MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Święto seniora

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 24 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 10:36
Autor: Oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze<br kom. Edyta Bagrow
W dniu 20 października br seniorzy z "Klubu seniora" przy Osiedlowym Domu Kultury w Jeleniej Górze obchodzili swoje święto. O święcie seniorów pamiętała również Policja, którą reprezentował dzielnicowy sierż.sztab. Krzysztof Balanda oraz Specjalista ds. Prewencji Kryminalnej sierż.szt. Danuta Razmysłowicz.

Policjanci przekazali seniorom z okazji ich święta życzenia w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze - mł. insp. Zbigniewa Ciosmaka oraz zastępców mł. insp. Ryszarda Modrzyka i nadkom. Zbigniewa Markowskiego.

     Funkcjonariusze spotkanie to wykorzystali również do przekazania niezbędnych informacji dotyczących bezpieczeństwa w ramach realizowanego programu prewencyjnego pn. " Bezpieczny Senior". Szczegółowo omówili działania policyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo w podróży, przede wszystkim sposoby bezpiecznego podróżowania oraz właściwego postępowania na wypadek zaistnienia jakichkolwiek nieprawidłowości.

     Było to kolejne już spotkanie z seniorami, zainicjowanym przez Policję w ramach programu "Bezpieczny Senior", którego nadrzędnym celem jest poprawienie poczucia bezpieczeństwa u osób starszych, samotnych oraz niepełnosprawnych. Podczas tych spotkań wskazywane są algorytmy postępowania w różnych sytuacjach życiowych. Przede wszystkim policjanci informują, jak postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa, pracują nad ułatwieniem kontaktu z dzielnicowymi i dyżurnymi itp.

   Dzień Seniora umilała muzyka. Nie zabrakło również ciepłych słów pod adresem Policji Jeleniogórskiej, co pozwala sądzić, że sposób realizacji programu "Bezpieczny Senior" spodobał się osobom, do których został skierowany. Przy pożegnaniu policjanci dostali liczne podziękowania i brawa.

  Kolejne spotkanie z seniorami zaplanowano na 7 listopada 2005 roku o godzinie 17.00, a tematem będą "Policyjne porady dla seniorów".

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Szansa na remont "zameczku"

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
378
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%