MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Świętowanie pod Chojnikiem na starcie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 14 czerwca 2008, 15:40
Aktualizacja: 15:41
Autor: Mar
Fot. Mar
Doroczne Święto Sobieszowa zaczęło się już dzisiaj, chociaż główne wydarzenia zaplanowano na niedzielne popołudnie. Ww sobotę odbyło się współzawodnictwo na wesoło i na serio w Szkole Podstawowej nr 15.

W poszczególnych konkurencjach wspólnie startowali rodzice i uczniowie. Zawodnicy biegali na 60 metrów, rzucali do celu, łowili złotą rybkę na czas oraz ścigali się na torze zwinnościowym.

W szkole odsłonięto też galerię prac plastycznych dzieci z „piętnastki”. Przez cały czas trwania zawodów każdy chętny mógł zwiedzać wystawę nazwaną Retro-Ski, gdzie można było zobaczyć dziesiątki zabytkowych nart, sprzęt narciarski retro, stroje zimowe, stare publikacje.

– Moją dumą są narty wykonane w Sobieszowie (sygnowane Hermsdorf) i w Jeleniej Górze – wyjaśniał właściciel kolekcji, nauczyciel wychowania fizycznego w SP 15 Mieczysław Skowron – Ale mam w kolekcji inne unikaty.
Wystawa będzie czynna do końca roku szkolnego.

W niedzielę od godziny 14 na scenie ustawionej u stóp góry Chojnik rozpocznie się zabawa i święto mieszkańców wręczeniem honorowych tytułów zasłużonego dla Sobieszowa oraz nagród zwycięzcom konkursu na ogródki przydomowe.
Od godziny 16 zaczną się koncerty i występy.

Zespół The Beatres zagra utwory bitelsów, Jacek Szreniawa z gośćmi zagra przeboje z lat sześćdziesiątych, zaprezentują się też grupy artystyczne z MDK Muflon. Wystąpi też ekipa Darka Milińskiego Teatr Zamku Śląskich Legend. Gwiazdą wieczoru będzie bolesławiecka grupa Obstawa Prezydenta grająca świetnego bluesa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Rok niespełnionych obietnic

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Tomy M. 15-06-2008 0:03
Milińskiego warto obejrzeć bo to prawdziwy twórca jakich już mało, reszta to kupa i popłuczyny.
~do Tomy.M 15-06-2008 11:48
Masz 100 % racji !!! Tu nie chodzi o puste narzekania po prostu w poprzednich latach potrafiono z wielka pompą robić Dni Sobieszowa i to, aż przez 3 dni i naprawdę za nie wielkie pieniądze,ale zaangażowanie osób odpowiedzialnych było bardzo duże.Pamiętamy jak było nawet wesołe miasteczko może to nie wielka rzecz ,ale ile jaką frajdę mieli dzieci i nie tylko oni.A rzeczywiście ostatnimi latami dzień Sobieszowa przypomina imprezkę typu piwko i kiełbaska i do tego co nie co... .Proszę zauważyć np takie Mysłakowice idą z imprezą do przodu ,a Sobieszów niestety się cofa.Mieszkańcy nie rozumieją jak można było zmienić osobę ,która potrafiła coś w dzielnicy zrobić.Z tej strony pozdrawiam panią Mariolę i jej ekipę.Pani potrafiła zrobić takie imprezy ,że do dnia dzisiejszego wszyscy je sentymentem je wspominają.
~ha! 15-06-2008 12:36

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To grozi tragedią  

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Ruszył proces sprawców tragedii drogowej

Weekend cudów

Drogi po remoncie

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
573
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%