MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Świętowali 800–lecie Rybnicy

Wiadomości: Rybnica
Poniedziałek, 3 lipca 2017, 8:00
Aktualizacja: Wtorek, 4 lipca 2017, 10:14
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Rybnica to najstarsza wieś w Gminie Stara Kamienica – w miniony weekend obchodzono tam jubileusz 800–lecia i z tej okazji odbył się festyn, w którym każdy mógł znaleźć coś atrakcyjnego dla siebie.

Sołtys przekonywał, że Rybnicy nie zamieniłby na żadne inne miejsce na Ziemi i zachęca do zasiedlenia najstarszej wsi w gminie. - Okolica jest piękna, ludzie nie najgorsi. Czasami narzekamy, ale nie każdemu się dogodzi – powiedział Edward Stefańczyk, sołtys wsi Rybnica, który od urodzenia, a więc od 1948 roku żyje w tej miejscowości. Jak podkreśla, był to wyjątkowy rocznik, bowiem do jednej klasy chodził z poprzednim sołtysem, a także obecnym wicestarostą Rady Powiatu. - Jestem wychowankiem tego środowiska i też wychowawcą wielu aktywnych mieszkańców - wyznał wicestarosta Paweł Kwiatkowski, który również nie wyobraża sobie życia w innym miejscu.

Rybnica ma swoje uroki, jest bardzo blisko Jeleniej Góry. Funkcjonuje tu aktywnie 5 stowarzyszeń, które organizują nie tylko ten festyn, ale i w ciągu roku wiele wydarzeń – podkreślił P. Kwiatkowski wspominając niedawną konferencję regionalistów, która odbyła się w Rybnicy pod koniec czerwca.

Wśród atrakcji podczas obchodów 800-lecia były: gry, zabawy, pokazy strażackie OSP Rybnica i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, pokazy ratownictwa medycznego, Bieg Rybina na dystansie 30 km na trasie: Rybnica – Stara Kamienica – Rybnica, występ Strażackiej Orkiestry Dętej z Piechowic, "wybieranka numerowa", animacje dla dzieci, a także zbiorowe zdjęcie mieszkańców.

Tego dnia nie mogło też zabraknąć występu Zespołu Folklorystycznego Rybniczanki, a wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna na placu przyszkolnym, która trwała do późnych godzin nocnych, a dodatkową atrakcją był pokaz sztucznych ogni.

Rybnica liczy obecnie 750 mieszkańców, z czego w poszczególnych organizacjach jest zrzeszonych ponad 100 aktywnych osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

70 drzewek na jubileusz

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ha ha 3-07-2017 19:40
Bieg Rybina na dystansie 30 km a metę postawili po 10 km ? ;-) ;-) :-) :-) Droga Jelonko ale plama :-)
~szok 3-07-2017 21:08
Na 9 zdjęciu fajnie okulary.....a tak serio to jak mozna coś takiego założyć.
~Ser 3-07-2017 22:38
Beznadzieja
~Er 4-07-2017 8:05
Baznadzieja
~RR 4-07-2017 8:33
Piękna impreza i dobra zabawa. Kto był, ten się dobrze bawił... tylko dlaczego raz w roku...?
~Gość 4-07-2017 14:36
Te okulary u pana shreka biją wszystko ,chyba mamusia doradzała ,totalne bezguście ,masakra !!!
~Aaa 19-08-2017 12:39
Ta impreza pod kogo zrobiona i za czy pieniądze mam pytanie co zrobić aby na przyszły rok zająć sobie miejsce pod dachem przy stolikach drewnianych i w miejscu wyłożony kostką czy są wcześniej jakieś zapisy aby sobie tam miejsce zarezerwować czy te miejsca z góry są już zajęte przez rybnica szlachta a wiesbiacy chcą to niech się bawią gdzie chcą proponuję zrobić zamianę miejsc szlachta pod parasole wiesbiacy pod miejsca luksusowe to stwierdzenie kieruje do organizatorów imprezy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Senator zachęca do głosowania na maszty

Harcerze z nową siedzibą

Przebudowa w centrum

O bezpieczeństwie

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
321
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%