MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Święto naszej karkonoskiej uczelni

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 10 czerwca 2015, 7:59
Aktualizacja: 11:30
Autor: Org
Fot. Natalia
„Karkonoska, Tak!” – pod tym hasłem odbyło się wczoraj (9.06) święto akademickie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Studenci zadbali o to, aby program był atrakcyjny dla wszystkich uczestniczących w tym wydarzeniu. Imprezę uświetnił występ znakomitego kabaretu PAKA. Nagrodzono również 10–tysięcznego studenta.

Nagrodę w imieniu prezydenta miasta, z rąk Pawła Domagały, naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Miasta Jeleniej Góry, odebrała Martyna Michalak z III roku wychowania fizycznego.

– Czuję się wyróżniona. Przez trzy lata studiowało mi się bardzo dobrze, panuje tu bardzo przyjazna atmosfera do nauki – mówiła studentka. Długoletnim wykładowcą KPSW został prof. zw. dr hab. inż. Tomasz Winnicki, prorektor KPSW.

Rozstrzygnięta została również pierwsza edycja konkursu ,,Złote Żaczki”. Studenci przez ostatnie dwa tygodnie, za pomocą anonimowych ankiet wybierali spośród wykładowców kandydatów w następujących kategoriach: ,,Wielka charyzma”, ,, Prawdziwy przyjaciel” oraz ,,Sympatyczny dusiciel”.

Zdaniem studentów wyjątkowa charyzmą odznacza się dr Jadwiga Tomczyk-Tołkacz,. „Prawdziwym przyjacielem” została mgr Dorota Cichoń natomiast ,,Sympatycznym dusicielem – dr Mirosław Zdulski .– Tytuł bardzo mi się podoba. Uważam, że od studentów trzeba sporo wymagać, a z drugiej strony bardzo ich lubię. Dlatego tytuł pasuje do mnie - podsumował wykładowca.

Wielu emocji dostarczył występ kabaret PAKA, który w ubiegłym roku świętował swoje 25-lecie. Występ zakończył się wywiadem z artystami, na temat kultury studenckiej. – Studia to czas, który odbija piętno na całym życiu – żartowali artyści.

Karkonoska-Tak!
- Data Święta Uczelni od zawsze była w kalendarzu Karkonoskiej, jednak dopiero teraz postanowiliśmy je ,,wyjąć z szuflady” i uczcić – mówi Agata Skindziul, studentka KPSW ze sztabu organizacyjnego. – Liczymy na to, że Święto Uczelni stanie się flagową imprezą KPSW, na którą studenci będą czekali z niecierpliwością- dodaje.
Imprezę w całości przygotowali studenci z koła naukowego Komunikacja Wizerunkowa, pomagał im także samorząd studencki KPSW oraz biuro promocji

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Skromny początek roku

Uczniowie dostaną laptopy

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~par... 10-06-2015 8:41
"Jadwiga Tomczyk-Tołkacz zasłużyła na tytuł „Wielkiej Haryzmy’’. " Czy studenci naprawdę ustanowili taki tytuł, który miałby ośmieszyć ich nauczyciela, czy to autor artykułu ośmieszył siebie? Proszę zarkać od czasu do czasu do słowników.
~par... 10-06-2015 11:25
No proszę, błąd został poprawiony. "Zdaniem studentów wyjątkowa charyzmą odznacza się dr Jadwiga Tomczyk-Tołkacz". Teraz (poza literówką) składnia i ortografia jest zadowalająca.
~karkonoska 10-06-2015 12:39
Hehe wniosek nasuwa sie sam.jaka to uczelnia
~karkonoska 10-06-2015 12:41
A swoja droga faktycznie: Tłumy studentow czekają z niecierpliwością: To widac na zdjęciach jaki tlok!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Laptopy do nauki on–line

Gmina skarży MEN

Nowe zasady w szkołach

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
889
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%