MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Światowa czołówka MTB w Parku Paulinum

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 czerwca 2017, 23:33
Aktualizacja: 23:37
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Po raz kolejny czołowi kolarze górscy zawitają na zaproszenie Mai Włoszczowskiej w Jeleniej Górze. Wyścig zaliczany do rankingu UCI rozegra się w Parku Paulinum już w sobotę (3.06).

Start elity kobiet, w którym rywalizować będą Maja Włoszczowska, Jolanda Neff i wiele innych gwiazd MTB zaplanowany jest na godz. 13:45, ale kolarskie emocje rozpoczną się już o godz. 9:30, kiedy to na wymagającą trasę wyrusza młodsze kategorie wiekowe. Start elity panów o godz. 15:45.

- Trasa w Jeleniej Górze jest jedną z najciekawszych tras, jedną z najbardziej technicznych i męczących. Na pewno nie będzie łatwo - powiedział Bartłomiej Wawak, który słynie z dokumentowania swoich wyczynów na serwisie youtube. Po rocznej przerwie na Wzgórze Paulinum wraca Marek Konwa, który wielokrotnie wygrywał tu w zawodach akademickich. - Będzie mnóstwo kibiców z Polski i postaram się ich nie zawieść - powiedział Marek Konwa, zwycięzca wyścigu w Jeleniej Górze sprzed dwóch lat.

Oprócz reprezentantów Polski na trasie zobaczymy m.in. takie gwiazdy jak: Gunn-Rita Dahle Flesja, Jolanda Neff, Eva Lechner, Fabian Giger i Emil Lindgren. Ładna pogoda gwarantowana, więc po paradzie rowerów, która ruszy z Placu Ratuszowego o godz. 11:30, warto wybrać się na trasę wokół ulicy Nowowiejskiej, aby kibicować wszystkim zawodnikom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Chcą odwołania przewodniczącej

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Energetyczny prolog!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~nie_znam_sie 3-06-2017 21:10
Po co tyle zdjęć Pani Włoszczowskiej? Nie można wybrać np. 5?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Licealiada królowej sportu

Stop marginalizacji średnich miast

IV Mistrzostwa Czerwonego Pantofla – Downhill Derby  

Trzy medale w Oleśnicy

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
741
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%