MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Święto dzieci w Pasażu Grodzkim. Ale była zabawa!

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 2 czerwca 2013, 8:00
Aktualizacja: 17:10
Autor: Mea
Fot. Mea
– Jest super! – mówiły dzieci biorące udział we wczorajszej (01.06.) imprezie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, zorganizowanej dla nich w Pasażu Grodzkim w Jeleniej Górze. – W zabawie wzięło udział ok. 300 dzieci, co mnie bardzo cieszy – mówiła Anna Szlaga, organizatorka.

Mali uczestnicy Międzynarodowego Dnia Dziecka obejrzeli teatrzyk "Zaczarowana Studnia" w wykonaniu aktorek z jeleniogórskiego Teatru im. C.K. Norwida, brali udział w zabawach integracyjnych z Kaczorem Donaldem, konkursach i zawodach z Elmo z ulicy Sezamkowej oraz w zajęciach plastycznych. Uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Animatorzy malowali też dzieciom twarze w barwne wzory.

- Dzieci w swoje święto układały klocki lego z firmą PCCK. Malowały farbkami różne figurki, tworzyły piękne ozdoby techniką decoupage. Wprowadziliśmy wątek edukacyjny o zachowaniach podczas niebezpiecznych sytuacji - opowiadała Anna Szlaga.

Konkursy były z nagrodami, wręczano m.in. karnety do sali zabaw, bony na kursy językowe.
Wszystkim podobała się artystyczno-zabawowa forma tego święta. – Fajna inicjatywa. Syna od razu zainteresowały zajęcia plastyczne, przedstawienie również było ciekawe – podkreślała Malwina Bartoszewicz z Jeleniej Góry.

- Podobała mi się ta impreza, a najbardziej malowanie farbkami figurek. Do pokolorowania wybrałem motyla – mówił Stanisław Bartoszewicz, syn pani Malwiny. - Mogliśmy z synem spędzić ten dzień na wspólnej zabawie, a to jest najważniejsze – dodał Paweł Bartoszewicz, tata Stanisława.

Furorę, szczególnie wśród małych dzieci robiły klocki lego, które rozwijają wyobraźnię. – Moja córeczka Gabriela ma dopiero 15 miesięcy, a już bardzo zainteresowały ją klocki lego. Tu po raz pierwszy się nimi zaczęła bawić i muszę pomyśleć nad kupieniem takich do domu – powiedział Krzysztof z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Owocna współpraca

Czytelniczka: drogo i brudno

Urząd czynny krócej

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 2-06-2013 12:11
Pomysl byl fajny ale straszny rozpizdziel..Przeoych i nic wiecej
~IW 2-06-2013 20:37
Tak, zgadzam się z przdmówcą, pomysł super, ale niesamowity chaos, w dobie nowoczesnego sprzętu a na spektaklu zabrakło prof, nagłośnienia już nie chodzi o muzę puszczana z "jamniczka" a o mikroporty bądz dwa mikrofony, siedziałyśmy z córcia blisko w pierwszym rzędzie niestety, po 10 minutach już nie było słychać, dziecko się. denerwowało. Potem te konkursy gdzie zniknęły nagrody.itd
~AAA 2-06-2013 21:07
Beznadzieja. Zamięszanie i nic więcej. Zero atrakcji dla małych dzieci.
~ggg 2-06-2013 21:50
co innego piszą w tzw. reportażu, a co innego mówią obecni rodzice, gdzie leży prawda?
~ciekawska 3-06-2013 0:51
a był ktoś na Placu Ratuszowym?
~ 3-06-2013 9:39
Mój synek był bardzo szczęśliwy z układania lego. Dobra inicjatywa. A nagrody i cukierki oraz lizaki zjedli i rozebrali rodzice. Słodycze były chyba raczej dla dzieci a rzucili się na nie rodzice. Stałem obok i obserwowałem. To było żałosne. Wstyd rodzice, którzy wyjedli dzieciakom cukierki, chyba nagrody w konkursie jak sądzę
~ 3-06-2013 9:49
Najważniejsze ze dzieci miały frajde. Nic ciekawego w mieście się nie działo. To chociaż ten teatrzyk i lego i etc. Z cukierkami to fakt. Rozdrapali dorośli a chyba faktycznie były dla dzieci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Serca pełne nakrętek

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Ciekawie w Kowarach  

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
870
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%