MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Święto Ogórka i Festiwal Piw Rzemieślniczych w Legnicy

Wiadomości: Legnica
Sobota, 2 września 2017, 9:04
Aktualizacja: 9:31
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Po kilku latach przerwy do kalendarza imprez w Legnicy powróciło Święto Ogórka, które swoją kulminację będzie miało w najbliższą niedzielę (3.09). Od wczoraj w centrum miasta wystartował Lotny Dolnośląski Festiwal Piw Rzemieślniczych.

- Na zakończenie tzw. sezonu ogórkowego w Legnicy przez wiele lat odbywało się Święto Ogórka, które swoje początki miało w 2001 roku, a nawiązywało do tradycji z początku XX wieku, kiedy to Legnica słynęła z uprawy i przetwórstwa ogórków. W wyniku wycofania się głównego sponsora, Święto Ogórka zorganizowano po raz ostatni w 2010 roku, a dzięki wsparciu władz miasta – w tym roku powróciło! - podkreślili organizatorzy wydarzenia.

Wśród wystawców piw regionalnych można znaleźć głównie wrocławskie browary, ale również reprezentantów naszego regionu: Browar Miedzianka (Janowice Wielkie) i Browar Roch (Stare Rochowice koło Bolkowa). Ponadto prezentują się Profesja, Brew, Browar Stu Mostów, wBrew, Nepomucen, Hoppy Lab, Prost, Probus, czeski Clock, Wielka Wyspa oraz miejscowy browar restauracyjny – Staromiejski Piwowar z Legnicy. Tajniki warzenia piwa można zgłębić dzięki udziale przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Dodatkowym atutem legnickiej imprezy jest obecność food trucków, nie tylko z Dolnego Śląska.

Główne wydarzenia zaplanowano na niedzielę, kiedy to odbędzie się korowód z ogórkiem, degustacja zupy ogórkowej z tegorocznych ogórków, konkurs na najsmaczniejsze kiszone ogórki, konkurs rzeźb w ogórku i wiele innych atrakcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 2-09-2017 10:04
bedo stare ruchawicie i food trucki takich atrakcji nie można przegapić. Z cało rodzino jedziemy się nachlać i nażreć.
~wtf 2-09-2017 10:20
Jelonko zajmij się ogórkami na swoim podwórku a Legnice zostaw Legniczanom.
~do vectranet 2-09-2017 14:33
02-09-2017 11:02 | *.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.141.252) Fajna impreza. Niemcy organizowali podobne pod nazwą "marsze śmierci" tylko tam nie można było chlać, żreć i w ogóle się opierdalać. Działasz prężnie od rana - żal mi Ciebie jeleniogórski frustracie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Cieplickie place

Przestrzega przed glifosatem

Likwidacja schroniska

Podgórna zarośnięta

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
535
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%