MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Święto Niepodległości zainaugurowane

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 listopada 2016, 8:25
Aktualizacja: 21:10
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze rozpoczęły się miejskie obchody wyjątkowego dla patriotów dnia. W czwartkowy wieczór (10.11) w sali im. Stefana Strahla rozbrzmiała orkiestra, chór i wyjątkowy głos Adrianny Bujak–Cyran.

- Dobrze będzie, jeżeli w święto narodowe elementem patriotyzmu będzie uśmiech, wzajemna życzliwość, uświadomienie sobie, że tak naprawdę nie ma Polaków lepszych i gorszych. To święto jest nasze wspólne i uśmiechając się nie zapominajmy o tym i nie dajmy się dzielić – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. - Pamiętajmy o przeszłości, o bohaterach, ale też o naszych przywarach, wadach, błędach, a dzisiaj i jutro uśmiechnijmy się do siebie, zjedzmy gęsinę, skosztujmy rogali marcińskich i nauczmy się cieszyć z tego, że jesteśmy razem, a to, co nas dzieli to aż i tylko polityka – apelował włodarz miasta.

Jako dyrygent, a zarazem pianista i aranżer wystąpił Tomasz Chmiel, kapitalnym głosem uraczyła publiczność Adrianna Bujak-Cyran, a doskonałym dopełnieniem był Chór Kameralny Collegium Musicum Jelenia Góra Franciszka Koscha. Muzykę usłyszeliśmy dzięki Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej.

W repertuarze pod hasłem pierwszego utworu: Henryka Warsa/Jerzego Jurandota „Powróćmy jak za dawnych lat” znalazły się również:
Władysław Szpilman/Ludwik Starski – W małym kinie
Henryk Wars/Ludwik Starski – Ach, jak przyjemnie
Henryk Wars/Julian Tuwim – Na pierwszy znak
Jerzy Petersburski/ Emanuel Szlechter – Odrobina szczęścia w miłości
Henryk Wars/ Emanuel Szlechter – Umówiłem się z nią na dziewiątą
Jerzy Petersburski/Andrzej Włast – Ja się boję sama spać
Roman Palester/Jerzy Nel – Baby
Henryk Wars/Emanuel Szlechter – Sexapil
Henryk Wars/Jerzy Nel i Ludwik Starski – Już taki jestem zimny drań
Stefania Górska/Julian Tuwim – Nasz jest noc
Zygmunt Wiehler/Jerzy Jurandot – Ada to nie wypada
Jerzy Petersburski/Andrzej Włast – Już nigdy
Henryk Wars/Julian Tuwim – Miłość ci wszystko wybaczy
Jerzy Petersburski/Andrzej Włast – Tango milonga.

Dzisiaj kolejne wydarzenia związane z Narodowym Świętem Niepodległości, szczegóły tutaj:
http://www.jelonka.com/news,single,init,article,65895

Ogłoszenia

Czytaj również

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Wsparcie dla dzieci i młodzieży  

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~rysiek w swetrze 11-11-2016 8:51
https://youtu.be/sUqA0s57P50
~rumcajs54 11-11-2016 11:45
No, i po zdjęciach publiczności widać jak bardzo takie uroczystości obchodzą dziś to piąte już pokolenie wolnych ludzi ...
~publika 11-11-2016 12:02
Jak można było nie wspomnieć szanowny reporterze o kapitalnym glosie wspaniałej solistki chóru p. Kasi Jiruskiej, ale dobrze, że publicznośc okazała swój zachwyt burzliwymi brawami. Pani Kasiu jest Pani objawieniem. Brawo
~luk 11-11-2016 12:55
Czy ci wszyscy obecni choć zapłacili za bilety z własnej kieszeni?czy darmowe wejściówki rozdawane ''swoim'' w ratuszu i część dalsza w jednym z hoteli czyli gęsina,kawiory ,ośmiorniczki i wódeczka.....
~byłem-tam 11-11-2016 13:09
Do publiki. Bez przesady. Owszem jak na chórzystkę ok, ale główna solistka była o niebo lepsza. A brawa raczej za to, że jest ,,nasza,, z chóru jeleniogórskiego.
~bez Zuzanny 11-11-2016 13:29
Filharmonia działa, nic się nie zawaliło.
~do luk 11-11-2016 13:50
Czy uważasz, że wejściówki na imprezę publiczną powinny być odpłatne??? Jestem pewien, że gdybyś zadzwonił do ratusza, to na sto % dostałbyś wejściówki bez żadnej łaski. A co do gęsiny, to jest to przecież święto naszej Ojczyzny. Czy ty na swoje imieniny to jesz chleb z margaryną??? z twoich postów wycieka jad i frustracja.
~michall 11-11-2016 16:34
"Sprzedajne media i zakłamani dziennikarze, banksterzy i lichwiarze pogrążeni w rozpaczy" To nie Świat i zwykli ludzie są w szoku po zwycięstwie D. Trumpa w USA, to skompromitowane elity, sprzedajne media i zakłamani dziennikarze, banksterzy i lichwiarze oraz neoliberałowie i eurobiurokraci oraz szczególnie pazerni na kasę celebryci i artyści są pogrążeni w rozpaczy i zdezorientowani. Brednie, kłamstwa i zaklinanie rzeczywistości poniosły klęskę. CZYTAJ RÓWNIEŻ: Donald Trump ogłasza zwycięstwo: Rozpoczniemy odbudowę amerykańskiego marzenia! RELACJA NA ŻYWO Zwycięstwo D. Trumpa w wyścigu prezydenckim, to ani dramat ani światowy kryzys, jak to widzą tendencyjni i bezmyślni dziennikarze TVN czy niemieccy politycy, to nie kryzys, to rezultat i ostatnie ostrzeżenie dla nieudolnych i skorumpo
~Gość 11-11-2016 17:42
O żadnych darmowych wejściówka z Urzędu Miasta, bez koneksji można tylko pomarzyć. Kupienie biletów w kasie filharmonii stanowi duży problem ze względu na ich ograniczana pule w sprzedaży. Moim zdaniem Pani z chóru wyróżniła się oryginalnym tembrem głosu, dramatyczny głos był swego rodzaju odmiana od lirycznego lekkiego sopranu głównej wokalistki. Obie Panie był bardzo dobre.
~niepocieszony 11-11-2016 20:06
Koncert wspaniały, bardzo dobrze przygotowany chór.Szkoda tylko że głos naszej jeleniogórskiej solistki p, Kasi nie został w pełni wykorzystany przez dyrygenta. Publika byłaby bardziej usatysfakcjonowana, a i główną solistkę, choć trochę by się odciążyło.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wandale kontra naukowcy

Wpadka fałszerzy

Chcą uchronić architekturę sudecką od zapomnienia  

Powalczą o puchar burmistrza

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
592
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%