesy z poprzednich Igrzysk rozpalają nadzieje kibiców, jednak Sylwia Bogacka stara się je studzić przypominając o kontuzji, po której wraca do formy. - Na Igrzyska jedzie 80 kobiet, które nie znalazły się tam bez przyczyny. Nie są wylosowane, tylko strzelają najlepiej na świecie. Czasami kwalifikacje są bardzo trudne. Żeby zdobyć swoją musiałam na Pucharze Świata w Azerbejdżanie wyrównać rekord świata, który jest też rekordem olimpijskim. Warunki były mało komfortowe, było opóźnienie ze względu na pogodę – mówiła Sylwia Bogacka. - Nie planuję kończyć na Rio, następne Igrzyska będą w Tokio i postaram się na nie przygotować na tyle, na ile jestem w stanie. Na te IO jestem przygotowana bardzo średnio ze względu na długą kontuzję – dodała olimpijka, która mimo wszystko obiecuje, że będzie walczyć do końca i nie da się łatwo pokonać.

W strzelectwie sportowym zawodników obowiązuje specjalny strój, który szczególnie przy wysokich temperaturach nie dodaje komfortu, ale podczas Igrzysk w Rio, w tej szerokości geograficznej będzie pora zimowa, więc nie powinno być problemów. - To jest bardzo specyficzny materiał, który bardzo mało przepuszcza powietrza. On jest obostrzony ogromną ilością przepisów, pomaga uchronić nam ciało (szczególnie kręgosłup) przed urazami związanymi z obciążeniami. Nie wyglądamy zbyt uroczo w tych strojach, ale zapewniam, że bez niego nie dało by się trenować 22 lata, tak jak ja – powiedziała Sylwia Bogacka.

Podczas spotkania w Ratuszu nasza nadzieja olimpijska została obdarowana upominkami przez wiceprezydenta Paczóskiego. Sylwii Bogackiej towarzyszył jej ojciec Zbigniew Bogacki oraz Artur Muckus z Bractwa Kurkowego Ziemi Jeleniogórskiej. - Mam nadzieję, że olimpijek i olimpijczyków związanych z Jelenią Górą będzie coraz więcej – stwierdził Piotr Paczóski.

Pierwsze kroki w strzelectwie Sylwia Bogacka stawiała w wojskowym klubie Polonia Jelenia Góra, następnie występowała w Śląsku Wrocław, a obecnie reprezentuje barwy Gwardii Zielona Góra. Jednocześnie jest zawodowym żołnierzem w Grupie Sportowej Wojsk Lądowych w Zegrzu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Areszt za brutalne pobicie

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Ja 7-07-2016 14:45
Nie rozumiem: po co przyszła do Ratusza ? Nas już od dawna nie reprezentuje; "Polonia", kto to słyszał ? Politycy gotowi są grzać dupę nawet przy iskierce Wojtusia. A fe !!!
~miłośnik PzPr 7-07-2016 15:04
No Proszę. Nowy Pan z-ca Prezydenta już zaczął ciężko pracować...
~miszcz rzutu pralką wirnikową 7-07-2016 19:11
Mistrzryni w strzelaniu z karabinu pneumatycznego..czyli po prostu z wiatówki??K.. z czego to dyscypliny olimpijskiej jeszcze nie wymyślą;)
~zazdroszczę i kitesurfing 8-07-2016 6:38
Pani Sylwia jest wszechstronnie utalentowana kondycję fizyczną zdobywa na desce kaitserwigowej ,pływa w Jeleniej Górze. Jaka skromna o tym ani mru mru. Śmiałków do kaitu jest wielu ale kto potrafi być z latawcem za pan brat?O strzelectwie też mało ludzie wiedzą .Władza karmi niewolnika takimi info dla maluczkich ,hej dziewczyny "do odważnych świat należy ".pozdrawiam serdecznie Panią, W Rio da pani radę, trzymam kciuki za zwycięstwo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

IMGW: burze, deszcz i silny wiatr (aktualizacja)

Ruszyła procedura ws. referendum

„Zielony” przystanek

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%