MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Święto uczelni z elementami wojskowymi

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 7 czerwca 2017, 9:06
Aktualizacja: 9:11
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze 1 lipca ukończy 19 lat istnienia. Z okazji urodzin na terenie kampusu odbyło się "Święto uczelni", które miało na celu integrację środowiska studentów, nauczycieli akademickich i pracowników KPSW.

Nawiązując do wojskowej przeszłości kampusu, którym obecnie dysponuje uczelnia – studenci postanowili świętować kolejne urodziny pod hasłem „Manewry KPSW”. W programie znalazły się m.in. przemarsz na plac apelowy, prezentacja samorządu studenckiego, rozruch, w formie zumba dance, festiwal piosenki żołnierskiej, kabaret „Petarda”, któy stworzyli studenci wraz z Krzysztofem Langerem z działu promocji, „Karkonoski talenciak” - pokaz talentów studentów, czy kuchenne rewolucje (wojskowy obiad). Wieczorem młodzi ludzie bawili się w jednej z jeleniogórskich dyskotek.

Dojrzewamy, 18 już mieliśmy, a za rok 20. urodziny – mówił Tadeusz Lewandowski, prorektor KPSW, który zdradził, że trwają prace nad biuletynem naukowym, który zostanie wydany przy okazji okrągłej rocznicy. - Jak widać, studenci, pracownicy, wykładowcy bawią się wspaniale i to był dobry pomysł na hasło militarne z przymrużeniem oka. Widzę, że studenci się poprzebierali, a niektórzy po partyzancku w lesie siedzą – ocenił „Manewry KPSW” prorektor, który strojem również dostosował się do zabawy.

Święto uczelni obchodzone jest po raz trzeci i tradycją stało się wręczanie „Złotych żaczków”, a więc statuetek dla wykładowców. - Mam wrażenie, że to będzie trwały zwyczaj. Studenci odznaczają wykładowców z przymrużeniem oka i nikt się nie obraża – podkreślił T. Lewandowski. W tym roku „sympatycznym dusicielem” została dr hab. Teresa Bruś, „wielką charyzmą” odznaczono dr Beatę Telążkę, „prawdziwym przyjacielem” dr Katarzynę Sradomską, a „zaangażowanym społecznikiem” nazwano mgra Piotra Iwańca. Z kolei wśród wykładowców Wydziału Przyrodniczo-Technicznego identycznymi tytułami nagrodzono kolejno: dr Monikę Sobolak, dr Wiolettę Palczewską, dra inż. Jerzego Pietruszewskiego oraz dra Tomasza Ignasiaka.

Ponadto nagrodzono laureatów konkursu fotograficznego: Klaudię Jędrzejczak (II rok fizjoterapii), Zuzannę Wróblewską (II rok pielęgniarstwa) oraz Karolinę Sułkowską (III rok dziennikarstwa).

Święto uczelni zapoczątkowane zostało trzy lata temu przez Koło Komunikacji Wizerunkowej, ale w tym roku to współpraca tego właśnie koła naukowego, Samorządu Studenckiego i Działu Promocji – powiedział Kornel Musiał, przewodniczący Samorządu Studentów KPSW. Na szczęście mimo ponurej aury z samego rana, później pogoda dopisała i studenci mogli korzystać z uroków kampusu i przygotowanych atrakcji.

Udana zabawa oraz integracja miała też miejsce podczas gry w palanta, którą przygotowali studenci i wykładowcy wychowania fizycznego. Za rok okrągła – 20. rocznica postania jedynej w pełni jeleniogórskiej uczelni i jak zapowiadają organizatorzy, będzie to święto z przysłowiową pompą.

Ogłoszenia

Czytaj również

20 lat Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa

Harcerze grali z WOŚP

Ponad 28 milionów deficytu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~elementy wojskowe 7-06-2017 14:26
Z elementami wojskowymi ? To apel smoleński tyż bedzie ?
~ 7-06-2017 17:50
czy minister wojny też będzie?
~rocznik 60 8-06-2017 9:15
Wracają zajecia militarne, wraca państwo totalitarne.
~do wyżej 8-06-2017 13:41
niestety,część druga wypowiedzi bardziej pewne niż nie,zrealizuje się. Kto wie,kto wie czy aby nie monarchia z królem , jak się można domyślić jakim ,się stanie. Wszak bliżniaki pewnie razem powinny spoczywać

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Teraz elewacja

W starostwie są defibrylatory

Latarnie wstydu

Komentują budżet miasta

Samochód i dron dla Straży Miejskiej

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
25
Tak
12%
Nie
84%
Nie wiem
4%