MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Święto patrona turystów i przewodników

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 10 sierpnia 2009, 8:10
Aktualizacja: 8:12
Autor: Ola
10 sierpnia 2007 roku na Śnieżce.
Fot. Piotr Krzaczkowski
W poniedziałek Karkonoski Park Narodowy świętuje Dzień Świętego Wawrzyńca. Warto wybrać się na najwyższy szczyt Karkonoszy, ponieważ władze KPN przygotowały z tej okazji wiele atrakcji dla piechurów.

Dzień Św. Wawrzyńca, patrona kapliy na Śnieżce, to święto ludzi gór - szczególna okazja, by zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy. Na tych, którzy wybiorą się w góry, będą czekać strażnicy KPN, którzy tego dnia chcą przybliżyć wszystkim działalność Karkonoskiego Parku Narodowego.

Punkty informacyjne będą zlokalizowane na: Polanie, przy tzw. Spalonej Strażnicy i Domu Śląskim. Tradycyjnie w barokowej kaplicy św. Wawrzyńca zostanie odprawione doroczne nabożeństwo ekumeniczne w intencji turystów i przewodników. Zapalone zostaną także znicze na symbolicznym cmentarzu ludzi gór w Kotle Łomniczki.

Pogoda powinna dopisać. Dopiero po południu, mogą pojawić się przelotne deszcze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Debatowali o bezpieczeństwie

Studium na początek

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Nicoraj&GJ 10-08-2009 21:20
Dobrze przygotowania uroczystość, wspaniała atmosfera, fajni ludzie :-) Do zobaczenia za rok....
~Cherba 11-08-2009 23:30
Wszystko pieknie , ale czy musza dominowac wielebni w takim mocnym natarciu i zespole ? - nie podejrzewam ze maja chrapke na drmowe przejecie gruntow od KPN a na poczatek delikatnie przywlaszczenie kaplic wraz z powierzchnia gruntow i malym otoczeniem .Wiadomo , ze dzisiaj kościol w Polsce stal sie najwiekszym obszarnikiem ziemskim zagarniajac ogromne powierzchnie ziemskie a gory i turysci to też lakomy kasek .Zawsze ladnie to sie zaczyna - od czulych uroczystości i celebry , wspanialej atmosfery. Obym sie mylil - na zawsze .
~Ciemny nosal 11-08-2009 23:35
Moze by tak sypneli wielebni kasą na odbudowe schronisk , tras turystycznych dla spoleczeństwa - czy mozna pozyskac srodki z Watykanu podobnie jak z unii na rozwój turystyki ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lwowiacy uczcili Święto Niepodległości

Groźnie na szlakach

W Filharmonii dla Niepodległej

Dla kobiet w Czekoladziarni

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
992
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%