MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Święto Jeleniogórzan

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 czerwca 2018, 6:16
Aktualizacja: 15:08
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
W ostatnich dniach jubileusz 35–lecia świętował Ludowy Zespół „Jeleniogórzanie”. Z tej okazji w Szkole Tańca Kurzak i Zamorski odbyły się obchody i zabawa.

Szkoła Tańca Kurzak i Zamorski wypełniła się kolorowymi zespołami ludowymi z całego regionu. W sumie 10 grup folklorystycznych przyjechało na święto swoich kolegów i koleżanek z Jeleniej Góry, których zespół w tym roku obchodził 35 lecie istnienia.

Uroczystość rozpoczęła się od wyjątkowego wyróżnienia. Lider zespołu Marian Zdybał otrzymał z rąk Marzeny Machałek, wiceminister edukacji narodowej, honorową odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej”, przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Później życzenia składała jeszcze poseł Zofia Czernow i prezydent Marcin Zawiła. Kierownik zespołu „Jeleniogórzanie” nie krył wzruszenia tak wieloma miłymi gestami.

- Pamiętam początki. Łatwo nie było. Zespołów było mało, nie było gdzie ćwiczyć, występować. Dzisiaj na samym Dolnym Śląsku jest ponad 300 zespołów. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tej przemianie – mówi Marian Zdybał, kierownik Ludowego Zespołu „Jeleniogórzanie”.

Nie tylko oficjele tego dnia składali najserdeczniejsze życzenia „Jeleniogórzanom”. Członkowie innych grup folklorystycznych także przyjechali z drobnymi upominkami i ciepłym słowem.

Po części oficjalnej rozpoczęło się biesiadowanie do późnych godzin wieczornych.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Zaczytaj się z Jelonką.com

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~No i po zbuju 12-06-2018 11:15
A gdzież on zdybał tą M.? Wielu powinno w mysiej dziurze siedzieć, bo idzie koniec prawactwa, a potem będzie niesłodko... SPISANE BĘDĄ CZYNY I ROZMOWY... Poeta pamięta. I reszta Polaków też.
~oko 12-06-2018 11:26
Albin to był gość! [*] [*] [*]

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Potrącenie rowerzysty

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Webinarium w bibliotece

Teatr Odnaleziony zaprasza na premierę spektaklu  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
631
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%