MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Świetny start SP 8 w Pucharze Tymbarku

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 4 kwietnia 2014, 21:57
Aktualizacja: 22:09
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Szkoła Podstawowa nr 8 w Jeleniej Górze pewnie wygrała eliminacje powiatowe turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach U–12 dziewcząt i chłopców który jest honorowany przez PZPN jako mistrzostwa Polski szkół podstawowych i UKS–ów w kategoriach U–10 i U–12. Warto podkreślić, iż zarówno dziewczynki, jak i chłopcy przebrnęli przez eliminacje naszego okręgu nie tracąc przy tym bramki pewnie awansując do wojewódzkiego finału rozgrywanego w Świdnicy.

Dziewczynki w składzie: Jesionek-Wróblewska, Marmon-Leśniak, Jarosz, Jośko, Junkert, Sowa, Amarowicz, Kucharzyk, Szczędor, Borowska, prowadzone przez trenera Mateusa Durlaka wygrały pierwsze spotkanie w grupie, lecz później niestety uległy późniejszym zwyciężczyniom turnieju – UKS-owi Bielawianka Bielawa aż 0:11 i zakończyły swoją przygodę z turniejem.

Chłopcy którzy w składzie nie mieli ani jednego zawodnika, który urodził się w roczniku 2002 okazali się rewelacją turnieju. Pewnie wygrali grupę wygrywając pewnie wszystkie trzy spotkania, a następnie w spotkaniu ćwierćfinałowym po heroicznym boju pokonali zespół z Nowej Rudy w rzutach karnych. Pojedynek ten był rozgrywany w szybkim tempie i niestety wyczerpał „baterie” naszych zawodników. W meczu półfinałowym z zespołem z legnickiej szkoły prowadziliśmy 1:0, niestety wynik w końcowej fazie obrócił się przeciwko SP 8 i zakończył naszą porażką. W meczu o 3. miejsce scenariusz się powtórzył i z prowadzenia 2:1, przeciwnicy z Bogatyni zdołali przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 4:2. Warto dodać, iż mimo młodszego wieku, zawodnikiem turnieju został Radek Tyrański na co dzień występujący w AP Karkonosze Jelenia Góra.

Skład chłopców: Romanowski, Firmanty, Chorągwicki, Tokarz, Bartecki, Tyrański, Bednarzewski, Piętka, Milewski, Lasek, Gronowski, Pietrzak Trener: Jacek Kołodziejczyk

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie ze Smarzowskim

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Pary półfinałowe

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~rodzic1 4-04-2014 22:20
brawo chłopcy , tylko czy aby na pewno Tyrański chodzi do szkoły nr 8 , bo mi się wydaję , że uczęszcza do szkoły 11. jeśli tak to widzę małą nieuczciwość - pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
~ 4-04-2014 22:37
Regulamin turnieju pozwala na dobranie 5 zawodnikow z innych szkół w każdym kolejnym etapie ;)
~rodzic1 4-04-2014 22:39
Nie wiedziałem , biję się w pierś - życzę dalszych sukcesów
~ 8-04-2014 15:30
Dalszych sukcesów i samych wygranych!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Droga po remoncie

Nauczyciele dzieciom

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
831
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%