MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Światowy Dzień Toalet – wstydliwy problem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 19 listopada 2010, 14:30
Aktualizacja: Sobota, 20 listopada 2010, 9:57
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Nietypowy happening zorganizowali dziś inicjatorzy akcji związanej z obchodzonym 19 listopada Światowym Dniem Toalet. Przy ulicy Grodzkiej w Jeleniej Górze stanął czterometrowy nadmuchiwany wychodek.

Była to zarazem reklama jednej z firm użyczających przenośnych ubikacji. Na ulotkach wręczanych przechodniom można było przeczytać dane związane z nieproporcjonalnie małą – w stosunku do postępu techniki – dostępnością do toalet w wielu państwach świata.

Kłopot z tym jest także w Jeleniej Górze. Wprawdzie wygódki (sławojki) i doły kloaczne to przeszłość, ale wciąż w wielu poniemieckich kamienicach ubikacje są poza mieszkaniem, a bywa, że korzysta z nich kilku lokatorów. Nie zawsze czysto i pachnąco prezentują się szalety publiczne, choć w tej kwestii w ciągu minionych lat dokonał się znaczący postęp.

Jak informowali organizatorzy akcji celem Światowego Dnia Toalet jest podwyższanie standardów ubikacji ze szczególnym uwzględnieniem szaletów publicznych oraz zmniejszenie liczby osób nie mających dostępu do toalety (2,5 miliarda ludzi) o połowę do 2015 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Stalowe rumaki w Karpaczu

Radośnie i bezpiecznie

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~diabelek 19-11-2010 15:06
a juz wiem, pRezydent zabiega o markety, bo tam sa darmowe toalety !!! a to ci dowcipniś. nie trzeba za "miejskie" budować szaletów ... joł
~ 19-11-2010 17:03
a może pomyślcie o postawieniu tojek przy placach zabaw? W ciepły dzień mnóstwo tam dzieci. Dorośli wysadzają je po krzakach i to nie tylko na siusiu. Żyjemy w XXI wieku,a przy placach zabaw na trawie nie tylko psie odchody, żenada. I czego uczą się dzieci????
~biedronka28 19-11-2010 17:28
Brawa dla organizatorów akcji! Teraz tylko czekać na efekty, o ile oczywiście ktoś wyciągnie z tego jakieś wnioski. Może po wyborach...CZEKAMY!
~Mieszkaniec 19-11-2010 19:08
a moze by tak tym psom postawili toi toi bo niedlugo park wokol kosciola garnizonowego zamieni sie w psi szalet ,mieszkanicy miasta wyprowadzaja swoje pupile tam po dwa razy dziennie i nikt jeszcze tych gowien nie odniosl az wstyd ,a chodza tam takie paniusie w pieknych kreacjach ze by choc jedna lub jeden schylili sie po kupke pozostawiona przez swojego pupila dziadostwo i gnojstwo to wlasciciele tych psow.
Piipi Jelonkowa 19-11-2010 21:38
~TOALETA ! .. pl.Ratuszowy korzystanie z W-C to: 1zł + 50 gr za umycie rąk ! ..czas otwarcia ograniczony ! i NIE MA w całym mieście darmowego W-C ! .. rozumiem teraz mężczyzn !
~do Piipi 19-11-2010 23:26
W ratuszu jest toaleta :) na parterze i za darmo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Są dopłaty do lasów

Projekt cmentarza gotowy

Ostrzeżenie przed burzami i deszczem

Co z dużą ilością nakrętek?

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
826
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%