MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Świetny start SP 8 w Pucharze Tymbarku

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 4 kwietnia 2014, 21:57
Aktualizacja: 22:09
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Szkoła Podstawowa nr 8 w Jeleniej Górze pewnie wygrała eliminacje powiatowe turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach U–12 dziewcząt i chłopców który jest honorowany przez PZPN jako mistrzostwa Polski szkół podstawowych i UKS–ów w kategoriach U–10 i U–12. Warto podkreślić, iż zarówno dziewczynki, jak i chłopcy przebrnęli przez eliminacje naszego okręgu nie tracąc przy tym bramki pewnie awansując do wojewódzkiego finału rozgrywanego w Świdnicy.

Dziewczynki w składzie: Jesionek-Wróblewska, Marmon-Leśniak, Jarosz, Jośko, Junkert, Sowa, Amarowicz, Kucharzyk, Szczędor, Borowska, prowadzone przez trenera Mateusa Durlaka wygrały pierwsze spotkanie w grupie, lecz później niestety uległy późniejszym zwyciężczyniom turnieju – UKS-owi Bielawianka Bielawa aż 0:11 i zakończyły swoją przygodę z turniejem.

Chłopcy którzy w składzie nie mieli ani jednego zawodnika, który urodził się w roczniku 2002 okazali się rewelacją turnieju. Pewnie wygrali grupę wygrywając pewnie wszystkie trzy spotkania, a następnie w spotkaniu ćwierćfinałowym po heroicznym boju pokonali zespół z Nowej Rudy w rzutach karnych. Pojedynek ten był rozgrywany w szybkim tempie i niestety wyczerpał „baterie” naszych zawodników. W meczu półfinałowym z zespołem z legnickiej szkoły prowadziliśmy 1:0, niestety wynik w końcowej fazie obrócił się przeciwko SP 8 i zakończył naszą porażką. W meczu o 3. miejsce scenariusz się powtórzył i z prowadzenia 2:1, przeciwnicy z Bogatyni zdołali przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 4:2. Warto dodać, iż mimo młodszego wieku, zawodnikiem turnieju został Radek Tyrański na co dzień występujący w AP Karkonosze Jelenia Góra.

Skład chłopców: Romanowski, Firmanty, Chorągwicki, Tokarz, Bartecki, Tyrański, Bednarzewski, Piętka, Milewski, Lasek, Gronowski, Pietrzak Trener: Jacek Kołodziejczyk

Ogłoszenia

Czytaj również

Świetne półkolonie

Szeweluchin przyjął konkretną propozycję

Beniaminek pokonał spadkowicza

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~rodzic1 4-04-2014 22:20
brawo chłopcy , tylko czy aby na pewno Tyrański chodzi do szkoły nr 8 , bo mi się wydaję , że uczęszcza do szkoły 11. jeśli tak to widzę małą nieuczciwość - pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
~ 4-04-2014 22:37
Regulamin turnieju pozwala na dobranie 5 zawodnikow z innych szkół w każdym kolejnym etapie ;)
~rodzic1 4-04-2014 22:39
Nie wiedziałem , biję się w pierś - życzę dalszych sukcesów
~ 8-04-2014 15:30
Dalszych sukcesów i samych wygranych!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dobry sparing Karkonoszy

Wystartował „Art–Skwer”

Giną woreczki na psie odchody

Tłumy drugiego dnia MFTU

Dużo drożej za śmieci

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
748
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%