MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Święto Karpacza

Wiadomości: Karpacz
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 6:05
Aktualizacja: Środa, 14 sierpnia 2019, 6:33
Autor: WAC
Fot. WAC
Samorząd Karpacza, Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu oraz działający przy niej Wolontariat św. Wawrzyńca to organizatorzy festynu z okazji Dnia Patrona Miasta św. Wawrzyńca. Impreza odbyła się wczoraj (11.08) w parku przy ul. Mickiewicza.

Festyn jest nową pozycją w kalendarzu imprez w Karpaczu. Związany jest z ustanowieniem w ubiegłym roku św. Wawrzyńca patronem miasta pod Śniezką. Organizatorzy imprezy adresowanej do całych rodzin przygotowali wiele atrakcji. Na scenie występowały zespoły prezentujące różne gatunki muzyczne, m.in.: Szyszak, Danzares z Chille, Folklor ensemble Žito ze Słowacji. Na mniejszych i większych czekały zabawy i warsztaty. Wielkim powodzeniem cieszyła się loteria fantowa z cennymi nagrodami. Na towarzyszącym festynowi Jarmarku św. Wawrzyńca swoje wyroby sprzedawali lokalni rękodzielnicy, pszczelarze, zielarze i inni.

Jest to pierwszy chrzest bojowy naszego wolontariatu, pierwszy taki duży festyn – mówi pomysłodawca imprezy Ryszard Kiełek. - Ale jest cudownie, pogoda dopisała i jest tłum ludzi. Chcemy, aby ta impreza odbywała się corocznie, dzień po przypadającej 10 sierpnia uroczystości św. Wawrzyńca. Środki ze sprzedaży losów w dzisiejszej loterii fantowej zasilą konto naszego wolontariatu. Chcemy pomagać ludziom potrzebującym. Mamy zamiar dojeżdżać do osób obłożnie chorych, ale przede wszystkim samotnych mających problem ze zrobieniem zakupów, dotarciem do przychodni. Dzisiejsza impreza może się odbyć dzięki pracy wolontariuszy oraz wsparciu bardzo wielu sponsorów. Z tego miejsca pragnę im gorąco podziękować dodał Ryszard Kiełek.

Twoja reakcja na artykuł?

10
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

BHPEX – outsourcing, dzięki któremu Twoja firma zaoszczędzi duże sumy!

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~michał O. 12-08-2019 8:01
Wspaniały festyn... tylko oczyszczalni ścieków nie ma.
~Mieszkaniec Karpacza 12-08-2019 8:38
Michał my mamy oczyszczalnie tyle, że u was. Zmodernizujcie ją wreszcie i będzie po krzyku.
~Gość 12-08-2019 9:30
Skandal,zeby taki kurort nie mial oczyszczalni ścieków i spuszczal fekalia do rzeki Łomnica.Mieszkancy Karpacza placa grosze za wode i scieki.Najwyzszy czas zrobic z tym porzadek a ten caly Kswik wyslac w kosmos.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koniec remontu tunelu

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

To było bezpieczne?

Wandale kontra naukowcy

Identyfikacja wizualna

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
761
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%