MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Sybiraczki i Kresowiacy na śniadaniu z Radiem Wrocław

Wiadomości: Region
Sobota, 9 sierpnia 2014, 7:38
Aktualizacja: 7:40
Autor: Manu
Fot. Archiwum Jelonki.com
Już w najbliższy niedzielny poranek (10 sierpnia) na Rynku w Strzegomiu, w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru, będzie można zobaczyć i usłyszeć zespół ludowy z Jeleniej Góry – Sybiraczki i Kresowiacy. Transmisja programu Lista Przebojów Ludowych Radia Wrocław rozpocznie się o godz. 7.00 rano.

Sybiraczki i Kresowiacy, podobnie jak inne zespoły ludowe, będą uczestniczyć w dwudziestej trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru, a także w spotkaniu z miłośnikami kultury ludowej.

Ok. godz. 11.00 wszystkie zespoły uczestniczące w festiwalu odtańczą Poloneza, a o 13.00 rozpoczną się koncerty Dolnośląskich Zespołów Ludowych.

Obok kapeli z Jeleniej Góry wystąpią także m.in. Bolkowianie z Bolkowa, Wojcieszowianki z Wojcieszowa oraz Rozmaryn z Bogatyni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Warsztaty pod Buczkiem

Karkonoska opowieść kulinarna – już wkrótce

Zaczytaj się z Jelonką.com

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~w13 10-08-2014 9:12
Moje serce zostało we Lwowie 1947 - s łowa i muzyka: Marian Hemar Stryjski park tonął cały w jaśminach, Zapach bzów po ogrodach się snuł, Jeden tramwaj pod górę się wspinał, Drugi z góry katulał się w dół. Rój gołębi wiecował na Rynku, Król Jan III z pomnika się śmiał, Fiakry stały przed Georgem w ordynku, Batiar nocą sztajerka mi grał... Moje serce zostało we Lwowie, W moim mieście zieleni i wzgórz, A ja chodzę po świecie i ten żal ciągle mam, I zapomnieć nie mogę, że kiedyś, że tam... Moje serce zostało ze Lwowie, Dzieli nas tysiąc lądów i mórz, Zatrzymałem się w drogi połowie, Chciałbym iść, a tu dojść ani rusz. Jeszcze dziś, jeszcze wciąż mi się zdaje, Chociaż obcy pod stopą mam bruk, Że to wczoraj jechałem tramwajem, Który wolno pod górę się wlókł... Że to wczoraj w pasażu Hausmana ..
~w13 10-08-2014 9:14
.........Że to wczoraj w pasażu Hausmana Za dwie szóstki kupiłem kiść bzu, Że to wczoraj w gałęziach kasztana Lwowski słowik mi śpiewał do snu... Moje serce zostało we Lwowie, W moim mieście kasztanów i bzów, A ja chodzę wśród ludzi samotny przez świat, Tyle dni i tygodni, miesięcy i lat. Zatrzymałem się w drogi połowie, Okradziony z mych marzeń i snów, Ale czekam na dzień, gdy we Lwowie Ze swym sercem połączę się znów
~ 10-08-2014 21:38
Radio Wrocław - a ktoś jeszcze słucha tego szmelcu? Najgorsze radio na Dolnym Śląsku. Nie wiem jak można finansować z publicznych pieniędzy te badziewie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Układanka na budynku ośrodka kultury

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%