Jelenia Góra - Złotnicza: Świebodzice najlepsze wśród trampkarzy

Wtorek, 29 grudnia 2009, 18:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 stycznia 2010, 9:34
Autor: ahawer
Karkonoski Klub Sportowy w Jeleniej Górze organizował dziś w hali przy ul. Złotniczej halowy turniej piłkarski dla trampkarzy (rocznik 1995 i młodsi).

Początkowo turniej miał odbyć się w innej formule, z podziałem na dwie grupy. Jednak z nieznanych przyczyn nie przyjechała ekipa Top Talent z Wrocławia. W ostatniej więc chwili zmieniono regulamin rozgrywek na system: „każdy z każdym”.

Udział wzięło siedem drużyn z Dolnego Śląska: KKS Jelenia Góra, Karkonosze Jelenia Góra, Szczyt Boguszów Gorce, Victoria Świebodzice, FC Academy Wrocław Wałbrzych i GOKiS Dobromierz Roztoka. W sumie rozegrano aż 21 meczów, każdy po 11 minut. Ogółem strzelono 43 bramki, w tym 19 Świebodzice.

Najwięcej emocji przysporzył mecz Karkonoszy ze zwycięzcami turnieju Victorią Świebodzice. Jeleniogórzanie rozegrali najlepszy pojedynek w całym turnieju. Nie poddali się gościom i zdominowali całe boisko. Po pięciu minutach biało-niebiescy prowadzili 1:0 po bramce Sebastiana Grzegolca, prowadzenie Karkonoszy mogło być o wiele wyższe jednak doskonałą okazję zmarnował Jakub Tomasik (wyjątkowo grający w polu). Gdy wszyscy odliczali już sekundy do zakończenia meczu, świebodziczanie zdobyli dwie bramki (tuż przed końcowym gwizdkiem) i wygrali po raz szósty.
Dla podopiecznych Mariusza Szczygła był to dopiero drugi halowy turniej, ale bardziej udany od poprzedniego. Młode Karkonosze przegrały dwa razy, i pokonały Acdemy Wrocław 2:1.
Wyniki innych meczów ułożyły się nie po myśli jeleniogórzan i ostatecznie zajęliśmy piąte miejsce.

Inny jeleniogórski zespół KKS zajął drugie miejsce, wygrywając trzy razy, raz przegrali i dwa razy zremisowali. Remisem po 1. zakończył się m.in. pojedynek dwóch jeleniogórskich ekip: KKS-u z Karkonoszami.

Organizatorzy dziękują Mariuszowi Szalejowi z Zakładu Ochrony Środowiska „Decybel” w Jeleniej Górze za ufundowanie nagród i pucharów dla najlepszych drużyn i zawodników w Turnieju Trampkarzy.

Najlepszym zawodnikiem wybrano Szymona Czechowskiego z KKSu Jelenia Góra.
Najlepszym bramkarzem uznano Kamil Słomowicz z Juventuru Wałbrzych.