MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Świętowali swoje 35–lecie

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 czerwca 2018, 18:54
Aktualizacja: Wtorek, 12 czerwca 2018, 6:56
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Ludowy Zespół Jeleniogórzanie obchodzi w tym roku 35–lecie istnienia. Z tej okazji do stolicy Karkonoszy przybyły kapele z różnych stron Dolnego Śląska, aby w przyjaźni i radości świętować wyjątkowe wydarzenie. W ramach obchodów uczestnicy jubileuszowej gali przeszli ulicami miasta.

Zespół powstał w 1983 roku pod nazwą Karkonosze SIK, zaś w 1990 r. zmienił nazwę na Ludowy Zespół „Jeleniogórzanie”. Obchody wyjątkowej rocznicy rozpoczęły się od mszy św. w Bazylice Mniejszej, po której uczestnicy przemaszerowali przez Plac Ratuszowy i Podwale do Szkoły Tańca „Kurzak&Zamorski”, gdzie odbyła się uroczysta gala.

Na zaproszenie jubilatów do Jeleniej Góry przyjechały takie kapele jak: Kostrzanie, Izerskie Bogdanki, Sołtysowe Gryfinki, Dobromierzanie, Swojacy z Zagrodna, Zagajnik-Wykroty, Kapela Janka Boduszka, Zespół Wokalny Agat i kapela Herbuty.

W dobie wirtualnych atrakcji, nowoczesnej technologii coraz trudniej o przekazywanie tradycji młodszym pokoleniom, ale w zespole Jeleniogórzanie ta sztuka się udaje.

- Staramy się werbować młodzież do zespołu, żeby przekazywać tradycję. To nie jest takie proste, bo w Jeleniej Górze brakuje np. choreografów tańca ludowego – przyznał Marian Zdybał, kierownik zespołu Jeleniogórzanie.

Uczestnicy obchodów jubileuszu w sali szkoły tańca bawili się podczas występów przybyłych zespołów, był też czas na życzenia, odznaczenia i gratulacje. Szerzej o przebiegu gali w poniedziałek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Teatry uliczne już za trzy tygodnie

Dużo drożej za śmieci

Festiwal Art&Glass wiele się działo  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~R 10-06-2018 21:42
Brawo za ciekawe i wesołe hobby, szkoda tylko ze przy okazji polityk musi się lansować
~Tosia 11 10-06-2018 22:40
Wspaniali ludzie z pasją i potrafiący robić swoje wbrew przeciwnościom.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Alan Pajer wkrótce w Książnicy

Bilety MZK też podrożeją?

Świetne półkolonie

37. MFTU rozpoczęty!

Bus był zepsuty?

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
579
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%