MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Święta miłości małej ojczyzny

Wiadomości: JELENA GÓRA
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Autor: Angela
Fot. Angela
– Jeśli uczestnicy projektu odkryli choć jeden zakątek swojej małej ojczyzny, do którego będą chcieli wrócić, to nasz cel został zrealizowany – mówiła Kazimiera Pitera, koordynatorka i pomysłodawczyni projektu „Moja Mała Ojczyzna” na jego piątkowym podsumowaniu.

Wydarzenie sumujące działania MMO odbyło się w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze, w jednej z placówek uczestniczących w projekcie. Celem imprezy było przybliżenie uczniom szkół ponadgimnazjalnych zakątków Jeleniej Góry i jej okolic. Jak mówi pomysłodawczyni, nie spodziewała się, że impreza nabierze takiego wymiaru i będzie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli jeleniogórskich placówek oświaty.

W podsumowaniu projektu poza dyrektorami i nauczycielami szkół uczestniczyli Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry, jego zastępca, Miłosz Sajnog oraz Waldemar Woźniak, naczelnik oświaty. Wszyscy mieli okazję obejrzeć filmy przygotowane przez uczniów podczas realizacji projektu, zjeść słodki poczęstunek i podziwiać trzy uczennice z „handlówki” i zawodowych nr 2 oraz „ekonoma”, które zaprezentowały sztukę robienia niebiańskich drinków. Bezalkoholowych, oczywiście. W prezencie dla uczestników działań Marek Obrębalski przekazał laptopy.

O działaniach wpisanych w ramy „Mojej Małej Ojczyzny” szeroko informowaliśmy. Wycieczki, spotkania, konkursy o tematyce regionalnej wypełniły szczelnie jej kalendarz w mijającym roku szkolnym. Całość zakończyły Zlot Gwiaździsty w Szklarskiej Porębie i dyskoteka. Każdy z uczniów, który uzyskał co najmniej 50 pkt. otrzymał odznakę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wernisaż w Galerii Korytarz

O rozpadających się górach

Radni KO przeciw kupcom?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~sowa 14-06-2010 8:29
Panie Prezydencie Marku Obrebalski wrecza Pan te laptopy i wrecza a co z bezprzewodowym internetem dostepnym dla wszystkich mieszkancow zwlaszcza tych ,ktorych na to nie stac !!!!!!! Ustawa o dodatkowej zlotowce do corocznego podatku od nieruchomosci i mamy sprawe rozwiazana,pomyslmy o tej mlodziezy ,ktorej rodzicow nie stac by dac swoim dzieciom taki prezent. Jelenia Gora warta jest takiej inwestycji!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

„Grabarów” bezpieczny

Śledztwo ws. KPR–u umorzone

Wypadek przy baniakach  

Jubileusze małżeńskie

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
870
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%