MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Świętowali Dzień Pluszowego Misia

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 26 listopada 2017, 15:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 listopada 2017, 6:47
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze po raz kolejny gościła w swoich progach dzieci, które zabrały ze sobą wyjątkowych gości. Każdy z uczestników miał okazję zaprezentować swojego ukochanego pluszowego misia, opowiedzieć jego historię, a dodatkową atrakcją była możliwość spotkania z autorką ilustracji do bajek, które maluchy na co dzień poznają dzięki wizytom w bibliotece.

Święto Pluszowego Misia obchodzone jest w 2002 roku. Tradycyjnie, dzieci zabrały do jeleniogórskie biblioteki swoje ulubione maskotki i bardzo chętnie występowały przed publicznością przedstawiając towarzyszy swojego dzieciństwa. Imiona miały przeróżne, a zazwyczaj pojawiały się w ich życiu bez okazji. Były to prezenty od babci, rodziców, cioci i szybko stawały się ulubionymi pluszakami.

Po przedstawieniu swoich maskotek dzieci spotkały się z gościem Książnicy Karkonoskiej, którym była Joanna Zagner-Kołat - ilustratorka książek dla dzieci, absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Plastycznych w Łodzi, która otrzymała wiele nagród za swoje dzieła. Autorka wykonywała ilustracje do czasopisma Bluszczyk, Świerszczyk oraz do czasu kiedy był wydawany - Misia. Podczas spotkania w Jeleniej Górze z ogromnym wdziękiem i wspaniałym podejściem do dzieci przeprowadziła warsztaty dla uczestników, podczas których maluchu wspólnymi siłami stworzyły ilustrację misia, a następnie sama zaprezentowała jak tworzy swoje ilustracje. Był też czas na gry i zabawy, które pozwoliły na integrację młodych uczestników wydarzenia.

- Robimy wszystko, aby jak najmłodsze dzieci obcowały z książką. Interakcja zaczyna się od najmłodszych lat, kiedy dziecko obserwuje obrazki, a dalej ta przygoda z książką jest coraz bardziej intensywna - najpierw dużo ilustracji, potem coraz więcej tekstu, aż do samodzielnego czytania - powiedziała Krystyna Spólnik, kierownik Biblioteki Dziecięco-Młodzieżowej w Książnicy Karkonoskiej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sklepowy złodziej zatrzymany

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkali się z Beatą Kempą

Absolutorium dla bolesławieckiego zarządu powiatu

Działka nad zabytek?

Trwa rozbudowa SOSW

„Zielony” przystanek

Drastyczne billboardy

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%