MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Święty Mikołaj receptą na szpitalne troski

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 6 grudnia 2008, 10:45
Aktualizacja: 15:54
Autor: Angela
Fot. Angela
Pacjenci z oddziału dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze mimo choroby uśmiechnęli się po wczorajszej wizycie niespodziewanego gościa. Niespodziewanego, bo dzień św. Mikołaja, który wczoraj na oddziale obdarował dziewczęta i chłopców prezentami, przypada na dzisiaj.

Pomysł zorganizowania wizyty Świętego Mikołaja w oddziale pediatrycznym Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki odwiedzinom świętego i przepięknym dekoracjom świątecznym, które wykonali studenci Kolegium Karkonoskiego, maluchy i ich rodzice zapomnieli na chwilę o chorobach, stresie i problemach.

– Takie święto w szpitalu wojewódzkim organizujemy już od wielu lat. W tym roku jednak wyprzedziliśmy o jeden dzień jego obchody, z tego względu, że mikołajki wypadły w sobotę, a dzieci z „trzynastki”, które wystawiły u nas przedstawienie, mają sobotę wolną od szkoły – mówi Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze, jedna z organizatorek przedsięwzięcia.

Są to akcje niezbędne na naszym oddziale. W przygotowaniach do przyjęcia świętego Mikołaja, które trwały kilka dni, brały udział również dzieci leczone na naszym oddziale. Były one bardzo zaangażowane w to co robiły, dzięki czemu udało nam się ich stres zminimalizować niemal do zera.

Uroczystość rozpoczęli goście z kółka teatralnego „Wesoła Trzynastka” ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze, którzy zaprezentowali przedstawienie „Królewna Śnieżki i siedmiu Krasnoludków”.
– Tak jak w bajce dobro przezwyciężyło zło, tak wasze uśmiechy przezwyciężą chorobę i szybko wrócicie do swoich domów, kochane dzieci – powiedziała na koniec dyrektorka SP nr 13 w Jeleniej Górze.

Po przedstawieniu, nie z workiem, ale całym wózkiem prezentów przybył Święty Mikołaj, w rolę którego wcielił się Leon Jóźwa, który w stroju św. Mikołaja do szpitala przychodzi od około pięciu lat.
– Uważam, że takie akcje pomagają zapomnieć małym pacjentom o zabiegach, bólu, cierpieniu, rozłące z rodzicami i na moment stają się radośniejsi, żyją tym, co dzieje się na ich oczach, a to jest dla mnie największą nagrodą – mówi.

Całość zakończył słodki poczęstunek dla małych pacjentów. Nie zabrakło pączków, cukierków, soczków, owoców, słodkich napojów, ciasteczek i innych pyszności. Ze strony rodziców natomiast popłynęły słowa wdzięczności i podziękowań dla organizatorów uroczystości.

– Podziwiam ludzi, którzy tą akcję zorganizowali, a szczególnie panią Anię, która włożyła w to wszytko ogrom swojej pracy i zaangażowania. Widziałem, że moja córeczka, Lena była zachwycona. Dotychczas szpital kojarzył jej się z leczeniem, a nie z zabawami czy wizytą świętego Mikołaja, prezentami i przedstawieniami – mówi Janusz Wasilewski. W imieniu swoim i wszystkich rodziców serdecznie dziękuję za tą imprezę. Pobyt w szpitalu jest teraz czymś choć odrobinę przyjemniejszym, cieszę się, że trafiliśmy tu w takim okresie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

PSZOK tylko bez zaległości

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~~koleżanka Witka~ 6-12-2008 13:11
Wiktor szkoda że jestes w szpitalu...ale chociaż odwiedził cię Sw.Mikołaj
~wzruszyłem się 6-12-2008 15:13
po prostu jestem pełen podziwu dla tych ludzi którzy nie zapomnieli o dzieciach ze szpitala wielki szacunek dla pań które opiekują się nimi na co dzień
~domi 6-12-2008 17:26
Zdrowiej Wiktorku :)
~tato Oliwki 7-12-2008 12:39
wielkie wyrazy uznania dla organizatorów i pomysłodawców szpitalnych "Mikołajek" dzięki wam moja córcia jak wszystkie przebywające w szpitalu dzieci choć na troche mogły zapomnieć o cierpieniach i chorobie a na wszystkich twarzyczkach zagościł uśmiech.
~Sabath 7-12-2008 22:24
ja naprawdę nie potrzebowałem prezentów w czasie choroby wystarczyło mi to że wszyscy byli uśmiechnięci i wierzyli w to że wyzdrowieję i to że wszyscy byli dobrzy i pomagali mi kiedy sam nie mogłem
~:):):)doris:) 10-12-2008 21:21
uważam że takie akcje są naprawdę piękne, gdyż dziec dzięki temu zapominają o codzienność bycia w szpitalu i na ich twarzach pojawia sie szczery uśmiech, to jest naprawde cos cudownego. W imieniu swoim chciałam serdecznie podziękawać ludziom którzy przyczynili sie do tej akcji
~organizator 2-02-2009 14:57
Serdecznie dziękujemy wszystkim wspanialym ludziom,którzy przyczynili się do tak uroczystego zorganizowania imprezy dla małych pacjentów naszego szpitala: dzieciom z kółka teatralnego"Wesoła Trzynastka", p.E.Zawistowskiej,p.Dyrektor Szk.Podstawowej nr 13,rodzicom,L.Jaźwa, E.M.A.P.Ćwikowskim ze sklepiku szpitalnego,B.Kędzior,K.Głowienke, K.Przyborowskiemu,T.A.Serek,J.Kowalskiemu,G.Rybarczykowi, studentom Kolegium Karkonoskiego-wydz.przyrodniczego kier.pielęgniarstwo rok III,TV Odra, Redakcji Tygodnika Jelonka,personelowi oddziału dziecięcego. Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób, uroczystość mikołajkowa dla chorych dzieci przyniosła radość,szczęście i zapomnienie o cierpieniu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sytuacja w spółce Sanikom

Konkurs dla seniorów

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Trwa budowa punktu widokowego

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2163
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%