MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sybiraczki i goście

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 września 2019, 10:39
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (piątek, 27 września 2019 r.) w Miejskim Domu Kultury "Muflon" odbył się koncert zespołów ludowych i grup śpiewaczych pod hasłem "Sybiraczki i goście". Poza gospodarzami imprezy, na scenie sobieszowskiej placówki wystąpiło 9 zespołów z różnych rejonów naszego województwa.

Na scenie MDK Muflon zaprezentowały się: Wojcieszowianki z Wojcieszowa, Łużyczanki z Pobiednej, Szarotki z Mysłakowic, Szklarki z Piechowic, Bolkowianie z Bolkowa, Sokolik z Karpnik, Dziwiszowianki z Dziwiszowa, Goczałkowianie z Goczałkowa (Gmina Strzegom), Kowarskie Wrzosy z Kowar, a na zakończenie gospodarze, czyli Sybiraczki i Kresowianie.

Zgromadzeni mogli usłyszeć różnego rodzaju utwory - od pieśni sybirackich, kombatanckich i patriotycznych, poprzez piosenki ludowe, biesiadne i okolicznościowe (w tym religijne), a także piosenki z historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Działalność „Sybiraczek i Kresowian” jest cennym przykładem aktywności seniorek i seniorów, bowiem ten dwunastoosobowy zespół nie tylko spotyka się w MDK „Muflon” na cotygodniowych próbach, ale również bierze czynny udział w wielu uroczystościach sybirackich, kombatanckich i patriotycznych. Występują też dla pensjonariuszy domów pogodnej starości, pacjentek i pacjentów w szpitalach, dla osób z niepełnosprawnościami; współpracują ze szkołami, przekazując dzieciom i młodzieży swoją życiową wiedzę i znajomość pięknych pieśni, ale przede wszystkim aktywizują osoby starsze z Jeleniej Góry oraz integrują ze sobą lokalne zespoły - podkreślają przedstawiciele MDK Muflon.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Była gala z nagrodami

Kto do Senatu?

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 28-09-2019 13:14
Pieknie
~O 28-09-2019 16:25
Cieplickie kolo Sybiraków. Nikt nikomu nie powiedział że będzie koncert i będzie wydawana książka z portretami sybiraków. Wstyd.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Hip Hop Festiwal

Stop marginalizacji średnich miast

II Dni Muzyki Papieskiej w Jeleniej Górze

Lepsze jutro w "Muflonie" – dla wszystkich

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
663
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
20%