MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Święta pachną jarmarkiem i jemiołą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 19 grudnia 2007, 14:15
Aktualizacja: 14:17
Autor: ROB
Fot. Agnieszka Gierus
Kolędy w wykonaniu zespołów ludowych, degustacja potraw wigilijnych – to tylko niektóre propozycje organizatorów świątecznego festynu, który odbędzie się w dniach 20–23 grudnia na placu Ratuszowym. W środę już montowano namioty i stragany.

W rynku będzie można posłuchać występów zespołów muzycznych oraz ludowych. Większość zaprezentuje oczywiście repertuar typowo świąteczny. Będą także wystawione stoiska z ozdobami bożonarodzeniowymi.

Chętni skosztują typowo świątecznych potraw. Nie zabraknie karpia, pierogów oraz oczywiście barszczu z uszkami. – Wszystko po to, by mieszkańcy poczuli już wcześniej magię świąt – zapowiadają organizatorzy.
Festyn rozpocznie się w piątek (21 grudnia) i potrwa do niedzieli (23 grudnia).

Przedświąteczną atmosferę czuć już w śródmieściu. Bożonarodzeniowe dekorację nadają swoisty wyraz głównemu traktowi handlowemu. Daleko jemu jednak do świąteczno–noworocznej feerii barw innych miast.

Kwitnie także świąteczny handel uliczny. Prosto z chodnika można kupić, na przykład, gałązki jemioły. Nabywają je coraz liczniejsi chętni wierząc w przesąd, że jemiołowe ozdoby zapewnią szczęście na nadchodzący 2008 rok.

Prawdziwego najazdu na sklepy i największego tłoku można spodziewać się jednak od piątkowego popołudnia oraz w sobotę. Zakupy trzeba będzie zrobić większe, ponieważ przy korzystnym układzie dni wolnych wielu ludzi czeka kolejny bardzo długi weekend.

Program artystyczny festynu
piątek 21 XII
16. – „Paka Buziaka” – koncert kolęd i pastorałek, 16.45 – „Skrzat i Śnieżynka” – show artystyczny dla dzieci, 17. – „Lubiechowianki” – koncert kolędniczy zespołu folklorystycznego, 17. – „Estrada Piosenki” – koncert gwiazdkowy ODK

sobota 22 XII
13. – „Marysieńki”– koncert kolędniczy zespołu folklorystycznego, 14. – „Afro Duo”– cyrkowe show dla dzieci, 15. – „Estrada Piosenki” – koncert gwiazdkowy Osiedlowego Domu Kultury, 16. – „Afro Duo”– cyrkowe show dla dzieci, 17. – „Paka Buziaka” – koncert kolęd i pastorałek, 17.30 – „Marysieńki”– koncert kolędniczy zespołu folklorystycznego

niedziela 23 XII
14. – świąteczny program artystyczny kabaretu „Paka”, 14.30 – „Cisowianki” – koncert kolędniczy zespołu folklorystycznego, 15. – Świąteczny program artystyczny kabaretu „Paka”, 15.30 – „Estrada Piosenki” – koncert gwiazdkowy ODK, 16. – Koncert Orkiestry Kameralnej Romana Samostrokowa, 16.30 – życzenia świąteczne, wspólne kolędowanie i spotkanie wigilijne z prezydentem miasta, 16.45 – Koncert Orkiestry Kameralnej Romana Samostrokowa, 17.30 – „Cisowianki” – koncert kolędniczy zespołu folklorystycznego

Ogłoszenia

Czytaj również

Wkrótce święto kolorów

Poświęcili kapliczkę

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (5) Dodaj komentarz

LILI 19-12-2007 14:58
Wiem, że teraz się wiesza jemiołę- a co się z nią robi póżniej, do kiedy ma wisieć???
Agajg 19-12-2007 17:47
Festyn zapowiada się obiecująco.Cieszy również fakt,że tym razem dowiadujemy sie o min w postaci zapowiedzi a nie juz samej relacji.I jeszcze program...Droga redakcjo BRAWO!!! Do LILI Co się robi pod jemiołą...chyba to juz wszystkim wiadomo...oczywiście pod jemiołą całuje się miłą sercu osobę...ale co się robi później to już kwestia faztazji...;-)
piipi 19-12-2007 19:12
....Agajg,....ta instrukcja obslugi jemiolki jest troche skomplikowana ,chodzi o to calowanie ,bo jak to jest z tym POD.....
Agajg 20-12-2007 8:05
Do piipi Wg tradycji,która przyszła do nas z zachodu,należy zawiesić jemiołę w takim miejscu by można było pod nią stanąć i podarować pocałunek bliskiej osobie, ponoć przynosi to szczęście...tylko czy do tego konieczna jest jemioła ;-) ?
piipi 20-12-2007 9:41
...dzieki Agajg,.. za ta "jemiolkowa instrukcje", bo ja do tej pory mojego "starego" pod pierzynka calowalam i jest O.K .....i bede pod jemiolka sie calowala,ale od tego "nowego" calusy dostawala..............Niech moc tych Swiat bedzie z Toba ,pa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Świętowali złote gody

Promocja strony usługowej z Wrocławia za pomocą… pozycjonowania

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
724
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%