MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Świętują 70 lat II LO

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 18 listopada 2017, 7:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 listopada 2017, 7:21
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sali im. Stefana Strahla Filharmonii Dolnośląskiej odbyła się uroczysta gala z okazji 70–lecia II Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze. Były wspomnienia, wzruszenia, radość i życzenia od zaproszonych gości, a także część artystyczna.

- Nasi absolwenci rozsławiają Norwida na całym świecie – od Stanów Zjednoczonych po Nową Zelandię – powiedziała Iwona Kumek, dyrektor II LO, która wśród znanych nazwisk kończących Norwida wymieniła m.in. przyjaciela Jana Pawła II – Jana Turnaua, Zbigniewa Lipińskiego, który wraz z Julianem Gozdowskim rozpoczynał bieganie w Karkonoszach. Absolwentami 70-latki są także pisarze: Jacek Bierut, Jędrzej Soliński, artyści: Artur Lesicki, Marek Napiórkowski, Magda Szwed, aktorzy: Igor Obłoza, Piotr Przybysz, olimpijczycy: Paulina Kaczorowska, czy Michał Kałwa i wielu innych (więcej nazwisk na stronie: www.norwid.jgora.pl/?page_id=886).

Wśród uczestników gali byli zarówno uczniowie, którzy obecnie uczęszczają do Norwida, jak i absolwenci wielu pokoleń. Nie zabrakło przedstawiciela pierwszego rocznika II LO, który rozpoczął naukę w cieplickiej szkole w 1947 roku, a zakończył maturą w 1951 r. - Wtedy było zarządzenie administracyjne, że młodzież mieszkająca w Szlarskiej Porębie, Piechowicach, Podgórzynie i Cieplicach nie może chodzić do Żeromskiego – wspominał Zbigniew Lipiński, którego kolegą z klasy był Jan Turnau. Najstarszy absolwent przywołał anegdotę z 1949 roku, kiedy to „ mógł wysadzić Układ Warszawski”. - W tzw. służbie Polsce pracowaliśmy przy torach – rozładowywaliśmy borowinę z Jakuszyc dla kuracjuszy. W czasie pracy zauważyliśmy dziwny pociąg, który jechał od stacji w Cieplicach w kierunku Piechowic. Jedna lokomotywa z przodu, jedna z tyłu, a w środku piękna salonka. Nie wiedzieliśmy, że tam jechała delegacja Związku Radzieckiego do Szklarskiej Poręby. Koledzy byli podminowani, że jacyś burżuje jadą, jeden z nich ulepił kulę z borowiny i rzucił w ten wagon. W sumie było nas 70 i cały wagon obrzuciliśmy. Nie minęło pół godziny i byliśmy obstawieni przez wojsko, milicję i pech chciał, że jeden z kolegów nie miał białej koszulki, tylko żółtą, więc jego zwinęli – wspomina Z. Lipiński, który podkreśla, że w Norwidzie spotkał wspaniałych nauczycieli.

Absolwentem II LO jest też obecny prezydent miasta, który maturę zdawał w 1977 roku. - O przyszłość szkoły jestem spokojny, to absolutna czołówka szkół regionalnych – stwierdził Marcin Zawiła, który był wdzięczny, że nauczyciele zdawali sobie sprawę, że okres dorastania jest stanem przejściowym i na ogół wyrastają z nich przyzwoici ludzie. - Nie byłem prymusem naukowym, ani wychowawczym – wyznał prezydent Jeleniej Góry.

W części artystycznej wystąpili absolwenci cieplickiej szkoły, a także punk-rockowy zespół Stress. Występ jeleniogórskiej kapeli nie wszystkim przypadł do gustu ze względu na polityczne odniesienia w tekstach utworów i przy numerze „Policyjny kraj” salę opuściła wiceminister edukacji Marzena Machałek, senator Krzysztof Mróz i wiele innych osób (w sumie połowa sali), które były zniesmaczone elementami aktualnej polityki w tak doniosłym momencie jak 70-lecie szkoły. W sobotę absolwenci odwiedzą mury szkoły, a oprowadzą ich aktualni uczniowie. Będzie też msza św. w intencji „Norwida”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lwóweccy zwycięzcy "Wielkiej Ligi Czytelników"

Mobilizacja przed II turą

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Komentarze (101) Dodaj komentarz

~kopulan 18-11-2017 8:16
Zespół super a wyszli ci co się wstydzą. Łamanie konstytucji jest wielkim grzechem przeciwko Państwu Polskiemu.
~nauczyciel 19-11-2017 22:15
do: ~kopulan (8:16)
Kwestia wychowania i wartości! Tak widzę dobrą szkołę - bez indoktrynacji na potrzeby określonej opcji politycznej. Nie mówię niczego nadzwyczajnego... Ta szkoła nie potrafi się wznieść ponad sympatie polityczne? Jeśli tak, to niech zaprasza ludzi w czerwonym sweterku i śpiewa "czerwone" kawałki!
~Emerytura 20-11-2017 8:41
do: ~kopulan (8:16)
Pamiętam jak w tym LO dyrektorka wyłożyłalisty poparcia dla B. Komorowskiego. Resztę sobie wyobraźcie. Czy tak można w szkole publicznej? Co na to organ prowadzący? I jak na takie potraktowanie minister, która organizatorzy zaprosili? Co myśli o kompromitacji szkoły która reprezentuje dyrektor?
~absolwentka 18-11-2017 8:22
to politykowanie mogliby sobie już odpuścić. Przecież organizatorzy wiedzieli jaki jest program. Pytanie po co zapraszać przedstawicieli tej opcji politycznej a potem pluć im w twarz. Elitarna szkoła i jej zasady savoir - vivre. Wstyd. Żenujące to. Super, że jelonka o tym napisała. Świetna promocja szkoły. Taka klapa. pytanie po co TEN SMROD W TYM DNIU
~lokl 18-11-2017 12:07
do: ~absolwentka (8:22)
zespół "Stres" reaktywował się po 20 latach - czy naprawdę nikomu nie przyszło do głowy, że to mogą byc teksty sprzed własnie 20 lat? a może po prostu na złodzieju czapka gore, hę? poza tym niesmaczne to było własnie to wyjście z sali.
~123 18-11-2017 15:39
do: ~absolwentka (8:22)
A kto im pluł w twarz..... Czy naprawdę można obrazić się na tekst z 1986 r i jest na każdej ich płycie!!!! A z drugiej strony Twój wpis świadczy ,że żyjemy w państwie policyjnym.
~absolwentka 19-11-2017 8:18
do: ~123 (15:39)
Szanowni adwersarze! Szkoda czasu na dyskusje. Ja nie pisze że kocham pis , że wszystko co ma miejsce na scenie politycznej jest słuszne itd. nawet nie wiecie czy jestem zwolenniczką partii rządzącej. Uderzam w stół a nożyce się odzywają! Zapewne klakierzy kodu... ja ZWRACAM UWAGĘ na elementarne zasady dobrego wychowania. Jeśli zapraszasz gości to oni maja się u ciebie dobrze czuć, a jeśli chcesz im pluć w twarz to ich nie zapraszaj. Czy sam chciałbyś być na ich miejscu, gdyby ktoś ciebie zaprosił by się naigrywać i wystawił skecz ze zniczem:D Byłby zapewne niezły ubaw. Naprawdę to może działać w dwie strony. Ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że to było niesmaczne i pokazuje klasę organizatorów. To byłł jubileusz a nie miting polityczny pani dyrektor! Tak uważam i wiem, że wiele obecnych osób na tej gali podzielało moje zdanie (ale publicznie o tym nie mogą -z wiadomych względów- mówić). Pani dyrektor robiła dobra minę do złej gry,ale to tylko potwierdza po raz kolejny, ze niestety zabrakło klasy. Uderzcie się w końcu w pierś klakierzy i organizatorzy. Może za 30 lat na okrągłą rocznice będziecie mogli dowieść,że to szkoła elitarna, bo póki co ten cały lans w mediach jeleniogórskich o przyjaznej elitarnej szkole niweczą takie właśnie wasze numery. To było żenujące. Nawet jeśli napiszecie sto komentarzy, że walczycie o konstytucje i polskie sądy! nie komentować tylko czytać elementarz savoir-vivre!
~a 19-11-2017 14:52
do: ~absolwentka (8:18)
rzeczywiście dyskusja z tobą nie ma sensu, zapierasz się, że nie jesteś z pis - przecież nikt cie o to nie posądza, wyluzuj. Nie potrafisz przyjąć czyichś argumentów, powtarzasz się, uważasz, że jedynie ty masz rację. No cóż, przeczytaj jeszcze raz wcześniejsze komentarze, może w końcu zrozumiesz.
~neron 22-11-2017 14:35
do: ~absolwentka (8:18)
Przeciez chlopaki nie spiewali o PiSowskiej mafii tylko ogolnie, o politykach! Dobrze napisales: uderz w stol, nozyce sie odezwa!
~jigmuzak 27-10-2018 12:26
do: ~123 (15:39)
Gdyby tak było, twój komentarz zostałby usunięty a do drzwi zapukali smutni panowie Puknij się w ten tępy, zindoktrynowany łeb.
~ciekawy 18-11-2017 9:04
a ja dobrze nie wspominam II LO. Żałuje, że tam poszedłem.
~gigi 19-11-2017 10:51
do: ~ciekawy (9:04)
a może poszedłem?
~kopulan 18-11-2017 9:19
Zgadzam się z absolwędką ale tylko po części. To nie jest żadna opcja to prawactwo jakiego jeszcze nie było w Polsce. Wstyd wstydów i tylko odważni mówią to wprost. Wysłuchali kilka słów prawdy i się zawstydzili, wyszli.
~Słowa Podziwu 18-11-2017 10:00
Brawo II LO
~Absolwent 18-11-2017 10:10
Trzeba odwagi, by dzisiaj mówić, że wielu Polakom się nie podoba jak staliśmy się pośmiewiskiem Europy za łamanie Konstytucji, za łamanie prawa i postawę jak na ostatnim Marszu z 11.11. Rząd i politycy PIS są głusi na wszystko i postawa Pani Machałek i Pana Mroza w ogóle nie dziwi. Przekłamaniem jest to, że wyszła połowa sali - wyszła niewielka część sali, rzecz jasna można się domyślać, że sympatycy PIS. Potem wychodzili również młodzi ludzie, bo koncert planowany do 16:00 przedłużył się do 17:00 i uczestnicy wychodzili z powodu też czasu, połączeń do domu. A dlaczego Pan Redaktor nie napisał jakie były brawa na koniec występu ? Jak proszono o powtórzenie utworu Orzeł w koronie ??? Dlaczego MY POLACY nie mamy odwagi mówić, że mamy różne zdania? Ale przede wszystkim co uderza - w utworze Polska policyjna nie było nazwisk, przecież mogli śpiewać o czasach minionych, a że dzisiaj aktualność tamtych czasów jest na nowo, no cóż... kolejny utwór miał w treści słowo "komuniści", to rozumiem, że SLD też powinno wyjść...A PIS - uderz w stół a nożyce się otworzą, widać PIS nie potrafi przyjąć krytyki i tego, że gro Polaków ma już dość tego ośmieszania i łamania prawa, kolesiostwa, buty i arogancji, obsadzania ludźmi bez doświadczenia w wielu spółkach i instytucjach...krewetki PO były znacznie tańsze u taka jest smutna prawda.
~kac moralny 18-11-2017 16:17
do: ~Absolwent (10:10)
Jak mi wiadomo to p. Mroz specjalizuje się w rejteradach z różnych publicznych spotkań. Pani Maczkałek jest jak widzę na dobrej drodze . Czuję że panie i panowie z PISu będa coraz częściej odczuwać presję spoleczną .
~Peter 18-11-2017 10:20
Dlaczego na zdjęciach sami politycy ?? Czy nie byli tam ważniejsi uczniowie, absolwenci ?? Na 62 zdjęcia 3/4 z nich to politycy, rozumiem, że wybory za rok, ale zlitujcie się to nie dla nich impreza :- ( A za cały występ artystyczny - wielkie dzięki/ II LO to jak widać kuźnia talentów, brawo :- ) A zespół Stress brawo Pani Dyrektor, w końcu widać, że szkoła jest otwarta na wszystkie poglądu i tak być powinno. Młody człowiek nie może być kształcony w atmosferze jedynie słusznej panującej partii PIS, która po 2 latach rządu sprawiła, że nikt się z nami nie liczy. Zamiast z kolan wstać, spadliśmy do parteru i niewiele znaczącego na świecie kraju, który łamie własną Konstytucję, obraża wszystkich wokół i zadłuża kraj znacznie szybciej niż Gierek :-( Brawo II LO.
~Bezdomny 18-11-2017 13:05
Dzięki polityce pisiorków, jesteśmy pośmiewiskiem całej Europy.
~żenia 18-11-2017 14:48
było to bardzo niesmaczne i nie powinno mieć miejsca w takim dniu, to tak jak zaprosić gejów i lesbijki i ich ośmieszyć przy innych, czysta perfidia
~Tosia 11 18-11-2017 14:49
Gratuluję szkolenia i życzę sukcesów. Muszę jednak dodać łyżkę dziegciu. W naszym domu nie wspominamy najlepiej . Chodzi o politykę, którą realizowała poprzednia dyrekcja. Nie bez przyczyny dwójkę nazywano szkołą " łokciowców ". To była wtedy szkoła, w której najważniejsze była zdawalność na studia. Niestety kosztem spraw wychowawczych
~**Anka 19-11-2017 14:22
do: ~Tosia 11 (14:49)
A w innych szkołach to niby jak było i jest...
~ 18-11-2017 14:54
politycy z PIS nie rozumieją na czym polega wolnosć artystyczna w normalnym kraju artysta może wyrażać swoje zdanie na scenie w taki sposób jak chce, ważne żeby nikogo nie obrażał..
~Polak 18-11-2017 15:20
Do wyżej To ta pseudo sztuka wystawiana ostatnio w Warszawie obrażająca Katolikow To ma być sztuka .Gdzie jedna z artystek uprawiala seksss z Janem Pawlem || .No to ciekawe podejscie ..!!! . Brawo
~njkol 18-11-2017 23:22
do: ~Polak (15:20)
Eeeee niemożliwe. Przecież on nie żyje.jkp
~zalogowny 18-11-2017 15:23
A będzie tak ,że będą wygwizdowani ,,tak jak Kurski i Gliński.Brawo młodzież.
~do zalogowany 18-11-2017 15:37
Będą wygwizdani !!!! Kto niby ma być wygwizdany ? My mlodzi wiemy dzieki komu polepszyla się sytuacja w naszych domach Kto pomógł naszym rodzicom .
~Polski patriota 18-11-2017 17:26
do: ~do zalogowany (15:37)
Tylko niech Ci sami rodzice wytłumaczą Ci dziecko, że ten rząd zadłuża nas szybciej niż Gierek i to Ty i Twoje dzieci te długi spłacicie kilka razy większe niż teraz Ci dają. Po drugie dają 500+ a ceny tak rosną, że siła nabywcza strasznie spada. Za to też podziękowałeś PIS-owi ? Dziecko trochę ekonomii polecam i innej stacji niż TVP.
~olo 18-11-2017 17:46
do: ~do zalogowany (15:37)
Tylko koryto widzisz
~123 18-11-2017 15:45
Ludzie opanujcie się jaka polityka Ciekawe, że zauważono piosenke o panstwie policyjnym a nie o orle białoczerwonym Tekst jest z 1986 r - szkoda tylko że nabrał aktualności...
~prorok;) 18-11-2017 16:34
Chamstwa tam uczą tylko czekac jak derekcja zmieni patrona na "Bochaterow z KODU"
~absolwent 18-11-2017 16:47
Wolnosc artystyczna ?Obraza uczuc plucie na Marsz Niepodleglosci to ma byc wolnosc slowa? Ksieza wypowiadajacy sie politycznie niegodnie ,sedziowie bioracy udzial w zgromaddzeniach politycznych wbrew prawu.Gdzie godnosc ? Polakow sie obraza w mediach lewackich na swiecie a Polacy sami sie nie szanuja .Donosza na swoich na rodakow za granice .Czego oczekujemy jak szczekamy na siebie ,obrazamy sie.A fe!
~Ależ 18-11-2017 17:20
do: ~absolwent (16:47)
absolwencie ! Tendencja jest odwrotna. Będzie bochaterskich bliżniakow !A teraz marsz od wolności !
~ 18-11-2017 17:49
do: ~Ależ (17:20)
Jesteś pewna , że " bochaterskich " ? A może jeszcze " wielkopomnych " ?
~ 18-11-2017 20:52
do: ~ (17:49)
Na pewno wielkopomnych. Za lat jeszcze kilka ,będą o nich pamietać, ale tylko tyle, że mieli nieciekawe ciągoty : np.ze chcieli zajumać księżyc.I bochaterskich, bo spóżnili się na rozmowy kwalifikacyjne do internatu ,gdy cała polityczna styropianowa śmietanka już tam była.. Bo nie bohaterskich.,przecież.Taky jest trynd. Ale wszystko co dobre to szybko się kończy, Vektrusiu anukleobioncie.Czyli bezmózgu i bez jąder jak sama nazwa wskazuje. I ci co cię lajkują są tacy sami. Zatem nie jesteś sam,jesteś razem z ciemną masą.Wiele was, wiele was do zbierania okruch z chamskiego stołu !Spieszcie się,spieszcie się bo zabraknie, bo TKM,TKM !
~ 18-11-2017 21:41
do: ~ (20:52)
Grafomanka to wstyd. Ale grafomanka - a...lfabetka to wielki wstyd i tragikomedia zarazem . Nawet hrabia Fredro pisał mniej boCHatersko niż ty. Pisał przez samo " H ", No bo on nie pisał BOCHATERSKO przeciwko PiS-owi ! Pisał też pewnie o zbieraniu OKRUCHÓW ze stołu, bo nie ma formy okruch, jako formy liczby mnogiej. Zbierać można JEDNEGO OKRUCHA. A więc nawet niepoprawny byłby zbieranie okruch, jako zebranie jednego OKRUCHA !!! To jest DRAMAT GRAFOMANKI. Ja pomyliłem imię i płeć autora Elementarza - ty go nigdy na oczy nie widziałaś . Nie mówiąc o nauce . Uczyli was metodą powtarzaj 1000 razy i nie myśl. Powtarzaj 1000 razy ...
~Moja wina 18-11-2017 23:02
do: ~ (21:41)
Moja wina ,fakt, okruchy śpieszcie się zbierać bo dla was nie starczy! A dlaczego mam uzywać wiekopomny ? Wiekopomny bo pamietany przez wieki. Wielkopomny to pamietany przez wielkośc. Język polski jest strukturą żywą i kazdy sobie moze tworzyć nowe pojęcia i slowa,ktore mogą się przyjąc albo nie. Ten portal nie stawia wymogów w tym zakresie. A bliżniacy są wielkopomni ze względu na wysoki wzrost i chęci zajumania księżyca. Kolesiowi, który chciał zmienić patrona na Bochaterów z KODu, zwróciłam uwagę ,że jest inny trynd ( umknęło ci ?) na bochaterskich blizniakow. Bochater z KOD jest ok, ale przeciw PiS .... to już coś nie pasi ?dla mnie tym bardziej przez ch. A ty akariocie uzywasz pojęć ,których nie znasz:Grafomania (z greckiego: "gráphein" – rysować, pisać i "mania" – szaleństwo), patologiczny przymus pisania utworów literackich. Nie,nie,nie !Moje wypowiedzi nie mają charakteru literackiego i nigdy do tego,żeby były literackie,nie aspirowały.Przyznam,że służą tylko do tego,żeby na mój rozkaz Vektruś ,poszczekał. Pani każe ,Pi/e/S słucha! Kolejne pojęcie :a...lfabeta.a...lfabetyzm (gr. αναλφαβετος nieznający liter) – w rozumieniu potocznym, brak umiejętności pisania i czytania oraz wykonywania czterech podstawowych działań matematycznych u osób dorosłych, tj. według kryteriów UNESCO – powyżej 15. roku życia. Osoby nieposiadające takich umiejętności nazywane są „a...lfabetami”.
~zadanie domowe 18-11-2017 23:09
do: ~Moja wina (23:02)
10 000 razy powtórz : będę używał takie pojęcia ,których znaczenie znam i rozumiem ! Albo nie, wróć, nic nie zadane. Ty tego nie pojmiesz !
~ 18-11-2017 23:13
do: ~Moja wina (23:02)
Leki + psychiatra ci potrzebne. Kończę, bo mi się rzygać chce, jak czytam te wydaliny medialne grafomanki - a...lfabetki. " Chłopska filozofia " a...lfabety o " żywym języku ". ŻENADA, KRETYŃSKA ŻENADA.
~zadanie domowe 18-11-2017 23:18
do: ~ (23:13)
Vektruś ,buda ! Pancia ci już pisała,że idzie spać. Paszoł ty von !
~ 18-11-2017 23:19
do: ~Moja wina (23:02)
k...nka
~pamiętaj !!! 18-11-2017 23:24
do: ~ (23:13)
Vektruś. Ach pancia zapomniała... A ty leki swoje wział ? Te na zadnie łapy, bo na baniak to nie ma udowodnionych przesłanek naukowych,żeby miało to sens ! ...
~wiatr ze wschodu 19-11-2017 12:13
odpowiedź na usunięty komentarz
Tak,tak, czuję wyrażny wiatr ze Wschodu. Wracają moje młodzieńcze lata. Nie tylko we wspomnieniach...To realizuje się tu i teraz. Znowu będzie można wydrapywać wywrotowe hasla w wucetach i być samozachwyconym. Zrobiłem/lam to, zrobiłem ...albo jeśli zima dopisze ,wysikiwać te hasła za choinką. Na śniegu. Zniesmaczonych odsyłam do literatury . Pomysł nie mój, ale zaczerpnięty z polskiej literatury. ..
~Dziękuję za rekomendację ! 19-11-2017 12:27
odpowiedź na usunięty komentarz
Z definicji ,bezmózgie ,pisiate NIC nie może mnie obrazić. I nie ma żadnych obrażliwych słów , ktorymi takie pisie NIc mogloby to zrobić.Za to wspólczuję ci, że jesteś taki jaki jestes..Genotyp twój, to wynik handelku doopą w czasach prl twojej żeńskiej linii. I tak to wyszło im, niestety.Gratuluję gustu. Wobec braku adoratorów pani oborowa krysia od sałatek z czosnkiem, być może będzie ci wdzięczna.Zalecam udział u boku w zbliżającej się miesiączce. A w ogóle ,to YES,YES !!! zaliczylam test.Dzięki za odzew. To przekonało mnie,że jestem w stanie wytrzymać ten poziom g..wna w PiS. Podjęłam decyzję. Zapisuję się do tej partii i będę ją boHatersko rozwalać od środka.
~ 19-11-2017 13:02
odpowiedź na usunięty komentarz
I żeby jasne było , bo może zbyt owinęłam w bawełnę, więc tak bez owijania : żaden potomek szmaty nie może mnie obrazić. I na dziś finito, bo na pisie kundle nie mam czasu !
~ 19-11-2017 13:05
odpowiedź na usunięty komentarz
No a jaki pies trącał twoją ? Bezrasowy kundel. Zegnam
~ 19-11-2017 13:20
odpowiedź na usunięty komentarz
Chamie, naucz się używać znaku " " kiedy kogoś cytujesz !Swoim plugawym tekstem parodio grafomana,splugawiłeś mój. Po chamsku skundliłeś. To jest właśnie właściwe dla pisiatych. Muszę się do tego przyzwyczaić wnikając do tych szemranych struktur. Obrzydliwe to otoczenie, ale wytrwam. Wytrwałam przy Trwam to i tu dam radę. Chamie używaj "".
~pff 19-11-2017 14:06
odpowiedź na usunięty komentarz
Vectruś, cymbale. Łeb siwy , kutas już nie staje, a głupiś jak dwulatek.Dajesz się wciągać w każdą gównoburzę, a po kilku postach dostajesz furii, no klasyczny psychol :D Zobacz ,co ty wypisujesz :) Ogarnij się łachu :D
~ 18-11-2017 21:52
do: ~ (20:52)
I jako " inteligentna inaczej " powtórz 10 000 RAZY : WIEKOPOMNE , WIEKOPOMNE ... WIEKOPOMNE.
~A może tak, 18-11-2017 22:35
do: ~ (21:52)
10 000 razy powtórz Marian Falski ,Marian ... tylko nie usnij !
~ 18-11-2017 22:41
do: ~A może tak, (22:35)
Nie zbieraj " okruch ", żresz i tak za dużo masła i jajek, to i umysł jak u sklerotycznej ameby.
~Zryj na zdrowie ! 18-11-2017 23:06
do: ~ (22:41)
Ty też czegos tam nie żryj, albo nie , wręcz przeciwnie,żryj co chcesz, bo i tak ani jąder ani mózgu a tym samym umysłu nie masz !
~zadanie domowe 18-11-2017 23:16
do: ~ (22:41)
Poszczekaleś, poszczekałeś... i finito. Pancia idzie spać. Vektruś buda-pi/e/s !
~Gocha 18-11-2017 23:12
do: ~absolwent (16:47)
Świetne podsumowanie rządu pis.
~ 18-11-2017 17:18
No i dobrze,ze wyszli. Powietrze nie stało się jakby czystsze ?Państwo z PRLbis już poczuli się obrażeni tekstem z upadającej komuny.A PODOBNO LEJCOWY,POSEŁ ZWYKŁY O NISKIM WZROSCIE,przewidział ucieczkę kmiotów od wolności. I sam zażywszy wolności,pokosztowawszy jak to jest, bedzie was prowadził z powrotem. On wie, jak być wolnym. Wy już nie musicie. Ważne ,że ONI wiedzą, a wy liżcie cukierki przez szybkę.
~agnieszka k. 18-11-2017 17:19
niektórzy piszą, że za dużo polityków na zdjęciach... tak się składa, że p. Zawiła czy p. Wrotniewski są absolwentami Norwida, więc dwa w jednym, poza tym jacyś politycy musieli być, jak zawsze. Na zdjęciach początkowych nasi najstarsi absolwenci :) Niektórzy piszą, że politykowanie można sobie było odpuścić, zapewne nie wiedzą, że tekst pochodzi z 1986 r. i raczej powinniśmy się martwić, że tak cholernie bardzo pasuje do dzisiaj...Szkoda, że komentujący nie skupili się na występującej młodzieży, albo nie dowiedzieli się, na jak wysokim poziomie stoi szkoła, która zawsze mogła i może być powodem do dumy dla Jeleniej Góry (matka - absolwentka, ja - absolwentka, syn - absolwent, córka - chodzi obecnie, co oczywiście o niczym nie świadczy, ale wystarczy poczytać ogólnopolskie rankingi).
~ 18-11-2017 17:28
Uderzysz w stół a nożyce się otworzą , ten tekst nie był skierowany do obecnej władzy, jest jak już wspomniano stary, a to ze tak dotknął polityków widocznie świadczy o tym ze czuja się winni
~Kasandra 18-11-2017 17:46
no i czas na kuratorskie rugi, jak za cara...
~byłam 18-11-2017 17:56
Bez względu na poglądy, na wybieraną opcję (w wyborach demokratycznych), manifestacje polityczne na szkolnych wydarzeniach (nie pierwszy raz w Norwidzie, niestety), na oficjalnych imprezach z zaproszonymi (!!!) politykami, są po prostu NIESMACZNE. Zamiast świętowania wyszła niepotrzebna afera. Nie to miejsce i nie ta pora, po prostu. Wolność artystyczną można uprawiać na swoich koncertach, a nie wciskać antysystemowe zespoły na estradę FD z nieuniknionym skandalem. Brak wyobraźni?
~a 19-11-2017 15:01
do: ~byłam (17:56)
nie ma żadnej afery, a jeśli ktoś na siłę chce ją zrobić, bo ktoś przygłuchy i nie za bardzo rozgarnięty nie dosłyszał tekstu i pomylił epoki, to trudno. Małość wychodzi i jałowość, puste spory toczycie o sprawy, których nie było!
~Do bylam 18-11-2017 18:07
A kiedy jest pora i miejsce Nie było polityki na gali to nasze życie i masz czas i nie odbierajmy prawa do swobodny wypowiedzi A poza tym to był tylko punk czysty niezbyt lotny punk Kogo następnym razem zabroniony może samego Norwida Coś Ty Atenom zrobił Sokratesie polecam
~norwidowiec 18-11-2017 18:53
fajna to byla szkola. po co zaprasza sie Pis na takie imprezy , jakos im nie przeszkadzaly wypowiedzi mlodziezy w sejmie, darcie flagi unijnej.Jedna z lepszych szkol, oby nie xdali sie obecnej reformie edukacyjnej
~ 18-11-2017 18:56
To był super koncer ! Brawo dla zespołu Stress. To dość dziwne i smutne zarazem , że tekst napisany w latach 80 tych tak bardzo „zabolał” polityków PiS.
~Norwidowiec 18-11-2017 19:09
Na Youtube można sprawdzić, że piosenka, któa obraziła PIS była już w 1984 r. grana przez ten zespół i aż serce boli, że po tylu latach tekst w duzej mierze pasuje do rzeczywistości... :- (:-(
~Krzysztof 44 18-11-2017 19:23
Kiedyś był dowcip o facecie ,któremu wszystko kojarzyło się z d..ą.Teraz niektórym (a w szczególności politykierom) wszystko kojarzy się z polityką.A może by tak trochę więcej luzu,uśmiechu i tolerancji? Naprawdę wtedy żyje się łatwiej i przyjemniej. Uśmiechnijcie się!!!
~Tak jest ! 18-11-2017 20:57
do: ~Krzysztof 44 (19:23)
przesyłam ;;))))))))))))))))))
~Tak jest ! 18-11-2017 20:58
do: ~Krzysztof 44 (19:23)
Niestety nie mogę. Jak chciałam to jg się nie zgadza ;//////////////////////
~Tak jest ! 18-11-2017 21:00
do: ~Tak jest ! (20:58)
o ! namyślili się więc ;//////////////// anuluję !
~ziom z cieplic 18-11-2017 19:24
a ten znowu w tym czerwonym sweterku o Boziu .............................. ciekawe czy na spacerniaku też w nim będzie śmigał.
~Jestem z Norwida 18-11-2017 19:48
Do wszystkich Nie zabierzecie nam naszego święta Wspaniali uczniowie fajne belfry tak bylo jest i bedzie Czekamy na następne spotkanie
~Andrzej69 18-11-2017 19:59
Boski koncer ! Brawo za organizacje. Stress - rewelacja!!!!
~Jan B 18-11-2017 20:05
Z tym wyjściem połowy sali to duże kłamstwo. Wyszło klika osób, zapewne związanych z PiS. Zespół dostał mega owacje. Szkoda ze nie było bisów
~ 18-11-2017 20:21
Chłopaki z kapeli powinni podziękować politykom PiS za taką promocję. Teraz będę grać za jeszcze większa kasę!
~zaboberek 18-11-2017 20:31
Jestem absolwentem Norwida sprzed wielu,wielu lat.Nie byłem na uroczystościach,ale jestem dumny z tej Szkoły.A propos polityków, gdyby mieli trochę klasy zostali do końca występów,Że wzięli do serca treść piosenki?Cóż "na złodzieju,czapka gore".
~ina 18-11-2017 20:40
ciekawe czy Zośka Czernow pojdzie na 55 lecie Szkoly Handlowej,przeciez tam chodziłą
~Ala 18-11-2017 21:08
Fajna babeczka z tej Pani dyrektor miła i pomocna dla uczniów 😊
~Absolwentka 18-11-2017 22:00
Dlaczego nie wspomniano nauczycieli z ubiegłych lat ani anegdot z nimi związanych? Pamiętam matematyka Pana Kobusińskiego, właściciela żółtej syrenki (tak, były wtedy takie samochody, a dyrektor Sosnowski jeździł dla odmiany szarą syrenką), który nauczył nas logiki, co przydało się potem w dorosłym życiu. Był tak wymagający, że z 34 uczniów w klasie po pół roku pozostało jedynie 24 uczniów, bo dziesięć osób odeszło do innych klas lub nawet szkół z powodu matematyki, ale ci, co pozostali w naszej klasie, byli w niej do samego końca i wszyscy ukończyli potem studia wyższe, bo to była elita uczniowska. Tam nie było słabeuszy. Każdy w czymś się specjalizował, ale były również omnibusy, które zdawały z paskiem na świadectwie, bo miały same piątki. Kto to jeszcze pamięta? Łza się w oku kręci na wspomnienie tamtych czasów, które już nigdy nie wrócą...
~Absolwentka 18-11-2017 22:02
PS. Też wyszłabym w czasie koncertu.
~pff 19-11-2017 14:08
do: ~Absolwentka (22:02)
Klasyczna pisiara. Twórczyni legend z mchu i paproci o elitarności wlasnego pochodzenia, a tak naprawdę słoma z butów wychodzi.Masakra.
~123 18-11-2017 22:06
Zawsze przy takich okazjach czegoś brakuje- każdy rocznik zgłasza sugestię że o czymś się zapomniało. MAmy adres email do szkoły piszmy może to zbiorą i wydadzą na nastepny jubileusz. Fajnie by było potem poczytać np. Matura 1971 i sypią się anegdoty. W końcu nasz Norwid to nie tylko jakość ale przede wszystkim atmosfera
~Absolwentka 18-11-2017 22:08
Polska policyjna to była w tamtych czasach, do których obecnie mają się nijak. Kto to pamięta, ten wie. Teraz jest demokracja, a wtedy obecność na pochodzie pierwszomajowym była obowiązkowa, bo to był dzień szkolny, a nie wolny, sprawdzano obecność i zapisywano to. Teraz są pochody wolności, ale nikt nie musi w nich uczestniczyć, jak ktoś nie chce, to nie jest do niczego zmuszany, jak wtedy. A jeśli chodzi o propagandę, to w każdych czasach jakaś jest, w czasie ubiegłych rządów również było jej pełno w telewizji, lecz w odwrotną stronę niż obecnie, ale teraz ludzie nie zdają sobie z tego sprawy lub z różnych względów wolą tego nie pamiętać.
~paradise 18-11-2017 22:12
przecież zespół stress śpiewa też rewelacyjną pieśń Orzeł w koronie, zawsze muzą walczyli z komuną i teraz cieszą się z wolności i Wielkiej Wolnej Polski, której się wreszcie doczekaliśmy!
~parasol 18-11-2017 23:00
Jak można przejmować się utworem muzycznym napisanym przez niszową kapelę w latach 80? Moim zdaniem nikt się tu nie obrażał - oni wyszli ponieważ impreza przeciągnęła się o godzinę. I gdyby nie doskonały koncert Stressu, też bym wyszła. Trzy godziny siedzenia na krześle to za dużo dla niektórych. Ale cała impreza wyszła super. Gratulacje dla organizatorów
~pff 18-11-2017 23:16
Hahahahaha :D Kastet ryknął "łapać złodzieja" a Mróz i Machałek w nogi buhahahahaha :D Szczury :D
~Bolek 19-11-2017 0:06
No nie mogę się ogarnąć po przeczytaniu tekstu: O przyszłość szkoły jestem spokojny, to absolutna czołówka szkół regionalnych – stwierdził Marcin Zawiła, który był wdzięczny, że nauczyciele zdawali sobie sprawę, że okres dorastania jest stanem przejściowym i na ogół wyrastają z nich przyzwoici ludzie.
~To co to jest? 19-11-2017 0:11
70 lecie szkoły i pijawki hejterskie z PO na portalu --Jelonka.Com-- bo tak mało hejtusie piszecie o szkole ! PIS coraz większy skoro wzbudza taki respekt.!
~kora 19-11-2017 9:49
szkoda m iwas d...nci za tyle wpisów ale to jest uroczystość szkoły a jakmacie frustracje to do psychologa.
~widać jak na dłoni 19-11-2017 12:48
To najlepsza szkoła w regionie.Przecież skończył ją (jak skończył ,ale skończył) wybitnie panujący nam zwolennik KOD-u,pierwszy wróg PiS-u, zakłamany przyjaciel kleru i komuny, przydupas Grzecha ,Rycha i Jurka. Lizidupka zarządzająca tą budą zapunktowała , ale jeszcze się doigra .Rude jest przecież wredne i głupie zarazem. Dzieci i absolwentów tylko szkoda , oraz zaproszonych gości, którzy na ten cyrk musieli patrzeć. Po morderstwie w filharmonii to już nie świątynia sztuki i kultury tylko zwykła rzeźnia.
~Większość Polaków 19-11-2017 14:48
do: ~widać jak na dłoni (12:48)
Plugawia
~Brawo 19-11-2017 14:48
Brawo Pani Minister , zarząd szkoły powinien się wstydzić za dopuszczenie takiego zespołu do głosu podczas takiego wydarzenia . Norwidowi życzę troche więcej kultury na nastepny raz...
~janek 27 19-11-2017 17:36
Oj widać,że do komentarzy dołączyły się PiS'owskie trole internetowe - oj musiało zaboleć... kto był wie jak to wygląło... Brawo dla zespołu STERSS !!!!
~dr 19-11-2017 21:00
Szkoda, że dominującym pokłosiem tego spotkania jest kłótnia polityczna.
~nauczyciel 19-11-2017 22:05
Kwestia wychowania i wartości! Tak widzę dobrą szkołę - bez indoktrynacji na potrzeby określonej opcji politycznej. Nie mówię niczego nadzwyczajnego... Ta szkoła nie potrafi się wznieść ponad sympatie polityczne? Jeśli tak, to niech zaprasza ludzi w czerwonym sweterku i śpiewa "czerwone" kawałki!
~Emerytura 20-11-2017 8:46
Pamiętam jak dyrektorka w szkole publicznej!! wyłożyłalisty ia dla Bronisława Komorowskiego. Czy tak można, jak się na to zapatruje organ prowadzący? A co myśli kuratorium o zaproszeniu pani minister i takim potraktowanie? Szkole reprezentuje I za nią odpowiada dyrektor! Czy to jest jej prywatny folwark? Dlaczego ona kompromitacji Norwida?
~Obserwator z boku stojący 20-11-2017 17:44
Widzę, że Jelenia Góra ma jaja. Pani minister oświaty uciekała z Kolegium Karkonoskiego, a jej vice z II LO. Jeszcze jakby Mroza pogonić, (i jemu podobnych) choć z jednej państwowej instytucji już go pogonili, za to, że się panoszył - to byłoby już zwieńczenie.
~Obserwator z boku stojący 20-11-2017 17:46
Widzę, że Jelenia Góra ma jaja. Minister oświaty uciekała z Kolegium Karkonoskiego, a jej wice z II LO. Jeszcze tylko Mroza pogonić, choć już jedna instytucja państwowa już go pogoniła.
~Ikona 21-11-2017 1:52
Mnie najbardziej uderza wygląd większości osób. Co to się z ludzi robi..albo inaczej: nie pomagają salony, słoma z butów jak była tak jest. Tzw senator - spodnie. Rada Miasta Sikora - za chwile wystrzeli komuś z guzika od marynarki. Dyrektorka - mój boże ...mozna byc jeszcze bardziej otyłym??? Młodziez super. Szkoda tylko, że wyłącznie na scenie wśród wręczających i prowadzących. Fatalne proporcje! Gdzie sa uczniowie???
~emeryt absolwent... 21-11-2017 13:25
Czytając te wpisy wstyd mi, ze teraz taka młodzież, bez własnego zdania, bez obiektywizmu i poszanowania samych siebie.... I w takim samym tonie było zachowanie Dyrekcji LO. Czułem się na uroczystości tłem, dla jak zwykle i tych samych "oficjeli", wypinających piersi i unoszących głowy, np. p Czernow nie wiedzących nawet dokładnie jaka to uroczystość. Niestety, tutaj rację mają Ci , piszący o ważności układów politycznych niż szacunku do szkoły i jej wszystkich uczniów. Dyrekcja szkoły...wstyd...
~Jędrek 23-11-2017 18:31
A ja postanowiłem nie uczestniczyć w tym zlocie ze względu na katolickie zapatrywania dyrektorki. Szkoła jest wszak świecka, a nie wyznaniowa- a tu słyszę, że w sobotę będzie msza katolicka! Dlaczego oprócz sukienkowego klechy dyrektorka nie zaprosiła muezina, pastora, czy popa? Wstyd i żenada!
~co ci szkodzi? Wstydz sie. 28-11-2017 19:54
O co masz pretensje? Msza sw. będzie odprawiona w kościele, a nie w szkole. Nikt ciebie sila do kościoła nie ciagnie.
~sped 4-12-2017 8:48
To aż do Filharmonii trzeba było wyjechać, bo w szkole nie było co pokazać ?
~Boguś 12-11-2018 12:04
A co to za aktorzy Przybysz i Obłoza?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Pszczeli projekt KPN

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Koderzy ze Ścięgien

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2135
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%