MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Sylwestrowa mozaika ubiorów w…teatrze

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 31 grudnia 2013, 7:26
Aktualizacja: Środa, 1 stycznia 2014, 8:23
Autor: Hew
Fot. Organizator
Do tej jedynej szalonej nocy, kiedy to pożegnamy obecny 2013 i powitamy nowy 2014 rok, coraz bliżej. Nim jednak nadejdzie północ w foye Teatru im. C. K. Norwida, który w sylwestrowy wieczór zaprasza na premierę „Sylwestrowego Kabaretu Sylwestrowego?! – w poszukiwaniu nowego”, pojawią się damy w wieczorowych kreacjach wraz ze swymi – równie elegancko ubranymi – partnerami.

Modowy kalejdoskop, jaki zaprezentują, nie będzie jedyną kolekcją ubiorów, którą napotkamy w teatralnych wnętrzach. Pojawi się tam bowiem również prezentacja strojów zaprojektowanych i wykonanych przez Tatianę Boduch – autorkę scenografii do sylwestrowej premiery.

Młoda artystka, absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych uprawia wiele dyscyplin sztuki – grafiką warsztatową, fotografię artystyczną, malarstwo oraz projektuje własne kolekcje ubiorów. Wystawa tych ostatnich, którą zaprezentuje w jeleniogórskim teatrze nosi tytuł „Mosaic”.

- Przygotowując tę ekspozycję myślałam o tym, by poprzez stroje – jakie zaprojektowałam i uszyłam – pokazać własne wnętrze oraz obszar poszukiwań estetycznych, którymi się zajmuję – mówi Tatiana Boduch. I tak…

Ponieważ autorka wystawy jest osobą pogodną i kocha kolor, stąd jej ubiory są bardzo barwne. Odwiedziła też wiele krajów świata, a więc kolekcja, którą stworzyła łączy elementy pochodzące z różnych obszarów kulturowych zmiksowane z tendencjami stylistycznymi pojawiającymi się w rozmaitych epokach. Wreszcie, ponieważ Tatiana pragnie żyć w zgodzie z naturą, wykonała swe stroje wyłącznie z naturalnych materiałów, takich jak: wełna, len i skóra.

Sukienki oraz bluzki i spódnice zaprojektowane przez artystkę są na ogół bogato zdobione licznymi cięciami, stebnowaniami oraz elementami wykonanymi szydełkiem. Wiele też w nich motywów geometrycznych. „Mozaikę” ubiorów autorstwa Tatiany Boduch uzupełniają wykonane przez nią własnoręcznie torebki.

- To, co pokazuję na wystawie, to zupełnie inny obszar designu niż ten, jaki wykorzystałam projektując stroje do sylwestrowego kabaretu – przyznaje artystka. – To jednak naturalne, gdyż jako scenograf współtworzyłam wizję zaproponowaną przez dramaturga, reżysera oraz pozostałych realizatorów przedstawienia, a „Mosaic” to po prostu to, co mi w duszy gra”.

Skoro zaś tak jest, to jestem przekonana, że warto w sylwestrowy wieczór – bądź w następnych dniach – przyjść do Teatru im. C. K. Norwida, by nie tylko obejrzeć wystawiany tam kabaret, lecz również zapoznać się z szerokim spektrum możliwości twórczych jego scenografki Tatiany Boduch. A może uda się nam jeszcze przy okazji podpatrzyć jakieś rozwiązania designerskie i przenieś je do naszej własnej garderoby….

Ogłoszenia

Czytaj również

60 rund na 60 lat miasta  

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~- 31-12-2013 9:47
Ciekawe kreacje, barwo dla młodej artystki.
~Ja 1-01-2014 8:16
Świetne sukienki. Gratulacje. Czy można je kupić?
~ 2-01-2014 15:10
Można je kupić. Proszę o kontakt: tati_duch@wp.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

Rozbiórka „Kuźnicy”

Czytelniczka: drogo i brudno

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
579
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%