MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Światowej sławy instruktor tańca rodem z Jeleniej Góry

Wiadomości: REGION SWIAT
Czwartek, 3 listopada 2011, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: Accipiter
Fot. Archiwum
Wychowankowie–tancerze pochodzącego z Jeleniej Góry Józefa Pałki, założyciela Joseph's Dance Studio, przywożą medale z liczących się amerykańskich imprez. Ponadto jego uczniowie ubarwiają również wiele imprez polonijnych w Stanach Zjednoczonych. Uhonorowaniem działalności mistrza za nadzwyczajne zasługi na polu kultury była nagroda rewidenta miasta Nowego Jorku – Johna Liu.

Początki artystycznej kariery instruktora tańca Józefa Pałki sięgają amatorskiego klubu tańca towarzyskiego „Kwadrat” w Jeleniej Górze. Tutaj przez siedem lat tańczył w klasie D, a jego trenerem był Konrad Małek. Wówczas jeździł na obozy taneczne, a także bywał na szkoleniach w Krakowie u prof. Mariana Wieczystego.

Po ukończeniu jeleniogórskiego „Mechanika”, rozpoczął studia na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Niedługo potem już jako instruktor zaczął prowadzić kursy tańca. W roku 1985 w Czernicy, w gminie Jeżów Sudecki, założył pierwszy wiejski klub tańca towarzyskiego „Czertan”, gdzie prowadził zakrojoną na szeroką skalę działalność społeczną, wybudował dwa boiska i przystosował salę wiejską do turniejów tanecznych.

W 1992 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych i już po miesiącu prowadził koncerty. Dorabiał także w marketingu oraz na budowach. Początkowo uczył tańca przy szkole, wkrótce w Polsko-Amerykańskiej Szkole Tańca, zanim założył własne Joseph's Dance Studio. Tu zaczął organizować kursy tańca i turnieje taneczne. Jego uczniowie brali udział w dwudziestu dwóch turniejach, dwukrotnie w polonijnych mistrzostwach Ameryki w tańcu, setkach występów, pokazów oraz imprezach charytatywnych. A przy tym mają na swoim koncie setki medali zdobytych na mistrzostwach Ameryki oraz kilkanaście razy startowali w mistrzostwach świata. W 2010 r. dwójka jego wychowanków doszła do finałów w „America’s Got Talent”.

Aktualnie obok pasji, którą stał się taniec towarzyski, jest również praca zawodowa. Józef Pałka pełni funkcję wicedyrektora firmy czyszczącej dywany Carpet Cleaning Service.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Zamienili przejście w parking

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Sektor 3-11-2011 9:34
Fajnie całe życie przetańczyć i nadzorować czyszczenie dywanów - najbrudniejsze są chyba po Rumbie .Takiego szczęśliwca to nawet kryzys nie obejmie ,chyba że w USA - Może w wyremontowanym Kwadracie rozpocznie sie coś nowego wraz z przyjazdem mistrza.
~Iza 3-11-2011 9:44
Konrad Małek... cała epoka tańca w JG. :) A teraz jego uczeń... Tak trzymać!
~ 3-11-2011 10:30
milo mi czytac takie wiadomosci, milo ze wspomniano takiego czlowieka jak Kondrat Małek, widac ta komuna umiala wychowac czlowieka, dzis demokracja nie wychowuje co widac na kazdym kroku
~do 10:30 3-11-2011 10:45
Taaa, i CK Dezerterzy!
~Graham 3-11-2011 12:04
Brawa!!! Nasza jelonkowa krew!
~danka1 3-11-2011 12:16
gwoli wyjaśnienia- Józef Pałka pochodzi z Czernicy
~aaa 3-11-2011 15:51
Ojtam, ojtam. A Czernica to czyja?
~Kwadrat:) 3-11-2011 16:06
Józek, gratulacje za wytrwałość i realizację pasji.
~olo 6-11-2011 8:28
Z czego się cieszycie? Z tego że facet musiał dać nogę z zapyziałej Jelonki. Ten artykuł świetnie pokazuje jak u nas dba się o ludzi wartościowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gości wita król Maciuś

Zaczytaj się z Jelonką.com

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Koncert organowy Adama Klareckiego

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
488
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%