MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Świętowali Dzień Języków Obcych

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 26 września 2015, 18:26
Aktualizacja: 19:30
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Uczniowie Gimnazjum nr 1 przy ul. Piłsudskiego w Jeleniej Górze po raz czwarty obchodzili Europejski Dzień Języków Obcych. Wczoraj (25.09) mieli okazję uczyć się poprzez zabawę. – Stawiamy mocno na ten dzień dlatego, że w dzisiejszych czasach nauka języków obcych jest niesamowitym atutem w poszukiwaniu pracy – powiedziała nauczycielka języka niemieckiego Agnieszka Krusicka, która koordynowała wydarzenie.

Europejski Dzień Języków Obcych został ogłoszony przez Radę Europy w Strasburgu w 2001 roku. Uczniowie Gimnazjum nr 1 przygotowywali stoiska, na których prezentowali ciekawostki z danego kraju, stroje, flagi oraz specjały kulinarne. Wszystkie wydarzenia związane ze świętem odbywały się w szkole w czasie przerw, jednym z nich był międzynarodowy orszak złożony z par bohaterów, czy znanych postaci danego kraju. - Myślę, że to pozwoli dzieciom zrozumieć istotę wielokulturowości – inne narody też mogą być interesujące. Na lekcjach języków obcych odbywają się prezentacje różnych narodowości, jest też język migowy, który funkcjonuje na całym świecie - opowiedziała Agnieszka Krusicka.

Wśród atrakcji dla podniebienia uczniowie przygotowali m.in. steki szwajcarskie z cytryną (Szwajcaria), sushi (Japonia), ciasteczka z wróżbami w środku (Chiny), kebab w zdrowym wydaniu (Turcja) czy ciasteczka rodem z Egiptu. - Dzieci bardzo wzięły sobie do serca obchody tego dnia i było to na wysokim poziomie. Również przebrania przygotowywali sami, pod okiem językowców i wychowawców – dodała koordynatorka wydarzenia w Gimnazjum nr 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~mama z 1 26-09-2015 20:34
wspaniała inicjatywa. moje dziecko zachwycone
~lubię sklepik szkolny 27-09-2015 12:53
No widać samą zdrową żywność normalnie zero cukru :) napewno jest w tych ciastach robionych przez rodziców a sklepiki szkolne padają bo nawet jogurtòw nie mogą sprzedawć
~~rozsądna 27-09-2015 16:10
..do "lubię sklepik szkolny" - misją szkoły jest edukacja, również prozdrowotna. Tak więc sklepiki ze szkodliwymi produktami są sprzeczne z tą ideą. "Zgrzeszyć" obżarstwem można wyjątkowo, np. podczas świętowania Dnia Języków Obcych
~lubię sklepik szkolny 27-09-2015 16:45
Do rozsądna rodzice i tak dają dzieciom do jedzenia to co one chcą więc po co te zakazy ? Zakazany owoc najlepiej smakuje a preteksty do złamania zakazu w szkole zawsze się znajdą przy okazji innych świąt.
~mon 27-09-2015 17:32
Nie pozwalają sprzedawać jogurtów,a fundują dzieciakom kaloryczne ciasta bravo!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Wakacje czas zacząć!

Radosna edukacja w przedszkolach

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
817
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%