MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sygietyńskiego z nową nawierzchnią. Dopiero w przyszłym roku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 16 października 2010, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: Angela
Fot. Angela
Kompleksowy remont ulicy Sygietyńskiego wykonawca planował zakończyć przed 1 stycznia 2011. Już wiadomo, że planów nie zrealizuje. Z nowej nawierzchni kierowcy będą się mogli cieszyć dopiero nadchodzącej wiosny.

Prace przy remoncie ulicy Sygietyńskiego przez pewien czas szły pełną parą, ale zostały spowolnione przez pogodę. Obecnie wymieniany jest chodnik przy budynku poczty. Dotychczas wybudowano nowe chodniki po obu stronach ulicy od Kościoła do obecnie realizowanych prac. Na całym odcinku, gdzie prowadzony jest remont obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. W połowie roku wykonawca, Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry, zapowiadał, że inwestycję chce skończyć do grudnia br.

– Mamy już sygnały, że wykonawca tych planów nie zrealizuje. Prace zostały opóźnione przez ulewne deszcze. Do końca roku wykonawca zdąży co najwyżej zrobić chodniki, oświetlenie i dolną warstwę jezdni. Górnej warstwy kłaść mu nie pozwolimy, bo położenie jej przy niskich temperaturach może obniżyć jej jakość i trwałość. Niezależnie jednak od tych zmian, wykonawca zdąży wykonać zadanie w terminie. Zgodnie z umową ma bowiem czas do 31 lipca 2011 roku – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Warto przypomnieć, że na remont tej ulicy mieszkańcy czekali ponad dwadzieścia lat, a jej nawierzchnia przypomina szwajcarski ser. Prace rozpoczęły się tam w maju. Koszt remontu to po przetargu 1 mln 252 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Toyota Nowakowski przejmuje Grabarów – nowy salon już otwarty!

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Rok niespełnionych obietnic

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Greg 16-10-2010 9:30
Dlaczego, podczas przetargu nikt nie daje wykonawcy umowy do podpisania? Np: "Albo wykonacie prace w terminie, albo za każdy tydzień zwłoki płacicie 5% kary od kwoty kontraktu"? To się nazywa niegospodarność i ktoś musi za to odpowiedzieć. Poza tym, będziemy mieli "rozpierdziel" przez następne miesiące, ale urzędnikom to nie przeszkadza. Takie rzeczy dzieją się tylko w Polsce. Kto remontuje kilkuset metrowy odcinek drogi kilka miesięcy ? I my jesteśmy w Europie... Żal. A przede wszystkim żal naszych pieniędzy, które są lekką ręką marnowane.
~t@m@s 16-10-2010 10:00
-do Greg Zauważ że wyraźniej jest napisane że "(wykonawca) Zgodnie z umową ma bowiem czas do 31 lipca 2011 roku" także ja nie wiem czemu Ty się pultasz bo do tej daty położyć asfalt to raczej nie jest wielka sztuka. A to że wykonawca zapowiedział że chce skończyć to wcześniej a mu się nie udało to już nie jest nasza sprawa. Wynikło to z przypadku losowego. Termin na umowie to termin
~Kierownik 16-10-2010 10:16
A kiedy będzie nowa nawierzchnia na Okrzei?? Bo ktoś chyba zapomniał o tej ulicy. Krawężniki popodnosili że drzwi auta można uszkodzić, a dziury jak były tak są nadal.
~sim 16-10-2010 10:50
Ciekawe czy Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych położy siatkę stalową pod dolną warstwą nawierzchni. Jakoś nic Pan Wandzel nic nie powiedział o tym a w przetargu jest wyraźnie o tej siatce mowa.
~greg matołku 16-10-2010 12:14
naucz się czytać ze zrozumieniem - nie jarzysz podstawowych treści a napinasz się jak cietrzew czy inny bączek. proponuję powrót do gimnazjum dla zaocznych.
~ERYK 16-10-2010 12:54
Co za bzdury podaje wykonawca , po pierwsze to całe cieple tygodnie nic sie nie robiło , po drugie to po jakiego grzyba rozbierano setki metrów kwadeatowych dobrej nawierzchni koło poczty i po przeciwnej stronie chyba dlatego że taką samą sie ułoży i wystawi miastu ładna fakture za budowę drogi. Cz takie marnotrastwo tez jest poruszane przez kandydatów na prezydenta miasta ? bo widac , ze tym sie nikt nie interesuje i nad tym nie panuje.. Dwa lata temu podobny numer zrobiono przy ul Kiepury rozebreno dobra kostke i połozono od nowa w tym samym miejscu , zniszczono pas trawnika i do dzisiaj nie poprawiono nie zagospodarowano nie nawieziono ziemi , teraz rosna chwasty i od dwóch lat i dzika trawa i chasty sa nie koszone. Ale mamy gospodarza w miescie i ten chybiony wydział dróg i mostów - same kalectwo organizacyjne i ulomne w dyscyplinie pracy, konsekwencji.Dzieje sie tak bo wywala sie społeczne pieniadze.
~Bąk - 16-10-2010 13:04
Oznacza to , ze wykonawca na zimę zostawi jamy z tłuczniem i piaskiem ? To tylko w Polsce moze byc takie dziadostwo , przeciez to główna ulica Zabobrza sa przystanki MPK i przystanki komunkiacyjne do Wroclawia , Poznania , Zakopanego .Chdzilem tam na spacer w słoneczne dni i nic nie robiono całymi dniami . moze wykonawca zamierza wstrzymac budowe ,bo ma tak duze pieniadze z tej roboty i nie chce fakturować w tym roku lecz w styczniu , lutym . A za to kombinatorstwo cierpieć bedą mieszkańcy. i niszczyć samochody. Kto to nadzoruje ze strony prezydentów ? bo wydz. dróg i mostów to robi niby usługi dla miasta i tak to wygląda jak ta własnie remontowana droga na Sygityńskiego . A gdzie bat na wykonawcę i wydz. dróg i mostów.?
~KKK 16-10-2010 15:37
Dlug sie powieksza a polska sie kurczy nie ludzmy sie ze inne pokolenia beda w stanie je splacic jak za 20 lat ma byc nas o 4 miliony mniej a reszta to emeryci . glupki wybierajcie dalej liberalow :)
~vencel 16-10-2010 17:01
Co za bzdury , jakie ulewne deszcze ,te cztery dni co padało, to ma być ten powód?????? Ciekawe co za idiota i dlaczego, podpisał umowę z tak długim terminem relizacji , tak krótkiego odcinka drogi ??????
~Zab3 16-10-2010 18:15
To jest jawna kpina z mieszkańców i marnotrawstwo publicznych pieniędzy!!! Gdyby Pan Wandzel był szefem normalnej, prywatnej firmy to już dawno właściciele wyrzucili by go na zbity p***. Taki kawałek drogi miał być remontowany ponad rok!!! Słońce świeciło - przerwa, deszcz padał - przerwa, śnieg spadnie - przerwa... Ale za to ktoś zgarnie niezłą kasę... Co tam kierowcy... Brawo Panie Wandzel!!!
~Jeleniogórza 16-10-2010 19:10
Bez przesady są gorsze ulice w Jeleniej Górze. A co do owych 20-lat to zapewne 20 lat temu tak źle to nie było!!!
~mich 16-10-2010 21:18
Mieszkam w poblizu i widze jak postepowaly prace.Przez 6 miesiecy podniesiono tylko krawezniki oraz ulozono chodniki.na trzystumetrowej ulicy!!!.Przez wiele dni ladnej pogody nie pracował tam nikt.Opoznienie nie ma nic wspolnego z pogodą.
~użytkownik 19-10-2010 12:55
chcę zapytać, dlaczego chodnik od "Kościoła" do " zjazdu na parking naprzeciwko Poczty" jest szeroki i równy, a już dalej jest o prawie metr zawężony i prawdę mówiąc psuje cały efekt remontu chodnika ?
~Randka 19-10-2010 22:53
Ten temat nadaje dla Zawiły i Obrebalskiego na debatę - obaj sa mocni i w organicacji pracy jak sie wczesnie zapisali jako prezydenci i w efektach dzialania - ciekawe co opowiadliby na temat remontu tej ulicy i tego marnotrastwa wraz z wskaznikiem odpowiedzialności za to nieudacznictwo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Na roboczo o partnerstwie

Areszt za oszustwa

Policjanci i strażnicy monitorują lasy

SiaDkarska Integracja  

Od niedzieli już z nowymi przystankami

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
994
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%