MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sylwestrowa premiera “Szalonych nożyczek” u Norwida

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 grudnia 2016, 8:09
Aktualizacja: Sobota, 17 grudnia 2016, 13:00
Autor: Manu
Fot. Teatr im. Norwida
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida żegna stary rok drugą w tym sezonie premierą i zaprasza na wieczór sylwestrowy z kryminalną farsą “Szalone nożyczki” Paula Pörtnera w reżyserii Marcina Sosnowskiego. Spektakl będzie można zobaczyć na Dużej Scenie 31 grudnia (w sobotę) o godz. 19.00.

Oto jeden z największych światowych scenicznych sukcesów, przypieczętowany w roku 1997 wpisem w Księdze rekordów Guinnessa jako najdłużej utrzymujący się w repertuarze spektakl na scenach amerykańskich, który nie jest musicalem. Dwadzieścia lat na afiszach w Stanach Zjednoczonych i tysiące, a może nawet setki tysięcy zadowolonych widzów-uczestników.

“Szalone nożyczki” gościły także na scenach wielu europejskich i polskich teatrów. Teraz ta sztuka debiutuje w Jeleniej Górze.

- Publiczność wraz z aktorami musi rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa. Dedukcja i zabawa – każdy może być Sherlockiem Holmesem. Rozpoznając znane im miejsca, rozumiejąc aluzje do popularnych osób, widzowie szybko ulegają teatralnej iluzji i chętnie włączają się do zabawy, uczestnicząc w wykryciu sprawcy – zachęcają twórcy spektaklu.

Jeleniogórskie “Szalone nożyczki” reżyseruje Marcin Sosnowski, a scenografię opracował Marek Chowaniec.

W przedstawieniu grają: Elwira Hamerska-Kijańska, Marta Łącka, Jacek Grondowy, Piotr Konieczyński, Kazimierz Krzaczkowski oraz gościnnie - Stefan Krzysztofiak.

Ci, którzy ten wyjątkowy czas spędzą w innym miejscu, będą mogli obejrzeć spektakl w pierwszy weekend Nowego Roku, czyli 5, 7 i 8 stycznia 2017, a następnie 12, 13, 14 i 15 stycznia 2017.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do parku narodowego z psami czy bez?

"Zielono mi" wakacyjnie

Dużo drożej za śmieci

Frekwencyjny sukces Teatrów Ulicznych  

Teatry uliczne już za trzy tygodnie

Już dzisiaj teatr wyjdzie do ludzi!

Bulwar niemal gotowy

Wielkie cięcia na Polanie Czarownic

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
883
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%