MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Święty Mikołaj dał radość chorym dzieciom

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 6 grudnia 2011, 14:59
Aktualizacja: Środa, 7 grudnia 2011, 7:48
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Najmłodsi pacjenci Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej mogli wziąć dziś udział w grach i zabawach oraz otrzymać prezenty od samego św. Mikołaja! Wszystko dzięki dobremu sercu rzeszy wolontariuszy i darczyńców.

Uroczystość mikołajkową zorganizowało Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom. – To już dwudzieste takie mikołajki, ponieważ właśnie w tym roku obchodzimy 20-lecie naszego stowarzyszenia. Cieszymy się, że młodzież bardzo angażuje się w tę imprezę. Dziękuję uczniom Gimnazjum nr 2, zespołom szkół: Ekonomiczno-Turystycznych i Rzemiosł Artystycznych, II LO im. C.K. Norwida oraz studentce z Uniwersytetu Ekonomicznego, Kasi. Nasi wolontariusze przystroili sale, kupili bombki z własnych środków pieniężnych, a nawet zrobili razem z dziećmi najdłuższy łańcuch w historii szpitala, który ma aż 40 metrów – powiedziała Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom.

Poprzez takie akcję młodzież i dzieci uczą się integracji, zrozumienia, cierpliwości, i przede wszystkim nadziei. Poznają, co to jest cierpienie i potrafią zrozumieć drugiego człowieka. Jednak dziś choć na chwile zapomniano o troskach i chorobach. Wszystko dzięki mikołajkom i prezentom, które najmłodszym wręczył – korzystając z pomocy ludzi wielkiego serca – sam święty Mikołaj.

Zabawę, w której wzięli udział najmłodsi pacjenci z różnych oddziałów, nieodpłatnie poprowadziła Firma Vesna. Organizatorzy dziękują cukierni Żaneta i Klejnowscy, za ofiarowane słodkości dla małych pacjentów oraz wszystkim, którzy przyczynili się do umilenia dzieciom dzisiejszego dnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał na lawecie

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~F 6-12-2011 16:16
bardzo miło ! :)
~ 6-12-2011 16:26
Super, świetna sprawa i znowu widać zaangażowanie i pracę uczniów Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze, brawa i podziękowania dla Pani Dyrektor.
~Agatka 6-12-2011 18:39
Gratulacje dla organizatorów.Wspaniała impreza! Inne szpitale mogą Wam tylko pozazdrościć takiego pomysłu i tak wielkiego zaangażowania.BRAWO!!!!!!!!!!!
~pelka 6-12-2011 18:43
SUPER IMPREZA - MIKOŁAJA NA PEDIATRII. TERAZ DZIECI BĘDĄ CHCIAŁY LECZYĆ SIĘ TYLKO W TYM SZPITALU.BARDZO DOBRY POMYSŁ.GRATULACJE
~@ 6-12-2011 18:51
Jestem zaskoczona że owa impreza wywołała tak wielkie zaangażowanie wielu ludzi. Dziękuje w swoim imieniu za tak cudowny pomysł
~Mariola 6-12-2011 20:22
Serdeczne podziękowanie dla Dyrekcji za branie udziału w tak pięknej imprezie mikołajkowej ( zabawa z małymi pacjentami)
~ 6-12-2011 22:15
Oj, nie wiem czy wszystkie dzieci tak bardzo beda chcialy leczyc sie w tym szpitalu. Najlepiej zeby ta wspaniała mlodzież troche pobyla charytatywnie na tym oddziale nie tylko od swieta, to wtedy okazaloby sie jak jest naprawdę w tym cudownym szpitalu na pediatrii!!! Chociaż może lepiej niech tego nie robią. Myśle, że rodzice przebywajacy tam na co dzień ze swoimi dziećmi duzo mogliby sie w tym temacie wyrazić.
~A.S 7-12-2011 0:49
Ja mogę się wypowiedzieć... W styczniu tego roku, przebywałam z moim synkiem na pediatrii. Łóżko mieliśmy na świetlicy, ponieważ oddział był bardzo przepełniony. Personel na tym oddziale jest bardzo fachowy i przesympatyczny. Oczywiście trafił się jeden "wyjątek", ale wierzę, że ta pani miała gorszy dzień:) Pozdrawiam serdecznie Panie pielęgniarki i salowe:) Jesteście wspaniałe, mimo to mam nadzieję, że się już nie spotkamy:) Mama Kacperka
~B.B. 7-12-2011 15:41
Takich "wyjatków" i pań pielegniarek czy tez opiekunek, salowych co mają zły dzień, zapewniam panią, że jest wiecej, ale może akurat w pani przypadku bylo inaczej, albo tez miała pani i dziecko szczęscie, że trafiliście na te "lepszą" obsługe. Życze zdrówka maleństwu co by jednak nie musiało trafić ponownie do szpitala, bo a nuż trafi sie ta gorsza zmiana. Pozdrawiam.
~mamaKacperka 7-12-2011 17:43
Super zabawa.Chore dzieci bardzo potrzebują takiego wytchnienia.Takie imprezy powinny organizować wszystkie szpitale,w których są leczone dzieci.Brawa dla Dyrekcji i Pani Naczelnej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej a przede wszystkim organizatorów i całego personelu Pediatrii.Nie przejmujcie się tymi paszkwilami,zawsze znajdą się niezadowoleni.Pewno mają problemy osobiste, a może mają do Was pretensje,że ich dziecko jest chore!JESTEŚCIE WSPANIALI ! GRATULUJĘ WYTRWAŁOŚCI .Pomysł super i dzieci szczęśliwe,a to jest najważniejsze.Pozdrowienia i gratulacje dla Pani ANI SINICY.Oby tak dalej.
~ewa 7-12-2011 17:53
byłam w kilku szpitalach z moim dzieckiem, z klinikami włącznie.spędzaliśmy tam razem święta i 6.12.-mikołajki.nigdzie nie spotkała nas taka niespodzianka jak w waszym szpitalu te malutkie dzieciaczki.był wprawdzie mikołaj w tym szpitalu, w którym byłam z synkiem ,wręczył paczuszkę i to był koniec uroczystego dnia dla chorych dzieci.cieszcie się ,że macie w swoim szpitalu ludzi,którzy tak dbają o dzieci organizują im takie imprezy,bo to rzadkość.ci co narzekają,chyba w życiu nie mieli wielkich problemów i szukają dziury w całym. wieli podziw dla organizatorów.brawoooo
~beret 7-12-2011 18:15
Pięknie przystrojony ten oddział dziecięcy.Gratulacje dla gimnazjalistów z "2" i uczennic z pozostałych średnich szkół.Pozdrowienia dla Pani Polachowskiej
~ 8-12-2011 22:45
BRAWA!!! Świetny pomysł, super wykonanie, a najważniejsze, że na tych małych buźkach chorych dzieci pojawił się uśmiech!!!
~ 8-12-2011 23:18
Jak znajdzie się więcej takich ludzi którzy nie myślą tylko o sobie, świat stanie się piękniejszy. Ogromne gratulacje dla organizatorów za super pomysł !!!
~do B.B 9-12-2011 20:55
Wy Drogie Panie Mamuśki będąc w szpitalu ze swoimi pociechami od momentu przekroczenia drzwi,macie cały wachlarz fochów,wymagań i pretensji.Zachowujecieę zacząć się jak nadmuchane ropuchy.Ocenę zchowań ludzkich proponuję zacząć od siebie.Pozdrawiam Marcin
~do Marcina 11-12-2011 21:41
Serdeczne podziękowania za słowa uznania i zrozumienie naszej pracy.
~do Marcina 7-12-2013 15:18
Brawa! brawa, i jeszcze raz brawa!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Fundusze dla powiatu

Jest pomnik przyrody

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Karkonosze ulubione

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2204
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%