MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Świetny występ badmintonistów Chojnika

Wiadomości: Wrocław
Wtorek, 26 stycznia 2016, 14:47
Aktualizacja: 14:49
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Dwa złota, srebro i brąz – to dorobek jeleniogórskich badmintonistów podczas rozegranego 23 stycznia w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona we Wrocławiu. Tym razem w stolicy Dolnego Śląska rozegrany był turniej w kategorii junior młodszy (U–17) oraz młodzik młodszy (U–13).

W zawodach jeleniogórski KS Chojnik reprezentowali: Łukasz Cimosz (U-17), a także Kacper Górniak oraz Piotr Heinke (obaj w U-13). Pomimo gry w starszej kategorii po raz kolejny nie zawiódł Łukasz Cimosz, który w grze mieszanej z Karoliną Szubert (SKS Matchpoint Ślęza) zdobyli złoto. Troszkę szczęścia zabrakło w grze pojedynczej, gdzie w półfinale Łukasz musiał uznać wyższość rozstawionego z numerem 1 w turnieju Wojtka Sajdoka (UKS Unia Bieruń) i ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Ogromnym sukcesem zakończył się turniej w kategorii U13 dla Kacpra Górniaka, który po zaciętym trzysetowym pojedynku pokonał w finale Filipa Wiercińskiego (SKS Matchpoint Ślęza). Kacper w drodze po zwycięstwo pokonał zawodników rozstawionych z numerami 3 i 1, by w finale poradzić sobie z turniejową dwójką. Do złota w singlu Kacper dorzucił jeszcze srebro w grze podwójnej. W parze z Piotrkiem Heinke pokonali w grupie turniejową jedynkę, by w finale niewiele ulec wrocławskiej parze.

- Bardzo się cieszę z wyników. Łukasz już przyzwyczaił do dobrych występów, ale bardzo cieszy mnie to, że młodsi koledzy - Kacper i Piotrek również zaczynają zdobywać najwyższe laury na turniejach ogólnopolskich. Gratuluję im sukcesu i mam nadzieję, że teraz dostaną jeszcze większego "kopa" do ciężkiej pracy na treningach, by później móc cieszyć się z wygranych - skomentował Adam Cimosz, trener jeleniogórskich badmintonistów

Ogłoszenia

Czytaj również

Milanos tuż za podium

Jeleniogórzanie tuż za podium

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~DarekS 26-01-2016 23:41
Brawo
~Karol 27-01-2016 23:04
Co tu więcej mówić: BRAWO.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie taniej za wodę i ścieki

Wandale kontra naukowcy

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Bike Maraton pod Chojnikiem

Zygzakiem po ulicy

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
592
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%